KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 1:2
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 2:7
36. kolo
22.2.2017
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:2

Vajgar nastoupil na půdě Kolína v silné sestavě, stejně jako domácí, a od začátku byl k vidění svižný hokej. V utkání bylo k vidění mnoho přesilových her, rozhodčí rozdali celkem 28 trestných minut. Jindřichův Hradec si již v první třetině vytvořil dvoubrankový náskok, který hájil dlouhou dobu, v závěru utkání se však dvakrát trefil Ondřej Panna a zápas poslal do prodloužení. V něm se také nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy, které lépe zvládli domácí a získali tak bod navíc. Z týmu Vajgaru se dařilo především Michaelu Formánkovi a Davidu Jašovi, který si připsal dvě asistence.

Soupiska SC Kolín

Koutský – Hanzl, Březina, Voženílek, Havelka, Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Krajňák, Kadlec st. – Černý, Zumr, Kozák – Kadlec A.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek – Kohút T., Bureš, Tržil, Straka, Pípal, Zderadička, Růžek – Šalamoun, Hrouda (40. Koštál), Jaša – Heldák, Kohút D., Furch – Červený, Košťál (40.Hrouda), Bílek – Jindra

Komentář k zápasu

Vajgar vstoupil do utkání s Kolínem s dobře naladěným sebevědomím, ovšem aby také ne, když vyhrál třikrát za sebou a v posledním zápase navíc nedostal ani branku. Domácí byli ze začátku aktivnější, ovšem první trefu zaznamenali hosté. Ve 3. minutě se na modré opřel do kotouče David Jaša, ten se odrazil k Josefu Burešovi a ten ho uklidil do brány Vladislava Koutského – 0:1. Následovala pasáž, která byla bohatá na vyloučení, jelikož z domácího týmu odešel za katr Jiří Kadlec starší, z týmu Jindřichova Hradce se nedovolených zákroků dopustili Košťál a Hrouda. Kolín žádnou přesilovku nevyužil, Vajgar naopak svojí ano. Ve 12. minutě utkání se trefil Zdeněk Hrouda a ligový outsider překvapivě vedl na ledě šestých Kozlů o dvě branky – 0:2. Do konce první periody měl jedinou vážnější šanci Vajgar, ale Dominik Šalamoun si na Koutského nepřišel.

Spousta vyloučení přišlo také ve druhé třetině, hned po jedenapadesáti vteřinách byl vyloučen Hanzl, po jeho návratu na led měl Kolín šanci, ale Tomáš Pipek netrefil prázdnou bránu. Následně byl vyloučen Hrouda, ale také on měl po svém návratu na led šanci, v samostatném úniku proti Koutskému bohužel neuspěl. Následoval tlak domácích, ale jindřichohradecký brankář Michael Formánek držel naděje svého týmu stále vysoko. Vajgar absolvoval ještě do konce druhé třetiny dvě oslabení, na dvě minuty totiž šli obránci Tomáš Tržil a Josef Bureš, Kozlové však nabídnuté možnosti nevyužili nebo je chytil Formánek. Chvíli před koncem třetiny se ještě pokusili skórovat hosté, konkrétně talentovaný slovenský útočník David Jaša, jeho pokus však domácí zkušený brankář chytil.

Kdo by ve třetí třetině čekal zklidnění hry, čekal by marně. Za úvodních sedm minut byli vyloučení čtyři hráči, po dvou na obou stranách. Výhodou přesilové hry využil tentokrát Kolín, když chvíli před koncem Strakova trestu propálil Formánka Ondřej Panna – 1:2. Následoval druhý trest pro hosty za vyhození puku mimo hřiště, čímž dostali Kolín do tlaku. Ten byl podpořen oddechovým časem domácích, následovala šance Pipka, se kterou si ale hostující brankář poradil. Pouhých 70 vteřin před závěrečnou sirénou bohužel Vajgar kapituloval podruhé a o branku se postaral opět, útočník zapůjčený z Pardubic, Ondřej Panna – 2:2. Do konce třetí třetiny branka nepadla, a tak měl každý tým jistotu alespoň jednoho bodu.

V prodloužení byly šance na obou stranách, za domácí to zkoušel Zumr nebo Ondřej Panna, za hosty pak David Kohút, ale Formánek potažmo Koutský byli připravení. Když nerozhodla ani tato herní situace, na řadu přišly nájezdy. Po dlouhých úpravách ledu přišla na řadu první série, ve které proměnili oba střelci za domácí Krajňák a za hosty Šalamoun. Ve druhé sérii nájezdů se za domácí trefil opět Panna, David Kohút však srovnat nedokázal. Třetí nájezdy Kolína jel Josef Malý a také proměnil, tudíž Kozlové berou bonusový bod.

Ohlasy

František Dvořák, technický ředitel Vajgaru "Domácí nás v zápase měli plné zuby, náš tým podal solidní výkon, mužstvo musím pochválit, bylo tam nasazení i bojovnost. Kolín nastoupil v plné sestavě a zápas nepodcenil, ale i přesto s námi měl problémy. Bohužel se domácím povedlo šťastným způsobem vyrovnat, ale celé utkání spělo k remíze. My jsme v utkání měli čtyři samostatné úniky, bohužel ani z jednoho jsme nedali branku, což nás mrzí. V prodloužení měly šance oba týmy, ale ani jedna z nich nebyla proměněna. Nájezdy jsou už loterie, v první sérii dali gól oba, ve druhé bohužel domácí dali a za nás neuspěl David Kohút a jejich hráč pak zvládl třetí nájezd, kterým rozhodl. V utkání musím pochválit výkon juniorských hráčů Slavie, na kterých však byla znát únava, jelikož mají hodně zápasů. Mužem zápasu z naší strany byl vyhlášen brankář Michael Formánek, s čímž určitě souhlasím. Termíny zápasů play-out zatím nevíme, v pátek by mělo být jasněji."

AUTOR: Tomáš Šmíd | 22.2.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).