Ptejte se

Přidat nový příspěvek

Jméno *: E-mail:
Text *

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. Nevhodné, vulgární a urážlivé dotazy nebudou zodpovězeny ani zobrazeny na těchto stránkách.

07.10.2015 23:15 | M.H. :
Dobrý den,
z jakého důvodu téměř nehraje Dominik Kundrát ?

11.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dominik Kundrát působil v našem klubu již v loňské sezóně, tehdy se však jednalo ještě o možnost nasazování hráče jak v kategorii juniorů, tak případně i mužů. V letošní sezóně jíž v kategorii juniorů nastupovat nemůže a v družstvu mužů je v současné době hráčem širšího kádru a je výhradně na trenérovi mužstva, jaké hráče k jednotlivým zápasům nominuje. V letošní sezóně navíc mužstvo mužů Vajgaru začalo soutěž s obrovským množstvím mladých hráčů, máme na mysli ročníky 94, 95, 95, 97 a tento stav v průběhu sezóny bude muset být častečně korigován příchodem hráčů ve staří kolem 23 let. Dojde tedy zcela zákonitě v zájmu zkvalitnění současného kádru i k přesunům některých současných hráčů mimo základní soupisku mužstva. František Dvořák, výkonny ředitel klubu.

07.10.2015 08:28 | Láďa :
Dobrý den,
zajímalo by mě, z jakého důvodu se na sezónu 2012/2013 vytvořilo a přihlásilo béčko Vajgaru do krajské ligy. Souviselo to nějak se zánikem HC Velká Radouň? A proč už další sezónu béčko do ligy nenastoupilo? Nikde tyto informace nemohu najít.
Děkuji

10.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, v ročníku 2012/2013 v Krajské lize mužů nenastupoval B-tým Vajgaru, ale juniorský tým Vajgaru. Šlo o možnost umožnit hradeckým juniorům konfrontovat svůj um se seniorským hokejem. V dalších sezónách už junioři Vajgaru nastupovali a nastupují ve své věkové kategorii. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

06.10.2015 19:49 | zdenek:
Pane Wirknere už po 4 se Vás ptám kam se poděli hráči kteří hráli vloni už i na foru mate zpravu,dočkáme se už konečně odpovědi

10.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, já nejsem kompetentní se Vám k této záležitosti vyjádřit. Odpověď připraví v brzké době vedení klubu. S přáním pěkného dne. Honza Wirkner.

06.10.2015 09:47 | Radek:
Dobrý den,prosím vás bylo by možné na webu provést aktualizaci soupisek ml.dor.,st.dor.,junioři?Tak aby soupisky odpovídaly letošní sezóně?

10.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, soupisky budou v nejbližší možné době aktualizovány. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

05.10.2015 19:10 | jirka:
Šikovnej hráč ten Heřmánek, takovýho hráče jsme tady potřebovali.

10.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, otázku sice nevidím, ale souhlasím s Vámi. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

02.10.2015 11:24 | Lukáš:
Dobrý den, rád bych položil vedení klubu několik dotazů. Možná by bylo dobré odpovědi prezentovat následně jako článek na webu, mnoho fanoušků to bude jistě zajímat. Moc díky.

1.) Proč není u Vajgaru oficiální letní příprava hráčů, jak je v jiných i druholigových klubech běžné?
2.) Vnímáte také problém ve výkonnosti hráčů právě kvůli tomu, že není žádná letní příprava?
3.) Proč se během přípravných zápasů na sezónu neladí ideální soupiska a sestava?
4.) Je zvláštní, že starší hráči nedostanou v přípravných zápasech prostor proto, že není potřeba je zkoušet. Ale jenom o tom to přeci není, jde i o to, aby se hráči sehráli a nabrali opět zápasové tempo. Co si o tom myslíte?
5.) Čím je způsobeno, že u Vajgaru chybí střední generace hráčů, která by nyní měla táhnout tým?
6.) Proč hráči, kteří k Vajgaru přijdou, jsou první sezónu velikou posilou a tahouny a s každou další sezónou jejich výkonnost často velmi rychle padá? Není to i tím, že tu není žádná letní příprava a tak trochu panuje obecná nálada, že se k Vajgaru jdou na pár sezón jen tak klouzat?
7.) Proč tak rychle došlo k obměně kádru? Vajgarské stálice již nemají zájem být součástí mužstva?
8.) Jaký rozdíl je ve fungování HC Tábor a právě Vajgarem? V Táboře je očividné, že hráči tam hrají rádi - a to i ti, co hrávali za Vajgar.
9.) Proč od Vajgaru zkušení hráči neustále rychle mizí a soupiska se zásadně mění i během sezóny?

