HC Kobra Praha KLH Vajgar Jindřichův Hradec 10:1
34. kolo
4.3.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Kobra Praha 3:2

Více ze hry měli domácí mladší dorostenci, chyběla však přesnější střelba a tlak na branky. Přesto díky trefám Drbala, Michala a Klimeše slavili domácí vydřené tři body.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pachman - Drbal, Mička, Kohout, Šťastný, Klimeš, Michal, Kupka, Kalaj, Baxa, Kovaříček, Bašta

Soupiska HC Kobra Praha "B"

Pegerl, od 33. Šindelář, od 43 Pegerl - Mařík, Voska, Reichman, Mazánek, Luka, Veverka, Stejskal, Pádivý, Sup, Medřický, Racek, Mladý, Přenos, Vyhnal

Komentář k zápasu

V úvodu se hra přelévala od branky k brance, ale brankáři příliš práce neměli. To se nezměnilo ani při přesilovce hostů. Na začátku 16 minuty se však již skóre změnilo. Po závaru před domácí brankou měli hosté více důrazu a štěstí a puk se od brusle dostal do domácí branky. Šance Kovaříčka, Michala, Kupky a Kalaje skončili bez efektu. Minutu před koncem třetiny se však prosadil Martin Drbal po přihrávce Bašty.

Druhá třetina byla ve znamení tlaku domácích. Klimeš jel sám, ale netrefil branku. Z kruhů stříleli Baxa a Kupka. Kalaj před brankářem, Drbal od modré. Ani další šance Baxy a Bašty se neujaly. V 33. minutě hosté vyměnili brankáře. V závěru třetiny zahrozili i hosté. Po jedné sřele zazvonila i tyčka domácí branky, ale ani Mařík či Stejskal se neprosadili.

V úvodu třetí třetiny měl šanci Luka, na druhé straně jel sám Michal. Tuto šanci ještě neproměnil, ale po chvíli jeho střela z kruhů prošla do sítě hostí. Asistence Klimeš. A o minutu později bylo ještě lépe Jan Klimeš jel sám, brankář jeho střelu vyrazil, ale on puk znovu získal, objel branku a k pravé tyči zvýšil na 3 : 1. Hosté znovu vyměnili brankáře. Při domácí přesilovce měli největší šanci hosté, ale Matěj Pachman opět své mužstvo podržel. Hosté zvýšili tlak a získali přesilovku. Při ní střílel Stejskal, ale větší šanci měli na druhé straně Šťastný a Michal. Hosté nakonec přesilovku využili.

Mazánek po závaru dostal puk do Pachmanovi branky. Domácí reklamovali kopnutí bruslí, ale hlavní rozhodčí  byl blízko a branku uznal. Hosté tlak ještě zvýšili a vynutili si další přesilovku. Od modré stříleli Mařík a Racek. Sup trefil tyč.  Reichman od modré. Tlak hostí přerušil svým faulem Vyhnal. Domácí si vzali oddechový čas. Hosté pokračovali v tlaku a hráli bez brankáře. Domácí hráč v úniku trefil jen hokejku obránce hostí. Stav proto již zůstal 3 : 2 a domácí mohli začít slavit.

Název části: Nadstavba E (naE)
Tabulka dle: SDŘ článek 416 je shodná jako SDŘ článek 417 po písmeno E)

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).