Vyloučení:3:5, navíc Kohút T. (JHR) 10 min. nesportovní chování
HC Technika Brno KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:4
6. kolo
18.3.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Technika Brno 5:6

O takovém startu se mnohým ani nesnilo, ale skutečnost je pravdou. Vajgar zavítal v prvním kole baráže o udržení ve druhé lize na led Techniky Brno, která byla považována za favorita. Tyto spekulace hosté rozbourali svým dobrým výkonem, který podpořil také skvěle chytající brankář Michael Formánek. Do černého se postupně trefili David Kohút, Adolf Straka, Denis Heldák a trefou do prázdné brány podtrhl výhru Jindřichova Hradce Dominik Šalamoun.

Soupiska HC Technika Brno

Novák – Habrovec, Švaňhal, Sedláček, Vlček, Štancl, Šidák – Látal, Odehnal "A", Benýšek "A", Biolek, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý P., Boček

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek – Tržil "A", Kohút T. "A", Růžek, Pípal, Bureš, Straka, Zderadička – Šalamoun, Hrouda, Jaša, Červený, Lazorišák "C", Jindra, Bílek, Beran, Furch, Kohút D., Heldák, Vantuch

Komentář k zápasu

V hale dětí a mládeže v Brně se sešlo pouhých 41 diváků, kteří od začátku sledovali aktivnější domácí celek, který byl před zápasem favorizován. Hned ve druhé minutě měl šanci brněnský Patrick Brzobohatý, který obkroužil bránu a snažil se zasunout puk za Formánka, ten si však svou tyč pohlídal. O dvě minuty později šel na trestnou lavici za sekání Tomáš Kohút a Technika měla další možnost, když se na jindřichohradeckého brankáře řítil samotný Benýšek, ale Formánek si s jeho zakončením poradil. Sovy byly nadále lepším týmem, štěstí zkoušeli kapitán Stehlík, Slovák Bustin nebo Boček, nicméně Formánek držel stále čisté konto. Na scénáři zápasu se nadále nic neměnilo, domácí byli aktivnějším týmem, další šanci měl Brzobohatý, ale trefil pouze Formánkovu masku. V rozmezí mezi 15. - 17. minutou měl dvě příležitosti brněnský Čtvrtníček, ale ani on slavit branku nemohl. Na dvou minutách v tu dobu pobýval hostující útočník Šalamoun, který sledoval první branku utkání, která padla pro překvapení všech do domácí sítě a zasloužil se o to slovenský střelec David Kohút, který obral jednoho z domácích obránců o puk a tváří v tvář propálil Nováka - 0:1. Vajgar mohl své vedení o pár minutek později zvýšit, Denis Heldák však svou střelu poslal pouze tyče.

Druhá třetina začala domácím vyloučením, na dvě minuty odešel za vražení na hrazení Medek a Vajgar dokázal svou přesilovou hru využít. David Jaša našel zpoza branky Adolfa Straku a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Hned vzápětí mohli domácí snížit, Čtvrtníček si však na Formánka nepřišel. I v následujícíh minutách bylo Brno lepší a poprvé v utkání to také přetavilo v branku. Vlček podržel kotouč na modré čáře, přihrál do rohu Brzobohatému, který ještě vylepšil situaci pasem na Martina Biolka, a ten zavěsil přesně pod víko - 1:2. Závěr druhé dvacetiminutovky byl plný na velké šance, které byly na obou stranách. Nejprve střelu domácího Sedláčka tečoval střelec první branky Biolek, branku však netrefil. O chvíli později měl šanci Jindřichův Hradec, ale situaci dva na jednoho zbytečně překombinoval a bylo po šanci. O minutu později jel na Nováka samotný Aleš Furch, ale v zakončení selhal a vůbec netrefil zařízení. Přečíslení dva proti jednomu měli také Sovy, ale Bustinova střela minula hostující klec.

Na začátku poslední třetiny se nechal zbytečně vyloučit jindřichohradecký obránce Josef Bureš a Technika měla šanci o vyrovnání, Švaňhal však trefil pouze tyč Formánkovy brány. Na druhé straně se ale slavilo, David Kohút střílel, jeho střelu sice zblokoval Sedláček, ale mladý Slovák si vzal kotouč zpátky, našel před bránou parťáka Denise Heldáka, který uklidil kus černé pryže do sítě - 1:3. Technika se snažila, útočila, ale její šance nepřinášely úspěch, naopak Vajgar mohl vstřelit další branku, bohužel David Jaša nedokázal trefit prázdnou domácí bránu. O tři minuty později měl Vajgar další velkou šanci, ale domácí brankář Novák se vyznamenal a podržel Techniku. Po této akci se strhla mela, ze které vyšly tresty za hrubost pro brněnského Bočka a hradeckého Tomáše Kohúta, který navíc vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Brno dále bušilo do hostující obrany, tlak umocnilo odvoláním brankáře Nováka, ale to se právě pro domácí celek stalo osudným, jelikož střelou do prázdné brány korunoval výhru Vajgaru Dominik Šalamoun - 4:1. Domácí chvíli před koncem ještě snížili, když se nahození Patricka Brzobohatého srazil jeden z hostujících obránců do své sítě - 4:2. Ani tento inkasovaný gól ale už nic nezměnil na to, že Vajgar na úvod baráže vyhrál na ledě Techniky Brno 4:2!

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Zápas přinesl hokej typický pro týmy z konce druhé ligy s málem dovednosti, ale velkou urputností. Brno bylo usilovnější, lépe bruslilo, hrálo s větším nasazením, bylo důraznější. Hodně střílelo, po dvou třetinách mělo třicet ran, my možná deset. Ovšem ve využívání šancí na tom Technika byla hůře. V poslední třetině se ukázalo, že po technické stránce jsou naši hráči šikovnější.“

Vlastimil Odehnal, trenér Techniky: „Takový zápas se hodnotí skutečně těžko. Myslím si, že nasazení a bojovnost tam z naší strany byla, nicméně byli jsme zbytečně nervózní. V první třetině jsme měli veliký tlak, ale nedali jsme gól. Hosté ho dali z de facto první střely. Musíme se vyvarovat chyb. je to jako play off, první bod jsme sice nezískali, ale ještě máme tři zápasy na to, abychom to zvrátili.“

(zdroj hctechnika.cz)

AUTOR: Tomáš Šmíd | 1.3.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).