Díky za odpovědi vedení klubu.

11.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Váš soubor otázek míří jednoznačně k samotné podstatě věci, tj. k vytvoření optimálních podmínek pro hráčský kádr k tomu, aby mohl úspěšně reprezentovat nejen klub, ale i město J. Hradec v soutěži na republikové úrovni. Zde je třeba zmínit zásadní rozdíl mezi dvěma nejvyššími soutěžemi ČR, mám tím na mysli ELH a 1. ligu, které spadají do oblasti vrcholového sportu a na druhé straně soutěž 2. ligy, která nese ve svém názvu ligový přívlastek, ale podmínky pro její provozování jsou v mnoha klubech na amatérské bázi, což vyplývá z ekonomické síly jednotlivých klubů. Navíc náš klub patří mezi ty, jejichž hráči jsou zapojeni do civilního pracovního procesu, až na výjimky z řad studentů středních a vysokých škol. Rovněž tak procento zastoupení vlastními odchovanci v kádru týmu mužů je jedno z nejvyšších v celé soutěži. Bohužel řešení této problematiky může mít pouze jediný reálný vývod a to ten, že chceme-li hrát převážně s vlastními odchovanci (několikráte jsme byli k této strategii nabádáni, jak některými našimi příznivci, tak i zástupci volených orgánů města), nemůžeme v současné době pomýšlet reálně na lepší umístění v soutěži, než někde v její spodní třetině. Druhá liga se totiž nehraje pro zábavu hráčů, ale pro diváka a zde musí být jediné kritérium, výkonnost jednotlivých hráčů. Bez přihlížení ke skutečnosti odkud hráč pochází. A v tomto okamžiku vstupuje do popředí jednoznačně ekonomická možnost takové hráče v kádru mít, nebo to opravdu hrát na vlastní odchovance, což je samozřejmě velice složité. Rád bych připomněl, že náš hokejový klub Vajgar J. Hradec od sezóny 89/90, kdy poprvé v historii postoupil do celostátní soutěže, druhé ligy, celostátní soutěž nikdy neopustil (Tábor a Písek několikrát ve stejném časovém období), bohužel výkonnost z let devadesátých v současnosti zopakovat nelze.

1) Musím konstatovat, že jsme střídavě v posledních pěti letech postupně organizovali společnou letní přípravu v měsících květnu a červnu a ve dvou obdobích jsme od ní upustili s tím, že hráči pochopitelně ve vlastním zájmu se kondičně měli připravit tak, aby na led v srpnu přicházeli bez fyzických dluhů. Jak to který z nich naplnil je už jeho soukromá záležitost a my ji zcela ovlivnit nemůžeme. Zejména hráči, kteří jsou v týdnu pracovně vázání mimo J. Hradec, je pro ně obtížné přípravu ve větší míře navštěvovat.

2) K tomu jedinou poznámku, když porovnáme ročníky soutěže s organizovanou letní přípravou a bez ní, nebyly zde až tak markantní rozdíly.

3) K této otázce popravdě zcela nerozumím. Příprava sestavy na sezónu je vždy v kompetenci hl. trenéra a já se domnívám, že v období posledních pěti let zde působili trenéři s potřebnou kvalifikací a v rámci možnosti v jižních Čechách jedni z nejlepších.

4) Zase diskutabilní otázka, názor na ni může být pochopitelně různý, ale zase jde o rozhodnutí konkrétního trenéra v dané sezóně.

5) Vezmeme-li v úvahu, že od úspěšné generace ročníků 1977 - 1980, kterým je nyní v průměru 35 a více let, v dalších ročnících se podepsal odchod nejlepších hráčů mimo náš klub dosti citelně a hráči, kteří pokračovali ve své činnosti už nepředstavovali takovou kvalitu, jako hráči ze zmiňovaných ročníků. Později se pak projevil i všeobecný úbytek hráčů na základě ročníků s nižsím počtem narozených a toto vše se nyní vrací tak, že mezi hráči ve stáří 35 a více let a hráčů ve staří do 25 let, desetileté období je tímto výrazně poznamenáno. Skutečnost, že v každém klubu se objeví silné ročníky (bohužel vždy krátké období), které pak vystřídá delší období bez silných ročníků. A v takových případech je nutné okamžitě doplňovat kádr cizími hráči, což však něco stojí a všechny kluby druhé ligy si to nemohou v potřebném rozsahu dovolit.

