5. Drbal, 7. Kubíček (Mihulka ), 8. Novák T. (Baxa),14. Toman (Mihulka,Novák P. ) 16. P.Novák (Toman),21. P. Novák, 29. Toman (Winkler), 36. Novák P. (Mihulka, Toman),- 24. Čermák (Kulma), 35. Bernát (Čermák), 36. Volráb (Routa)
Memoriál Jana Marka
10. kolo
2.4.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Rytíři Kladno 8:3

V poslední zápase Memoriálu se utkali Vajgar a Rytíři Kladno. Skvělý nástup do utkání a čtyřgólové vedení po první třetině dovedli hráči Vajgaru do vítězného konce 8 : 3. Nejlepšími hráči vyhlášeni Petr Mašek za Rytíře a Matěj Pachman za Vajgar.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pachman (Krejčí) - Dúška, Winkler, Drbal, Kubíček, Kocar, Houdek, Mihulka, Ledecký, Šimek, Michal, Kalaj, Baxa, Novák T., Toman, Novák P., Picka

Soupiska HC Rytíři Kladno

Novotný (Gabriška) - Volráb, Smažík, Staněk, Funk, Flachs, Routa, Srbek, Čermák, Urban, Bernat, Kulma, Hašek, Turek

Komentář k zápasu

Úvod zápasu patřil Rytířům, ale byl to Vajgar, kdo se ujal vedení. V páté minutě se střelou od modré prosadil Martin Drbal. Vajgar se i nadále více bránil, ale využíval každou příležitost k rychlým protiútokům. Střela Šimona Kubíčka si našla svůj cíl a v 7. minutě vedl Vajgar 2:0. A Vajgar byl při chuti. Na 3:0 zvýšil Tomáš Novák po přihrávce Jana Baxy. Pachman v domácí brance držel čisté konto. Ve 14. minutě zvýšil na 4:0 Matěj Toman přesnou střelou z prostoru mezi kruhy.

Ve druhé třetině začal Vajgar únikem Matěje Tomana po křídle a Pavel Novák zvýšil na 5:0. Rytíři nesložili zbranš a snažili se něco se skore udělat. Hráči Vajgaru však obětavě bránili a dařilo se i domácimu brankáři. Vajgar se dobře bránil a Pavel Novák v úniku zvýšil na 6:0. Zbytečný souboj u červené čáry, domácí 2 +2, hosté 2+ do konce. Při přesilovce Rytířů měli domácí dvě veliké šance, Rytíři jen jednou vystřeli od modré. Faul Rytířů a následná přesilovka Vajgaru změnu skore nepřinesla. Gól Kladna v 28. minutě. Pro Vajgar trochu smolný gól, divně odražený puk se dostal k Matěji Čermákovi a ten měl před sebou odkrytou branku. Asistence Kulma. Vajgar hrál v oslabení, ale vsítil 7. branku. Po přihrávce Winklera se Matěj Toman neunáhlil a trefil přesně.

Zbytek přesilovky ve třetí třetině Vajgar bez problémů ubránil. Ale potom opět fauloval. A po chvíli šel do tří za úmyslné zdržování hry. Rytíři nabídnutou šanci využili. Na 7:2 snížil Bernát po přihrávce Čermáka. Při hře 5 na 4 skóroval  Volráb, asistence Routa  . 10 minut před koncem utkání tak vedl Vajgar 7:3. V 36 minutě však zvýšil vedení Vajgaru Pavel Novák za asistence Mihulky a Tomana. Další přesilovka Rytířů skončila bez většího ohrožení branky. Tlak Rytířů v závěru třetiny byl již bezzubý.

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).