Sezóna 1993/1994

Vajgar extraligový

Před extraligovou sezónou musel Vajgar vyřešit jeden problém. Stadion neměl dostačující kapacitu. Přes léto byla za brankou vybudována tribuna, která navýšila kapacitu na 4500 míst potřebných pro nejvyšší soutěž. Po překvapivém postupu Jindřichova Hradce do prvního ročníku samostatné české extraligy přišla k Vajgaru tvrdá realita a tým prakticky celou dobu okupoval poslední dvanáctou příčku tabulky. Ze 44 utkání jich Vajgar vyhrál 10, šestkrát se soupeři rozešli smírně a zbylých 28 utkání Vajgar prohrál. První extraligový bod získal Vajgar ve 4. kole 24. září 1993, kdy doma remizoval s Duklou Jihlava 5:5. První extraligová výhra přišla v kole sedmém, 1. října 1993, kdy v J. Hradci prohrála později mistrovská Olomouc 4:1. Asi nejpamátnější utkání sehrál Vajgar v rámci 14. kola, 22. října, kdy do J. Hradce zavítala pražská Sparta. Podle neoficiálních zpráv se na hradeckém zimním stadionu s kapacitou 4500 diváků tísnilo šest tisícovek skvělých fanoušků. Vajgar po skvělém výkonu vybojoval skvělou výhru 3:1. Nejvíc branek dostal Vajgar na Kladně, kde prohrál hrozivým poměrem 4:13, když jeden gól vstřelil japonský reprezentant ve službách kladenské Poldi Hiro Murakami.

Vajgar získal 26 bodů, což nestačilo na víc, než na poslední 12. příčku. Předposlední Hradec Králové měl o celých 9 bodů víc. Prvních 8 týmů si zahrálo play-off, jehož vítězem se překvapivě stali hokejisté Olomouce. Zbývající 4 mužstva se utkala o udržení v elitní soutěži. Poslední Vajgar se v sérii na tři vítězství utkal s devátým týmem tabulky z Plzně. První dva duely se hrály ve městě piva, první utkání Vajgar prohrál 1:5 a druhé jen těsně 3:4 v prodloužení. Jiskřičku naděje vykřesali Jihočeši prvním utkáním doma, když zvítězili 1:0 gólem Miloše Hrubeše. Druhé domácí utkání přineslo obrovské drama. Po 60 minutách hry na ukazateli svítilo skóre 3:3. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a o šťastné výhře a záchraně pro své barvy rozhodl plzeňskýTomáš Kucharčík. Vajgar spolu s Hradcem Králové putoval do baráže, kde si zuby na postup nebrousil nikdo jiný než Vsetín a Slavia Praha. Pražany v průběhu sezóny posílila hvězda z největších, Vladimír Růžička, za Valachy hrál Antonín Stavjaňa nebo Rostislav Vlach. Vajgar ze šesti zápasů nasbíral pouhé tři body. Venku nebodoval vůbec (na Slavii 1:4, ve Vsetíně 2:7 a v Hradci Králové 1:6). Na domácím kluzišti Jindřichův Hradec porazil Slavii 5:3, prohrál se Vsetínem 5:7 a další veledůležité body ztratil po remíze s Hradcem Králové 2:2. Se ziskem tří bodů obsadil Vajgar poslední čtvrtou příčku, předposlední Hradec Králové měl body čtyři. Do extraligy se dveře otevřely Vsetínu a pražské Slavii. Vajgar naopak po roce putuje zpět do druhé nejvyšší soutěže. I přesto se na Extraligu u Vajgaru vzpomíná dodnes. Na každý zápas bylo vyprodáno, vždy minimálně 4500 diváků v ochozech.

Hráči, kteří se byť jen mihli v extraligovém Vajgaru:

Brankáři: Hudáček Vladimír, Picka Martin, Kučírek Zdeněk

Obránci: Němec Milan, Suchánek Rudolf, Dostál Ivo, Pácal Tomáš, Štěpánek Martin, Veber Roman, Hošek Miroslav, Rákosník Roman, Domin Vladimír, Kozačka Bohdan, Valenta Petr, Hrubeš Miloš, Dvořák Miroslav, Jílek Martin, Košťál Peter, Michalec Jan, Paveza Radek, Rule Martin, Šára Libor.

Útočníci: Ulman Tomáš, Pitel Václav, Hřeben Vratislav, Minář Martin, Cmunt Jiří, Novotný Vladimír, Anděl Tomáš, Duchoslav Josef, Blažek Roman, Sailer Petr, Hasil Josef, Dufek Martin, Volár Juraj, Bednařík Stanislav, Fousek Roman, Silovský Martin, Czerlinski Jan, Koláček Kamil, Rohlík Pavel, Šperger Zdeněk, Svobodný Milan, Virta Tony, Hede Niklas, Metlička Jan, Basa Jan, Hubáček Jiří, Trachta David, Kocar Jaroslav.

Krátké zprávy

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.

1. HC Technika Brno 4 16:13 3 8
2. KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4 18:16 2 6
3. HC Baník Sokolov 4 12:17 -5 4

Odehrané zápasy

18.03.2017 | 18:00Skóre
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec5:6
HC Technika BrnoHC Technika Brno
08.03.2017 | 18:00Skóre
HC Baník SokolovHC Baník Sokolov5:4
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec

Nejbližší zápasy

Skupina o udržení
Další zápasy v této soutěži nejsou naplánovány.