Vyloučení:5:5, navíc 4 min pro Kohút T. (JHR), Furch (JHR), Jindra (JHR), Augustin (TEC), Florek (TEC), navíc Beran (JHR) 10 min. OT.
HC Technika Brno KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:4
6. kolo
18.3.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Technika Brno 5:6

Vajgar rychle prohrával, jenže tři rychlé branky v první třetině otočily kormidlem vývoje utkání. A takhle to mezi zachráněnými týmy vypadalo po celou dobu zápasu. Vajgar ve třetí třetině dotahoval a nakonec padl těsně 5:6. I přes prohru je Vajgar v další sezóně druholigový.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek, od 31. min. Pírs - Kohút T., Zderadička, Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Růžek - Furch, Kohút D., Heldák, Šalamoun, Hrouda, Jindra, Bílek, Beran, Červený Vantuch, Hotař.

Soupiska HC Technika Brno

Novák - Šidák, Šimák, Sedláček, Vlček, Augustin, Stehlík, Švaňhal, Benýšek, Odehnal, Florek, Biolek, Boček, Medek, Brzobohatý.

Komentář k zápasu

Technika Brno byla hned od začátku velice aktivní a jen díky Formánkovi se neprosadili Medek nebo jeho formace. Vajgar dokázal opdpovědět až ve 4. minutě, ale jeho švih Novák v brance Techniky lapil. Na sklonku 9. minuty VLASTIMIL ODEHNAL propálil Formánka ranou švihem a Technika se ujala vedení – 0:1. Neuběhla ani minuta a PATRIK ČERVENÝ srovnal z pohledu Vajgaru na 1:1. Tohle domácí dokázalo nastartovat a do konce první třetiny se vedení přiklonilo na stranu Vajgaru Jindřichův Hradec. Přesilovku využil DENIS HELDÁK a v 19. minutě Šalamoun vybojoval kotouč pro JANA JINDRU a Novák neměl šanci.

Druhá třetina nepřinesla mnoho branek jako třetina první. Sice v první minutě Tomáš Kohút těsně minul v tutovce, ale jinou pořádnou tutovku si Vajgar nevypracoval.  Jedinou změnu skóre ve druhé, ne zcela pohledné pasáži hry, přinesla 39. minuta, kdy  ADAM ŠIDÁK snížil na rozdíl jediné branky – 3:2.

Třetí třetina přinesla přetahovanou o výsledek, kdy černý petr v podobě prohry přeskakoval mezi Vajgarem a Technikou. Ten nakonec zůstal na hradeckých hokejkách. Technika vyhrála skupinu o udržení, Vajgar sportovní cestou udržel druholigovou příslušnost pro ročník 2017/2018.

Tímto se s vámi loučí Honza Wirkner z pozice redaktora tohoto webu po dlouhých 14 letech svou funkci předává. Díky všem

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Soupeř chtěl víc než my. Hráli organizovaně a vytrvale, my jsme tam mělí fáze, kdy jsme si mysleli, že to za nás odehraje někdo jiný. Zápas se nepovedl ani střídajícímu gólmanovi, K tomu se přidala naše nedisciplinovanost ve faulech, v oplácení, My jsme prostě neplnili to, co soupeř plnit dokázal. Jsem spokojený, že jsme se sportovní cestou udrželi v soutěži,"

AUTOR: Jan Wirkner | 18.3.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).