Branky a nahrávky:
6. Jindra (Kohút D.), 8. Šalamoun (Jaša, Hrouda), 10. Jaša (Šalamoun), 31. Šalamoun (Hrouda), 43. Furch (Heldák, Straka) - 35. Kašpar (Trapl, Račanský), 35. Sláma (Michálek, Jirušek), 42. Hendrych (Čejka, Gombár).
Rozhodčí:Vokřál - Marek, Ovsík
Diváci:430
Vyloučení:7:5, navíc v čace 60:00 nařízeno TS, Formánek (JHR) hození hole, neproměněno
HC Baník Sokolov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4

První minuty zápasu tomu sice nenasvědčovaly, ale Vajgar druhý zápas skupiny o udržení opanoval. První třetinu Jihočeši vyhráli 3:0, když se trefili JAN JINDRA, DOMINIK ŠALAMOUN a DAVID JAŠA. Ve druhé třetině hosté zabrali a ve třetí bylo o co hrát. Vajgar zvítězil 5:3, svou druhou branku přidal DOMINIK ŠALAMOUN a ALEŠ FURCH. Vajgar má výtečně nakročeno k záchraně do třetí nejvyšší soutěži.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Kohút T., Tržil, Bureš, Straka, Zderadička - Šalamoun, Hrouda, Jaša - Furch, Kohút D., Heldák - Jindra, Lazorišák, Červený.

Soupiska HC Baník Sokolov

Kuchař - Říha, Michálek, Beer, Gombár, Rulík, Vodička, Pajk - Čejka, Trapl, Račanský, Řezníček, Sláma, Jirušek, Kašpar, Hendrych, Svoboda, Pfister, Procházka, Hauzr.

Komentář k zápasu

Sokolov začal utkání aktivněji a hned od prvních minut zaměstnával brankáře Michaela Formánka, který dostal příležitost ve druhém utkání po sobě. Stejně jako při zápase v Brně byl ale Vajgar efektivnější než soupeř, jelikož on své první šance neproměnil, zatímco domácí udeřili. V šesté minutě se do samostatného úniku dostal Jan Jindra, který předvedl skvělou bekhendovou kličku a zavěsil -1:0. O 74 vteřin později se Jindřichův Hradec radoval znovu, když David Jaša našel zpoza branky krásnou přihrávkou Dominika Šalamouna, který propálil brankáře Kuchaře – 2:0. O dvě minutky později bylo ještě veseleji, když si hlavní hrdinové druhého gólu role vyměnili. Šalamoun střílel a mladý Slovák David Jaša šikovně tečoval – 3:0. Vajgar byl ve zbytku první dvacetiminutovky lepším týmem, vypracoval si několik šancí, ale brankář Baníku Ondřej Kuchař, který je mimochodem brankářskou trojkou karlovarské Energie, dokázal všechny zlikvidovat. Na hostech bylo vidět zaskočení z průběhu první třetiny, jelikož přijeli se sebevědomím získat tři body.

V první polovině druhé třetiny hrál Vajgar dvakrát v oslabení, ale hostům se Formánka překonat nepodařilo. Při hře s vyrovnaným počtem hráčů na ledě byly šance na obou stranách, za Sokolov to zkoušel Jiruška, z týmu Milana Mazance si šance vypracoval Aleš Furch. Ve 31. minutě se Vajgar dostal do zajímavého brejku, který zakončil krásnou střelou za tyč Dominik Šalamoun, a zdálo se být o majiteli tří bodů rozhodnuto – 4:0. Vajgar byl velmi hladový, další šanci měli Jaša s Lazorišákem, ale místo další branky za zády Ondřeje Kuchaře přišlo sokolovské zmrtvýchvstání. Hosté se dokázali prosadit dvakrát ve 35. minutě, nejprve v čase 34:02 dotlačil puk do sítě Roman Kašpar a o půl minuty později skóroval Tomáš Sláma – 4:2. V tu chvíli hostující střídačka ožila a opět bylo o co hrát. Milan Mazanec si po druhé brance Baníku vzal oddechový čas, aby své mužstvo a hlavně entuziasmus Sokolova uklidnil. To se povedlo, ačkoliv hosté ještě několikrát Formánka ohrozili. Chvíli před koncem druhé periody se do šance dostal opět Aleš Furch, ale Kuchaře nepropálil.

Start do poslední třetiny se povedl Baníku, který po devadesáti vteřinách snížil na rozdíl jediné branky, když chybu v hradecké obraně dokázal potrestat Jakub Hendrych – 4:3. Na domácích bylo vidět, že trochu znejistili, ale o minutu později bylo zase všechno jinak. V závaru před brankou brankáře Kuchaře se nejlépe zorientoval útočník z pražské Slavie Aleš Furch, který svým buldočím důrazem dokázal dostat kus černé pryže do sítě – 5:3. Zbytek třetí třetiny žádnou další větší šanci nepřinesl, hosté se snažili o další snížení, ale domácí obrana pracovala velmi dobře a případné problémy řešil s klidem Michael Formánek. V závěru jel sám na bránu Sokolova David Jaša, který předvedl perfektní bekhendový blafák, který mu však ještě lepším zákrokem vychytal Ondřej Kuchař. Baník následně svého brankáře odvolal a Vajgar měl velké šance trefit se do prázdné brány, sice se to nepovedlo, ale to trápit domácí vůbec nemuselo. V posledních vteřinách zápasu byla ještě mela v brankovišti Michaela Formánka, čas vypršel a obě střídačky vyjeli na led. Sudí však musel všechny hlavní aktéry vrátit, jelikož za hození hokejky od domácího brankáře Formánka nařídil trestné střílení, které však Sokolov nevyužil a Vajgar tak vyhrál i druhé barážové utkání! Druhá největší návštěva sezóny tedy viděla druhou výhru ve skupině o udržení a Jindřichův Hradec je tak velmi blízko k zachování druholigové příslušnosti.

(autor reportáže Tomáš Šmíd)

Ohlasy

Jiří Parkmann, trenér Sokolova: „Na začátku utkání jsme měli převahu, pak jsme ale inkasovali dva góly po hrubých chybách, což náš trochu srazilo. Z našeho pohledu rozhodla zápas zase první třetina. Ve druhé třetině jsme se zvedli, dostali se do zápasu, ale jak jsme se dotáhli na rozdíl jednoho gólu, tak jsme udělali chybu v obraně a soupeř to potrestal.“

Petr Kovaříček, asistent trenéra Vajgaru: „Myslím, že jsme měli zápas ve své režii. Vybudovali jsme si šance, což pramenilo z našeho chtíče, z plnění úkolů. Ve druhé třetině se Sokolov snažil korigovat výsledek, chtěl se vrátit do zápasu. Bohužel nám tam spadly dva slepené góly. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a zápas dovedli do vítězného konce.“

Fotogalerie:

autor: Lucie Hunalová a David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 4.3.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).