6) Osobně si toto nemyslím, ale otázka výkonnosti hráče souvisí i s jeho motivací, která postupně v mužstvu, které nehraje v popředí tabulky, přímou úměrou klesá. Je to však zase otázka spíše na konkrétního trenéra, který hráče zná z pravidelného tréninkového a zápasového kontaktu.

7) Uvědomte si, že hráči základního kádru, kteří v letošní sezóně (někteří snad dočasně, někteří trvale) svoji činnost v mužstvu ukončili, mají své rodiny a zaměstnání a lednímu hokeji na druholigové úrovni (značné cestování, časové vytížení) se již nemohou plně věnovat. V jednom konkrétním případě jde o hráče, kterému je víc než 44 let.

8) Na tuto otázku je dost složitá objektivní odpověď. Na jednu stranu nutno konstatovat, že Tábor prošel před několika lety obdobím, kdy byl v insolvenčním řízení a zůstaly za ním značné dluhy. Hlavně vůči hráčům. Po pádu z první ligy do KP však se od něj veřejnost ani město zcela neodvrátily a pomohly naopak k rychlému návratu prozatím do druhé ligy. Jednou z nejvýraznějších položek současného rozpočtu je nezanedbatelný přínos z prodaných vstupenek, kdy se jedná v průměru o návštěvnost 1000 a více diváků na jednotlivá utkání. To samo o sobě pochopitelně zvýhodňuje tento tým proti ostatním soupeřům, jejichž návštěvy se pohybují cca kolem 300 a méně diváků. A ruku v ruce s touto skutečností jde pak i možnost zajištění dobrých herních výsledků a tím i podmínek pro chod celého klubu. Je to ale věc daleko širšího náhledu a toto téma by vyžadovalo mnohostránkový prostor pro své vyčerpání.

9) Zde by bylo třeba konkretizovat některý z takových případů, aby ho bylo možné zanalyovat a objasnit. Obecně si nemyslím, že toto je základní problém současné výkonnosti mužstva.

Pěkný den. František Dvořák, výkonný ředitel klubu.

01.10.2015 09:12 | martin:
Kdy nastoupi Svitak za A-tym

04.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, veškeré formality byly dotaženy do konce a Petr Sviták může za A-tým nastupovat. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

29.09.2015 08:35 | Radek:
Dobrý den,prosím vás bude p.Kubeš stejně jako v letech minulých dělat ve Vajgaru gólmanské tréninky?

11.10.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Pokud máte na mysli tréninky mládežnických týmů, tak určitě. I v současné době v omezeném rozsahu takto již působí. František Dvořák, výkonný ředitel klubu.

26.09.2015 16:26 | MARTIN:
Dobrý den,chci se zeptat jestli i v letošní sezoně platí pravidlo o odehraní 50% zapasú v zakl. části aby hráč mohl nastoupit v play off.Dekuji.

26.09.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, dle platných regulí ČSLH platí toto pravidlo i v ročníku 2015/2016. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

23.09.2015 09:46 | Jana:
Dobrý den,bude posílena obrana Vajgaru nějakým zkušenějším hráčem?Je někdo takový aspoň v jednání?A jinak velká pochvala a obdiv k výkonům Tomáše Kubeše.

24.09.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, posílení A-týmu jak v obraně, tak i v útočných řadách je právě v běhu. Informaci o první vlně doplnění kádru najdete v aktuálním článku na webu, v pozvánce na Pelhřimov. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

18.09.2015 11:29 | hradečák:
Dobrý den, nebylo by dobré vzhledem k omlazení týmu doplnit na soupisce i fotografie hráčů? Jinak mohu se zeptat, proč nehrají hráči, kteří jsou stále na soupisce: Mazanec, Procházka a Dvořák? Děkuji, pěkný den.

22.09.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, fotky hráčů postupně doplníme. Vámi zmínění hráči na soupisce figurují, protože jejich návrat do žlutomodrého dresu není vyloučen. Hezký den, Honza Wirkner, redakce webu.

08.09.2015 10:49 | Radek:
Dobrý den,budou i trenéři nebo vedoucí družstev ml.dor.,st.dor.,junioři,st.žáci dodávat na web popisy,hodnocení zápasů?Nebo tyto info budou pouze od A-týmu a ml.žáků?Ml.dorost má již za sebou 1.mistrák a info 0,ostatní sice teprve přípravné zápasy,ale info také 0.Zkusíte vylepšit a dodávat aktuálně info o všech kategoriích Vajgaru?Děkuji za odpověď.

