Vyloučení:6:8, navíc Pípal (JHR) OT 10. min nesportovní chování, Michálek (SOK) 5. min + KO napadení
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Baník Sokolov 5:3
3. kolo
8.3.2017
HC Baník Sokolov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4

Vajgar mohl už na ledě Sokolova rozhodnout o své záchraně, bohužel se vrací s těsnou porážkou 4:5. O výhře domácích rozhodla hlavně první třetina, do které Baník vlétl a nastřílel za záda Davida Pírse tři puky. Vajgar ještě v závěru mocně stahoval a snažil se vyrovnat, což se bohužel nepovedlo. Nyní čeká Jindřichův Hradec volno, jelikož si to mezi sebou dvakrát rozdají právě Sokolov a Technika Brno.

Soupiska HC Baník Sokolov

Hruška (14. Kuchař) – Gombár, Šik (C), Rulík, Říha, Michálek, Vodička, Beer – Trapl, Čejka, Račanský (A), Kašpar (A), Hendrych, Procházka, Řezníček, Jirušek, Hauzr, Davídek, Pfister

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs (28. Formánek) – Zderadička, T. Kohút (C), Růžek, Pípal (A), Bureš, Straka – Svatuška, Hrouda, Jaša, Nikodým, Hotař, Furch, Šalamoun, D. Kohút (A), Heldák, Jindra.

Komentář k zápasu

Vajgar udělal pro utkání v Sokolově čtyři změny v sestavě, ve které nebyli kapitán Ota Lazorišák, Tomáš Tržil, Patrik Červený a do brány se v baráži poprvé postavil David Pírs. Naopak ve hře jsme mohli vidět obránce Růžka a útočníky Hotaře se Svatuškou. Tak, jako se povedla první třetina Vajgaru v prvním vzájemném utkání, v tom druhém rozhodla naopak o výhře Sokolova. Ale vezměme to pěkně po pořádku. Hosté začali aktivně a do šance se dostal například Jan Jindra, ale problém byl ve vyloučeních, kterými dostali Baník do hry. Ve třetí minutě šel za katr Filip Zderadička a o chvíli později ho následoval Tomáš Kohút, který opět zbytečně poslal kotouč mezi diváky. Sokolov sice v přesilovce branku nedal, ale dostal se do velkého tlaku, který vyústil v první branku zápasu v 8. minutě, když se krásnou střelou prosadil Filip Hauzr – 1:0. O chvíli později mohli domácí náskok zvýšit, ve velkých šancích se ocitli Hauzr a Michálek, David Pírs však předvedl skvělé zákroky. O pár vteřinek později už bohužel kapituloval, když velký tlak v brankovišti využil ke gólu Roman Kašpar – 2:0. Následně došlo k překvapivému střídání v brance domácích, kterou opustil Petr Hruška a naskočil do ní Ondřej Kuchař. Ani ne o minutu později vedl Baník dokonce o branky tři, když se z dorážky prosadil Martin Trapl a Vajgar byl zralý na ručník – 3:0. V 18. minutě měli domácí další velkou šanci, opět v ní byl Filip Hauzr, ale Pírs svůj tým podržel. Následně Sokolov dotlačil do sítě čtvrtý puk, sudí však rozpažil, jelikož kotouč přešel brankovou čáru až po odpískání. Po této situaci se strhla před bránou Davida Pírse mela, ze které vzešly tresty pro jindřichohradeckého Furcha a sokolovské Čejku s Traplem. Poslední sekundy první periody patřili také domácím, Pírs musel řešit ještě další střelu.

O přestávce byl v kabině hostů zřejmě důraznější pohovor, jelikož Vajgar do druhých dvaceti minut vlétl a po 70 vteřinách se po rychlé kombinaci prosadil Zdeněk Hrouda – 1:3. Ve 26. minutě se domácí obránce Šik nechal vyloučit za vyhození kotouče mimo hru a Jindřichův Hradec dostal příležitost v podobě přesilové hry. Ta trvala pouhou minutu, když se podruhé v baráži dokázal prosadit útočník Aleš Furch – 2:3. Bohužel pro tým Milana Mazance, domácí hned reagovali. Filip Hazur vyhrál buly a bombou od modré čáry rozradostněl domácí fanoušky obránce Martin Gombár – 4:2. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů také v týmu Vajgaru, když bránu opustil David Pírs a přenechal jí Michaelu Formánkovi. Brankář, který odchytal zatím oba barážové duely, se hned dostal do permanence, když to zkoušeli Kašpar a Pfister.  Chvíli před koncem druhé třetiny došlo k velmi nepříjemnému střetu jindřichohradeckého mladíka Nikodýma a domácího Michálka, který hostujícího borce ošklivě sestřelil a vyfasoval pět minut a osobní trest do konce sezóny. Nikodým byl velmi otřesený a hned také ošetřený místním doktorem.  Dvě minuty před druhou sirénou měl velkou šanci Čejka, který už překonal i Formánka, kus černé pryže však do brány nedostal.

