Sezóna 1998/1999

Klidný střed tabulky podruhé

I další sezóna se hrála systémem bez play-off, kdy v základní části se utkal každý s každým a to čtyřkolově, dvakrát doma, dvakrát venku. Ve čtrnáctimístné tabulce se Vajgar dokázal vejít do osmičky, když na právě osmé místo mu stačilo 48 bodů (17 výher – 14 remíz – 21 proher, skóre 165:176). V tabulce domácích zápasů na tom byli Jihočeši ještě o 3 příčky lépe. Na jindřichohradeckém ledě Vajgar prohrál pouze s Chomutovem (5:6, 3:5), Havířovem (3:5), Havlíčkovým Brodem (1:4) a suverénním Znojmem (2:4). Horší bilanci měl Vajgar z kluzišť svých soupeřů, když plně bodovali pouze třikrát (v Olomouci 3:2, v Písku 5:3 a v Havlíčkově Brodě 4:1. V tabulce zápasů venku obsadil Vajgar až 11. místo.

Zápasy Vajgaru doma i venku shlédlo necelých 103.000 diváků a zápasy doma sledovalo v průměru 2.300 fanoušků. Nejproduktivnějším hráčem se v této sezóně stal Michal Havel s 50 kanadskými body (17+33), následován Janem Matějným (20+26) a Robertem Vavrochem (20+22). Nejvíce minut v hradecké brance odchytal Roman Špiler a nejvylučovanějším hráčem byl František Bombic (142 min). Celkově v soutěži fair play obsadil Vajgar 7. místo s celkovým součtem 853 trestných minut.

Suverénním vítězem ligy se stalo Znojmo, které s 80 body vévodilo tabulce s devítibodovým náskokem na druhou Třebíč. V sedmizápasové bitvě Znojmo na druhý pokus postoupilo do extraligy na úkor Dukly Jihlava. Do baráže o udržení v první lize spadla brněnská Kometa spolu s Havlíčkovým Brodem. Kometa se udržela a Brod nahradil Šumperk.

14.     HC Rebel Havl. Brod    8   9  35  119:226   25

Junioři se zachránili v Extralize, když skončili na předposledním 9. místě moravské skupiny.

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.