Sezóna 1996/1997

Klidný střed tabulky

Poprvé v této sezóně se první liga hrála bez play-off. První celek tabulky měl právo vyzvat poslední celek české extraligy o možnost působení v nejvyšší soutěži. Naopak poslední dva celky prvoligového pelotonu se utkaly s těmi nejlepšími z druhé ligy. Kdyby se tuto sezónu play-off hrálo, tak by se do něj Vajgar probojoval. Obsadil totiž v tabulce 8. místo a v 52 utkáních nasbíral celých 51 bodů (22 výher – 7 remíz – 23 porážek, skóre 142:163). Výhodu domácího prostředí Vajgar ztratil 9x, přičemž nejhorší bilanci v této sezóně mel s týmem Berouna (0:7, 0:5). Nejen kvůli výsledkům, ale i kvůli návštěvám hostujících fanoušků se do paměti vryly zápasy s Pískem (6:3, 7:1). Nejpotupnější porážku této sezóny si jindřichohradečtí hokejisté přivezli právě od Otavy, kde prohráli poměrem 2:12. Naopak všechny body přivezl Vajgar z Ústí nad Labem (2:1, 3:2) a Sokolova (4:1, 3:2).

Nejvíce minut v hradecké brance odchytal Miroslav Michálek, nejproduktivnějším obráncem byl Vladimír Domin (6+11) a útoku vévodil Václav Pitel (16+24). Nejvíce trestných minut nasbíral Vratislav Hřeben (87 min). Šestadvacet domácích utkání shlédlo 70.150 diváků, což je v průměru téměř 2700 na zápas. Za zmínku stojí i soutěž fair play, kterou tento rok Vajgar vyhrál, když jeho hráči nasbírali pouhých 634 trestných minut.

14.     Sokolov               15   5  32   99:222   18

Jindřichohradečtí junioři vyhráli moravskou skupinu Ligy juniorů a zajistili si tak účast v příštím ročníku juniorské extraligy. Z 36 zápasů prohráli pouhé čtyři, s impozantním skóre 221:96.

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.