Memoriál Jana Marka
4. kolo
1.4.2017
HC Mountfield KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:1

Vajgar odehrál mnohem lepší zápas než v prvním utkání, ale na body to nestačilo. Za Mounfield skórovali Jušta a Pajer. Čestný gól Vajgaru vsítil Houdek. Nejlepšími hráči byli určeni oba brankáři - za Vajgar Filip Krejčí, za Mountfiel pak Tomáš Sajdl.

Soupiska HC Mountfield

Sajdl (Vacek) - Helingr, Naar, Perička, Pelda, Králík, Táborský, Němec, Janda, Kašpar, Jušta, Boštík, Budina, Pajer, Souček, Beneš, Komma

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Krejčí (Pachman) - Novák, Dúška, Winkler, Drbal, Kocar, Houdek, Mihulka, Ledecký, Šimek, Michal, Kalaj, Baxa, Novák

Komentář k zápasu

Úvod zápasu byl vyrovananý, hrálo se od branky k brance. Nebezpečnější před brankou byl Hradec Králové. Hráči Jindřichova Hradce obětavě bránili a rovněž brankář několikrát dobře zasáhl. Ani hráčům Vajgaru se však v zakončení nedařilo. První třetina tak skončila 0:0.

Ve druhé třetině hráči Mountfieldu zvýšili tlak. V 21 minutě se pak po pěkné kombinaci prosadil Jušta Jan. Po obdržené brance se Vajgar snažil o vyrovnání. Několik slibných šancí však zlikvidoval brankář Mountfieldu a tak třetina skončila 1 :0.

Vyrovnaný boj pokračoval i ve třetí třetině. V 36. minutě však Vajgar propadl na polovině hřiště a za asistence Součka zvýšil na 2:0 Pajer.  V závěru třetí třetiny hrál Vajgar v oslabení, ale skóre se neměnilo.  V závěru třetiny se poprvé podařilo vstřelit gól i Vajgaru. V čase 43.43 se po přihrávce Filipa Kalaje přesně trefil Filip Houdek. Vajgar si vzal oddechový čas. A zkusil to bez brankáře. Na vstrřelení gólu zbývalo 19 vteřin ale ke střelbě se již nikdo z Vajgaru nedostal.

AUTOR: Zdeněk Brus | 1.4.2017zpět