Sezóna 2003/2004

K postupu moc nechybělo

V loňské sezóně zůstal Vajgar před branami baráže o první ligu a právě postup do baráže patřil mezi cíle druholigového Vajgaru, ke kterému se před sezónou připojil tahoun týmu a velká opora Jaroslav Kocar. Základní částí prošel Vajgar vcelku bez problémů a ve 34 zápasech vybojoval 71 bodů, což stačilo na první místo s osmibodovým náskokem na druhý Havlíčkův Brod a na nejlepší výchozí pozici pro play-off.

Na postup do dalšího kola play-off stačily dva vítězné zápasy. V prvním kole se Vajgar utkal s poměrně snadným soupeřem s Loun. Doma Jihočeši svého soupeře rozstříleli vysoko 7:2 a po výhře v Lounech 6:2 se probojovali do druhého kola, kde se utkali s Jabloncem nad Nisou. Vajgar nezačal dobře a doma podlehl Vlkům 3:5. V Jablonci Vajgar po velkém boji zvítězil 3:2, když rozhodující branku vstřelil Jan Trummer. Třetí a rozhodující duel byl zcela v rukou hráčů od Vajgaru. Po první třetině domácí vedli 5:1 a po 60 minutách na ukazateli svítilo skóre 7:2. Ve finále a o postup do baráže si Vajgar zahrál s týmem Klatov. První utkání v J. Hradci sledovalo asi 200 klatovských fandů, kteří po zápase rozhodně neměli důvod k radosti. Jindřichův Hradec přestřílel svého soka v poměru 8:1. Odveta na Západě Čech druhý postupový bod pro Vajgar nepřinesla, i když po dvou třetinách vedl o gól. Klatovy v závěrečné třetině rozhodli třemi brankami o vítězství 5:3. Třetí a rozhodující zápas nebyl vhodný pro kardiaky. Po první třetině vedl Vajgar 2:1, po dvou třetinách bylo srovnáno na 3:3 a navíc ve 42. minutě šli hosté gólem Petra Špačka do vedení 4:3. Ani ne o minutu později bylo srovnáno Tomášem Ulmanem. O osudu utkání a postupu od baráže rozhodl kapitán Jaroslav Kocar. Vajgar vyhrál 5:4, v sérii 2:1 a mohl se radovat z postupu do baráže o první ligu, kam se z druholigových týmů probojovala ostravská Sareza a Most. Z první ligy se do bojů zapojila Kometa Brno a Prostějov.

Vstup do baráže se Jihočechům nepovedl a podlehl Kometě 1:5, když jedinou branku hostů vstřelil Josef Vachulka. V druhém zápase Vajgar dokázal porazit svého pokořitele z minulé sezóny Baník Most 2:1. Hosté vedli, ale Vajgar díky trefám Kocara a Ulmana rozhodli o prvním tříbodovém zisku v baráži. Pak přišla prohra v Ostravě 1:3. Stejným výsledkem v dalším kole přehrál Vajgar HC Prostějov. Hosté ještě 5 minut před koncem zápasu vedli, ale gólová smršť Vajgaru v podání tria Ulman, Kocar, Kupec přiklonila vítězství na stranu Jihočechů. Vajgar se postupu mohl přiblížit v dalším utkání, kdy do J. Hradce zavítala brněnská Kometa. O tomto utkání se dodnes v jindřichohradeckých restauracích vedou vášnivé debaty. Vajgar v celém průběhu utkání tlačil svého soupeře, ale branek se 3500 diváků dočkalo až v poslední třetině, když v 53. minutě šli hosté Zdeňkem Sedláčkem do vedení. Tři a půl minuty před koncem srovnal Tomáš Ulman, jenže v předposlední minutě přidal druhou branku hostů Alexandr Elsner a rozhodl o osudu utkání. Vajgar prohrál 1:2. Vajgar zbraně nesložil a v dalším utkání vybojoval remízu 2:2 v Mostě. O branky Vajgaru se postarali Jan Řehoř s Alešem Kreuzerem. Poslední utkání na domácím ledě již nic neřešilo. Sareza Ostrava měla již postup jistý a naopak Vajgar již postoupit nemohl. Domácí se chtěli se svými věrnými fanoušky rozloučit vítězstvím, což se také po brankách Řehoře, Ištvánika a Kupce podařilo. Vajgar vyhrál 3:2. Poslední kolo baráže již nemělo význam hrát o postupujících a sestupujících bylo jasno a Vajgar k zápasu do Prostějova neodcestoval. Jindřichův Hradec získal 10 bodů a k postupu jich bylo zapotřebí 15.

12.     HC Chrudim            10   1   3   1  19    79:112   36

1. kolo play-off: Vajgar - Louny 2:0 na zápasy (7:2, 6:2)
2. kolo play-off: Vajgar - Jablonec nad Nisou 2:1 na zápasy (3:5, 3:2, 7:2)
3. kolo play-off: Vajgar - Klatovy 2:1 na zápasy (8:1, 3:5, 5:4)

Tabulka baráže o první ligu:

1.     HC Kometa Brno         5   0   0   1   1    23:16    16
 2.     HC Sareza Ostrava      4   1   1   0   1    23:14    15
 3.     KLH Vajgar J. Hradec   3   0   1   0   3    13:16    10
 4.     SK HC Baník Most       2   0   3   0   3    17:18     9
 5.     HC Prostějov           0   0   1   0   6    13:25     1

Junioři bojovali o návrat mezi elitu, nakonec z toho bylo třetí místo v tabulce.

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.