12.09.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Zdravím Vás, informace z prvního utkání ml. dorostu je na webu již dávno k dispozici. Vše je odvislé od dodání potřebných informací ze strany vedoucích mužstev jednotlivých kategorií. Zapracujeme na co možná nejrychlejším předání k nám na redakci, která obratem vše zveřejní zde na webu. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

28.08.2015 18:25 | martin:
Je pravda že za A-tym bude hrát Petr Svitak

12.09.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, ano je to pravda, Petr Sviták bude součástí A-týmu pro sezónu 2015/2016. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

17.08.2015 18:58 | Petr:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda je pravda,že by A tým měl trénovat pan Aleš Dvořák?

18.08.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, ano, tato informace byla potvrzena právě v pondělí 17. srpna po doladění všech potřebných kroků. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

17.08.2015 12:36 | Jana:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak mohu získat autogramy hráčů. Předem děkuji za odpověď

18.08.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, pokud mohu v této věci poradit, doporučoval bych si své oblíbené hráče odchytit např. před tréninky nebo před domácími zápasy. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

16.08.2015 21:37 | Martin:
Ahoj Honzo,sezona se kvapem blizi,a ohledne ceny vstupenek,a ceny permanentek zatim nic. Uz vis neco blize? dik za odpoved

20.08.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Ahoj, dobrý den. Permanentní vstupenky jsou k dostání v kanceláři klubu za stejných cenových podmínek jako tomu bylo v loňské sezóně. Pěkný večer všem. Honza Wirkner, redakce webu.

10.08.2015 09:24 | Radek:
Dobrý den,prosím vás kdy budou aktualizovány info o realizačních týmech jednotl.kategorií Vajgaru?Děkuji za odpověď.

18.08.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, realizační týmy jednotlivých mládežnických kategorií jsou zveřejněny v aktuálním článku zde na webu. Sekce O klubu - Realizační týmy bude aktualizována v nejbližších dnech. Hezký den. Honza Wirkner, redakce webu.

18.07.2015 00:08 | Mirek:
Zdravím, jestli nenastali v současné době nějaké změny,tak máte tabulku 2. ligy podle mě špatně.Ta má mít 18 mužstev, bez M.Budějic, ale měl by tam přibýt Písek a Havl.Brod.

22.07.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Zdravím, díky za upozornění. K chybě došlo tupým zkopírováním soutěže v databázi. Vše opraveno. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

16.07.2015 20:06 | fujerik:
pěkně serete na info. o áčku! Tím že napíšete seznam přáteláků kterej byl slibovanej už asi měsíc zpátky toho moc nevylepšíte. Posily nebo odchody určitě jsou ale tady ani zmínka. Jestli bude nějakej trenér novej nebo zůstává Brabec a podobně? To je tak těžký?!!

16.07.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, nic není tak jednoduché, jak z pohledu fanouška vypadá. V současné době probíhají intenzivní jednání o kádru pro nadcházející druholigovou sezónu, o postu trenéra a dalších záležitostech. Nemyslíte, že je lepší informaci zveřejnit v momentě, kdy je potvrzená, domluvená a definitivní? V minulých dnech a týdnech vedení klubu řešilo nelehkou situaci v mládežnickém hokeji, o dení byli fanoušci zde na webu informováni včas. To samé se týká i seniorského týmu. Informace je zveřejněna v momentě, kdy je definitivní a potvrzená. S přáním hezkého dne. Honza Wirkner, redakce webu.

11.07.2015 23:56 | tomáš-vajgar:
Zdravím, má Vajgar v plánu odehrátnějaká přípravná utkání? Informace o změnách v sestavě by také neuškodila, když už jsme se přihlásily do druhé ligy. Nebo to bylo jen gesto? A jaké jsou cíle pro nadcházející sezónu?

16.07.2015 | Odpověď KLH Vajgar:
Dobrý den, informace o A týmu Vajgaru budou zveřejněny zde na webu v okamžiku, kdy budou definitivní a potvrzené. Vedení klubu jedná jak o kádru pro nadcházející sezónu, tak i o dalších záležitostech týkajících se seniorského týmu. Pěkný den. Honza Wirkner, redakce webu.

« ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... »

Krátké zprávy

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.

Tabulka

Skupina o udržení

1. HC Technika Brno 4 16:13 3 8
2. KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4 18:16 2 6
3. HC Baník Sokolov 4 12:17 -5 4

Odehrané zápasy

Skupina o udržení
18.03.2017 | 18:00Skóre
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec5:6
HC Technika BrnoHC Technika Brno
08.03.2017 | 18:00Skóre
HC Baník SokolovHC Baník Sokolov5:4
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec

Nejbližší zápasy

Skupina o udržení
Další zápasy v této soutěži nejsou naplánovány.
TOPlist