Vajgar vstoupil do třetí třetiny nedisciplinovaný, když se za napadení nechal vyloučit Aleš Fruch, za faul kolenem si dvě minuty odseděl Zdeněk Hrouda a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování dostal Jakub Pípal. V polovině poslední části zápasu měl další velkou šanci domácí Čejka, ale branku minul o milimetry. Formánek si stěžoval na ledaře, že branka nestojí pevně, domácí diváci zase na Formánka, že bránu několikrát úmyslně posunul. O dvě minuty později se už domácí radovali a byl to právě Michael Čejka, který využil nabídnutou přesilovou hru – 5:2. Za necelou minutu ale Vajgar opět snížil na rozdíl dvou branek, když nahození Tomáše Kohúta tečoval David Jaša. Baník se sice zlobil, že měl tento Slovák svou hůl příliš vysoko, ale sudí branku uznali – 5:3. Jindřichův Hradec vycítil šanci a začal se tlačit do útoku, neměl co ztratit. O čtyři minuty později sklidil ovoce, když se po další svižné kombinace prosadil podruhé v zápase Aleš Furch – 5:4. O minutu později byl Vajgar velmi blízko vyrovnání, nejprve puk poskakoval na domácí brankové čáře, ale nikdo ho nedostal do sítě. Když se to o dvacet vteřin povedlo, gól nemohl platit, jelikož byla sokolovská brána pousnutá. Minutu před poslední sirénou se ještě vytáhl Michael Formánek, který vychytal samostatný únik Davídka. Jindřichův Hradec bohužel už srovnat nestihl a poprvé v baráži prohrál. Teď ho čeká volno, jelikož se mezi sebou dvakrát střetnou Technika Brno a právě Baník Sokolov.

Ohlasy

František Dvořák, technický ředitel Vajgaru: "Den po utkání se vracím ke středečnímu utkání v Sokolově, kvůli bližšímu objasnění skutečností, které utkání přecházely. K zápasu do Sokolova, navíc s velmi dlouhou a náročnou cestou, odjelo 16 hráčů - dva brankaři, pět obránců a devět útočníků, včetně juniora Marka Nikodýma. Je třeba uvést, že 8 hráčů ze základního kádru mužstva bylo mimo hru, z různých důvodů (zranění: Lazorišák, nemoc: Tržil, Růžek, Červený, problémy s uvolněním na pracovišti: Bílek, Beran, Vantuch, neznámé důvody: Košťál). Navíc domácí hráči, kteří po zjištění, že náš tým má k dispozici omezený hráčský kádr, hru přitvrdili a vše vyvrcholilo v 37. minutě, kdy byl přímo před naší střídačkou krosčekován náš junior Nikodým, který skončil s otřesem mozku, a v té chvíli s podezření na vážnější zranění v nemocnici (to se pak na magnetické rezonanci nepotvrdilo). Ve 28. minutě došlo ke střídání gólmanů, kdy Pírse po čtvrté brance v naší síti střídal Formánek, kterých ve zbývajících dvaatřiceti minutách odvedl skvělou práci. Bohužel, vyrovnávací branka našeho týmu v čase 58:27 nebyla uznaná, podle rozhodnutí hlavního Jana Hucla, pro údajné postavení našeho hráče v brankovišti. I přes tyto skutečnosti stále věřím, že naši hráči 18. března na domácím ledě další účast ve třetí nejvyšší soutěži obhájí. Další podrobnost směřující k tomuto utkání budeme zveřejňovat v následujících dnech."

Fotogalerie:

autor: Tomáš Bouda

AUTOR: Tomáš Šmíd | 8.3.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).