Sezóna 2004/2005

Návrat do prvoligových vod

Po neúspěšné baráži si Vajgar kladl ty nejvyšší cíle. Pokusit se postoupit zpět do první hokejové ligy. Před sezónou se k Vajgaru vrátilo trio velezkušených borců, které již Jindřichův Hradec v prvoligové i extraligové minulosti reprezentovali. Svá zahraniční angažmá ukončili útočník Jiří Cmunt (Německo) s obráncem Vladimírem Dominem (Francie). Z brněnské Komety se k Vajgaru vrátil forvard Zdeněk Šperger. Vstup do základní části druholigové sezóny byl vydařený. Kromě pěti utkání Vajgar zvládl všechny duely. Zaváhal pouze s Havlíčkovým Brodem (prohra a remíza), ve Strakonicích, doma se Žďárem a dělbou bodů skončil i duel v Klatovech.

Podobně hladký průběh měla i nadstavbová část „Sudá – lichá“. Vajgar prohrál opět jen v Havlíčkově Brodě a v Milevsku a remizoval v Chrudimi. Zbývajících 9 utkání skončilo tříbodovým ziskem jindřichohradeckých. Celkem Vajgar získal ve 34 zápasech 80 bodů a s dvanáctibodovým náskokem šel do play-off z prvního místa.

Na rozdíl od předchozích ročníků se play-off druhé ligy hrálo na tři vítězná utkání. V prvním kole vyřazovacích bojů svedl dohromady Vajgar s Baníkem Sokolov. Již první utkání ukázalo, kdo je v sérii favoritem. Jihočeši zvítězili 6:3. Ambice potvrdili na sokolovském ledě 4:0 a třetí duel skončil 5:0, přičemž utkání nebylo dohráno, a to kvůli nízkému počtu hráčů Sokolova. Soupeř v druhém kole již tak bezproblémový nebyl. Jindřichův Hradec a Pelhřimov od sebe dělí přibližně 40 km a to mělo velký vliv na skvělou atmosféru celé série. První zápas vyhrál Vajgar 7:3. Druhý duel v Pelhřimově byl napínavý až do konce a Vajgar ho vyhrál až v prodloužení 5:4. Ještě větší drama přinesl třetí duel. Hosté po první třetině vedli o jedinou branku 2:1, ale do konce zápasu domácí srovnali. Na remíze nic nezměnilo ani prodloužení. V loterii zvané samostatné nájezdy se vytáhl pelhřimovský a také ex-vajgarský gólman Roman Špiler a hlavně díky němu pelhřimovský Spartak snížil stav série na 2:1. O postupu do finále mohl Vajgar rozhodnout ve 4. zápase. Na konci 52. minuty Vajgar vedl již 3:0, jenže houževnatý soupeř se díky dvěma brankám Petra Zahradníka vrátili do utkání. Zbývající 4 minuty již Vajgar ustál a po výhře 3:2 postoupil do finále druhé ligy, kde se v sérii plné zvratů utkal s nepříjemným týmem Strakonic. První dva duely byly zcela v režii týmu od Vajgaru. První výhru doma 4:1 potvrdila i výhra ve Strakonicích 7:1 a celý Jindřichův Hradec se již viděl v baráži. Přišel však výpadek. Strakonice vyhrály v Hradci 2:0 a i čtvrtý duel hraný ve městě motocyklů 5:2. O osudu celé série rozhodl až pátý zápas. V tom již Vajgar neinkasoval a po výhře 2:0 postoupil do baráže o první ligu. Z druhé ligy se do baráže prosadil i havlíčkobrodský Rebel a suverénní vítěz východní skupiny z Prostějova, který byl i prvním soupeřem Vajgaru. O setrvání v první lize se chtěli poprat týmy Písku a Opavy.

První utkání v baráži Vajgar doma prohrál (0:2). Prostějovští dali dvě rychlé branky a domácí již neměli sílu na zvrat. Poté přišla skvělá výhra v Havlíčkově Brodě 4:1 a další tříbodový zisk v podobě domácí výhry 3:1 nad Opavou. Vajgar dokázal bodovat i na horkém píseckém ledě, když o výhře 2:1 v prodloužení rozhodl David Kupec. Na rozjetý Prostějov nestačil Vajgar ani v druhém vzájemném měření sil (1:4). Necelých 3000 diváků vidělo druhou barážovou výhru nad Havlíčkovým Brodem v poměru 3:1. Do Opavy se vydalo přibližně 40 věrných fandů a ve zcela prázdném stadionu vytvořili Vajgaru domácí prostředí. O fotbalové výhře 1:0 rozhodl využitou přesilovkou kapitán Jaroslav Kocar a pootevřel tím dvířka do prvoligové společnosti. Stačilo jen neprohrát doma s Pískem. Lepší vstup si Vajgar do utkání nemohl přát. Již po 20 vteřinách vedl díky gólu Tomáše Mertla. Písek sice vyrovnal, ale definitivní postupovou tečku před 3500 diváky přidal Zdeněk Šperger. Vajgar získal 17 bodů, postoupil tak z druhého místa a po pěti letech se vrátil zpět do první ligy!

12.     HC Příbram            3   0   0   1  29    71:192   11

1. kolo play-off: Vajgar - Sokolov 3:0 na zápasy (6:3, 4:0, 5:0)
2. kolo play-off: Vajgar - Pelhřimov 3:1 na zápasy (7:3, 5:4pp, 3:4ts, 3:2)
3. kolo play-off: Vajgar - Strakonice 3:2 na zápasy (4:1, 7:1, 0:2, 2:5, 2:0)

Tabulka baráže o první ligu:

1.     HK Jestřábi Prostějov 5   1   0   0   1    20:11    17
 2.     KLH Vajgar J. Hradec  5   1   0   0   2    16:11    17
 3.     HC Rebel Havl. Brod   4   0   0   0   3    16:12    12
 4.     IHC Písek             2   0   0   2   3    13:18     8
 5.     HC Slezan Opava       0   0   0   0   7    11:24     0

Junioři se také celou sezónu bili o postup do vyšší soutěže. Dlouho to na postup i vypadalo. Bohužel závěr sezóny a především nezvládnutý domácí zápas s Hradcem Králové znamenal druhé místo v tabulce, které postup do Extraligy již nezajišťovalo.

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.