SHK Hodonín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SHK Hodonín 0:1
SHK Hodonín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:4
42. kolo
8.2.2012
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SHK Hodonín 6:7

Vajgar prohrával od 12 vteřiny utkání a Hodonín chtěl postoupit asi víc jak domácí. Náskok Drtičů se vyšplhal až na 0:5. Michal Milotinský (na snímkuk) zkazil hostům čisté konto ve 38. minutě. Hodonín přidal další dva góly a David Mazanec v přesilové hře upravil na konečných 2:7 z pohledu domácích. Hodonínští profíci postoupili přes hradecké pracující hokejisty do finále.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Kubeš - Mazanec D., Heršálek - Procházka, Liška - Semdrád, Klement, od 30. min. Tupý - Voříšek, Milotinský, Skokan - Kocar, Kupec, Dvořák - Mazanec J., Záhora, Měrka.

Soupiska SHK Hodonín

Zavadil - Chillman, Štěpán, Nesrsta, Rehuš, Goiš, Špok, Heffernan, Skočovský, Pokorný, Svoboda, Hlavačka, Buček, Sajdl, Podešva, Matějka, Hollý, Miklík

Komentář k zápasu

Domácí Vajgar mohl mít sebelepší strategii, ale když se inkasuje ve 12. vteřině, tak se vše mění. Hosté vyhráli úvodní vhazování, rychlý pas našel Štěpána a ten prodloužil v brejku na Martina Bučka, střílejícího k bližší tyči – 0:1. Vajgar se snažil nenechat na své košili stopy první inkasované branky, Skokan ve 3. minutě vyprášil Zavadilovi beton, Měrka zase mířil na lapačku. Jenže hostům v první třetině vyšlo vše, na co sáhli. V 7. minutě hosté předvedli další jednoduché přečíslení a Jakub Sajdl poslal Drtiče do dvoubrankového náskoku – 0:2. O dvě minuty později, Hodonín hrál v oslabení, Branislav Rehuš vypíchl Kupcovi puk a po cestě přes celé kluziště rozjásal hostující fanoušky potřetí – 0:3. Vajgar předvedl první povedenou akci ve 14. minutě, jenže Kupec nepropasíroval puk na Jaroslava Kocara. Hodonín si v závěru třetiny zahrál přesilovou hru, ale úspěch se nedostavil.

Druhá třetina nebyla tak jednoznačná, jako ta první. Ve 24. minutě si sjel z modré Robert Procházka, jenže z kruhů švihem minul. O dvě minuty později to zkoušel hostující Buček, kterému kontroval na druhé straně kapitán Vajgaru Marek Dvořák. Ve 29. minutě přidali hosté velmi lehkou branku. Heffernan zametl puk do branky – 0:4. Na nic byly následné pokusy domácích, když hostující a klečící Martin Špok využil zaváhání domácí obrany a po plácnutí do puku už hosté vedli 5:0. Domácí tisícovka fanoušků se poprvé rozjásala ve 38. minutě. Michal Milotinský využil Skokanovu přihrávku zpoza branky – 1:5.

V úvodu třetí třetiny měl více ze hry domácí Vajgar. Kocar z otočky trefil Zavadilovo rameno, o půl minuty později Kupec v brankovišti spálil svou šanci. Neuspěl i Záhora ve 43. minutě, když před Zavadilem nezkrotil skákavý puk. Hodonín přidal šestý gól těsně po návratu Luboše Heršálka z trestné lavice. Heffernan nezištně našel Romana Nesrstu a Drtiči vedli 6:1. Hodonín se ve třetím dějství nehnal za rekordním skóre, kontroloval hru a dokázal vyrobil okénka v obranné hře. Jenže toho nevyužil Semrád, Klement ani David Mazanec. V 55. minutě přidali hosté z jihu Moravy druhý gól v oslabení, Jakub Sajdl uzavřel hostující střelecký účet - 1:7. Vajgar dokázal v závěru utkání kosmeticky snížit, v přesilovce pálil od modré David Mazanec, který jednak udělal tečku za pondělním zápasem a stejně tak i za mistrovskou sezónou 2011/2012.

Vajgar narazil na favorita, ale rozhodně nepadl lehce. Drtiči se zbavili největšího konkurenta ze skupiny Střed už v semifinála a Technika pro něj dle hradecké redakce nebude tak těžkým soustem.

Ohlasy

Václav Kmoníček, trenér Vajgaru: „Dnešní zápas se pro nás nevyvíjel dobře, chtěli jsme, ale srazil nás hned gól ve 12. vteřině, kdy tam uklouzl vracející se útočník. Hned v 7. minutě dali další gól a to byly věci, co nás srazili do kolen. Podle toho se pak vyvíjel zápas dál. Chtěli jsme to jetě zkusit, soupěř nevyvíjel takový tlak, ale další dva góly padly z nedůslednosti před naší bránou a za stavu 5:0 to bylo těžké, zbytek zápasu se dohrával. Až do dnešního zápasu jsme vzdorovali, dneska to ovlivnil začátek zápasu. Tým zaslouží pochvalu, postoupit mohl jen jeden. Hodonín byl o fous lepší, zaslouženě postpouil. Mají mladší tým, to se v téhle fázi sezóny projevuje, ale i tak si myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Hradec je zvyklý hrát play-off nebo baráž, přešli jsme přes Nymburk a vypadli v semifinále, Hodonín prokázal svou kvalitu. Sezónu nemůžeme hodnotit špatně a mužstvu chci jen a jen poděkovat.“

Libor Žilka, trenér SHK Hodonín: „Dali jsme dva rychlé góly velmi rychle. Ale vedli jsme tady i o čtyři góly. Hráčům jsem to říkal, jak na to a to jsme plně splnili. Chtěli jsme dnes víc, jak Jindřichův Hradec, šli jsme cíleně za svým a nechtěli jsme sérii vracet zpátky do Hodonina. Dobře jsme hráli, drželi jsme pokyny a čekali na chyby Vajgaru. Hradec hraje hokej, mají super hráče, ale my jsme se na to připravili. Nebyla to Břeclav. Mame dobrý tým, věřili jsme si i na Vajgar a to byl náš cíl.“

Fotogalerie:

AUTOR: Jan Wirkner | 5.3.2012zpět

Změna termínu tréninku mužů v pondělí 1. srpna

(29.07.2016) | V rozpisu ledů mužů na první srpnový týden dochází ke změně! Sraz v kabině A-týmu je kvůli změnám v rozpisu posunut až na 20:00 a na led hráči poprvé v sezóně 2016/2017 vyjedou v 21:25. Důvodem změny jsou přesuny v rozpisu provedené na poslední chvíli.

25. července startuje příprava mužů a juniorů!

(20.07.2016) | Druhá část přípravy A-týmu společně s týmem juniorů začíná suchým tréninkem v pondělí 25. července od 18:30 na Zimním stadionu Jana Marka.

V SRPNU SE KONÁ TÝDEN INDIVIDUÁLNÍCH HRÁČSKÝCH DOVEDNOSTÍ!

(01.07.2016) | V termínu od pondělí 15. do pátku 19. srpna je připraven pro hráče KLH Vajgar na zimním stadionu v Jindřichově Hradci celodenní kemp zaměřený na rozvoj individuálních herních dovedností pod vedením trenérů hokejového oddílu KLH Vajgar.