KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Klášterec nad Ohří 6:2
22. kolo
3.1.2015
HC Klášterec nad Ohří KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:5

Vajgar dominoval celému utkání a po zásluze bere tři body. Klášterec zlobil pouze za stavu 3:1, kdy byl chvilku aktivnějším týmem. Skóre otevřel domácí Luboš Voříšek a náskok Vajgaru narostl až na 3:0. Klášterec snížil v přesilové hře, ale Vajgar hned odpověděl. Své premiérové trefy ve středu zaznamenali Michal Milotinský, Josef Jindra a Robert Procházka (na snímku). Vajgar vyhrál 6:2.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Gába - Tržil, Jindra, Zich, Kotaška, Kořínek, Procházka - Mazanec, Lazorišák, Milotinský - Voříšek, Kotrla (od 40. min. Tomšík), Šperger - Trummer, Brabec, Dvořák.

Soupiska HC Klášterec nad Ohří

Tichý - Loučka, Zicho, Koblitz, Hierman, Strejček, Váňa, Freiberg, Bečvář, Toman, Řepík, Jáchym, Mála, Andres, Nguyen, Hrdlička, Průša, Toman J., Toušek.

Komentář k zápasu

Hned od prvních minut utkání měl domácí Vajgar navrch. Ve 2. minutě slušně dorážel Luboš Voříšek, o minutu později musel řešit nahození Martina Brabce Jiří Tichý v brance Klášterce nad Ohří. Ota Lazorišák mířil nad branku hostů, za které kontroval ex-vajgarský Petr Freiberg. Hra si nadále přelévala ze strany na stranu, ale šance Vajgaru byly o dost zajímavější. V úvodu 8. minuty při přesilovce Vajgaru zazvonila tyč, která ve středu u Vajgaru zvonila hodně často. V 11. minutě to zkoušel Josef Jindra, v téže minutě se povedenou akcí blýskli Kotrla s Kotaškou. Skóre se změnilo až v polovině 14. minuty. Luboš Voříšek dostal na útočnou modrou přesný pas z hole Kotašky a střelou po ledě překonal Tichého poprvé – 1:0. Hradecký kapitán byl vidět i v minutě šestnácté, ale brankář Klášterce tentokrát reflexivně vyrazil. O minutu později rozezvonil kláštereckou tyčku Martin Brabec.

Přes nevyužitou přesilovku Vajgar nemusel dlouze smutnit. Ve 24. minutě nejprve Mazanec spálil tutovku, ale Ota Lazorišák dokázal zužitkovat rychlý pas zpoza branky a střelou bez přípravy vyslal Vajgar do dvoubrankového vedení – 2:0. I další minuty patřily Vajgaru, který se prosadil díky vyloučení. Josef Mazanec opouštěl trestnou lavici, obdržel přesný pas od Petra Zicha a hradecký forvard se prosadil ranou mezi betony – 3:0. Ke slovu se dostali i hosté. Dvaadvacet vteřin po polovině utkání se v přesilovce napřáhl Libor Řepík a David Gába kapituloval ve středu poprvé – 3:1. Klášterec byl najednou na koni a domácím chvilku trvalo se z této situace vymanit. Naštěstí pro domácí ujel v 35. minutě hostující obraně Michal Milotinský a ranou nad vyrážečku vrátil Vajgaru tříbrankové vedení – 4:1. To vrátilo domácím barvám klid na hole a pravidelně zaměstnávaly Jiřího Tichého v brance hostů z Klášterce. V závěru druhé třetiny ujeli hosté do brejku dvou na jednoho, ale David Gába celou situaci jistil.

Třetí třetina začala malinko zvolna a teprve ve 46. minutě se ukázal Petr Freiberg, když se neprosadil z otočky. Na konci 48. minuty hráli hosté v šesti, jenže Vajgar tuhle výhodu v gól nepřetavil. Naopak v polovině 51. minuty, když pykal na trestné lavici Luboš Voříšek, se Miroslav Koblitz dorážkou zapsal do listiny střelců – 4:2. Vajgar si dokázal vzít zpět pohodlný tříbrankový náskok, když se v úvodu 53. minuty ranou od modré prosadil Josef Jindra – 5:2. Konečnou podobu výsledku udělil v polovině 56 minuty Robert Procházka, když si narazil puk s Markem Dvořákem a klášterecká obrana nekladla žádný odpor. Tichý musel lovit šestý puk po střele pod břevno – 6:2.

Vajgar přehrál severočeského soka jasným rozdílem a díky tříbodovému zisku se vrátil do první osmičky tabulky.

Ohlasy

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: „Dnes to bylo důležité a těžké utkání, které jsme zvládli. Soupeř byl nepříjemný, dohrával souboje, hrál opravdu tvrdě, dobře si pokrývali naše založení útoku. Aktivitu jsme přendali na naši stranu a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Zápas se lámal za stavu 3:1, kdy jsme chvílemi přestali hrát, nechali si diktovat tempo hry, ale nakonec jsme se vyburcovali z našich šancí jsme byli produktivní. Je důležité proměnit každou šanci. Soupeř měl mladý tým a bylo vidět snahu jít do našich starších hráčů. Zkusili to s touhle taktikou a dnes to byl těžký soupeř.“

Radek Nerad, trenér Klášterce: „Musím sportovně uznat, že Jindřichův Hradec byl dnes mnohem lepší, v pohybu důraznější, rychlejší ve všem a my si dovolíme takový hazard, že máme hromadu vyloučených. Na takto dobře hrající domácí tým si toto nemůžeme dovolit. Jindřichův Hradec dnes zaslouženě vyhrál. Oproti nám hrál skvělý hokej. Za stavu 3:1 a 4:2 jsme se místo tlaku zase dostali do oslabení a to nás hodně srazilo. Tak dobře bruslící tým jsem letos ještě neviděl a před domácími musím smeknout. Domácí hráli kompaktně, týmově a my se od začátku sezóny potýkáme s hromadou vyloučených a víc než půlku branek jsme dostali v oslabení. To musíme odbourat, hrát v pěti a pak budeme mít možnost bodovat. To musíme vyřešit do dalšího zápasu, kdy nás čeká Jablonec.“

Fotogalerie:

autor: Lucie Hunalová

AUTOR: Jan Wirkner | 8.10.2014zpět

25. července startuje příprava mužů a juniorů!

(20.07.2016) | Druhá část přípravy A-týmu společně s týmem juniorů začíná suchým tréninkem v pondělí 25. července od 18:30 na Zimním stadionu Jana Marka.

V SRPNU SE KONÁ TÝDEN INDIVIDUÁLNÍCH HRÁČSKÝCH DOVEDNOSTÍ!

(01.07.2016) | V termínu od pondělí 15. do pátku 19. srpna je připraven pro hráče KLH Vajgar na zimním stadionu v Jindřichově Hradci celodenní kemp zaměřený na rozvoj individuálních herních dovedností pod vedením trenérů hokejového oddílu KLH Vajgar.