HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:6
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 4:0
HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3
7. kolo
6.9.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 3:12

Z krajského města přicestovala lehce okleštěná sestava David Servisu a útočně naladěný tým Vajgaru od začátku diktoval tempo hry. První třetinu vyhráli domácí dvěma trefami ALEŠE FURCHA 2:0. Druhá třetina nebyla dle domácích představ, ale i tu Hradečtí vyhráli o jednu branku DAVIDA KOHÚTA. Třetí třetina už byla zase plně v režii domácích, DAVID JAŠA přidal pojistku a Vajgar porazil svého soka jasně 4:0. DAVID PÍRS zlikvidoval 22 střel hostů a připsal si první čisté konto Vajgaru v této sezóně.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs - Tržil, Kohút T., Straka, Bureš, Zderadička, Pípal - Šalamoun, Hrouda, Jaša .- Furch, Kohút D., Košťál - Jindra, Heldák, Beran, od 41. Červený.

Soupiska HC David Servis České Budějovice

Spáčil - Zich, Žáček, Pessr, Břečka - Bílek, Ferebauer, Bárda, Vylíčil, Sumerauer, Volf, Zayml.

Komentář k zápasu

Vajgar vstoupil do utkání na výbornou a hned ve třetí minutě zametl ALEŠ FURCH puk za bezmocného Spáčila. I další průběh hry byl aktivnější v podání domácího Vajgaru, jenže nabídnuté přesilovky Vajgar využít nedokázal. Vajgar využil přesilovou hru až v 18. minutě. ALEŠ FURCH dostal nabito do Tomáše Tržila do pravého kruhu a Spáčil neměl nárok – 2:0.

Vajgar vstoupil plodně i do úvodu druté třetiny velmi aktivně, když obránce Tomáš Kohút našel před brankou bratra forvarda DAVIDA KOHÚTA – 3:0. Pak však Vajgar odehrál hluché místo, které musel kouč Kohút přerušit oddechovým časem. Ten přišel v pravý čas, Vajgar se vrátil ke své hře a Spáčil v brance David Servisu se měl co otáčet. Do druhé sirény však už nekapituloval.

I třetí třetina přinesla zajímavý hokej. Výpady hostů eliminoval výtečný David Pírs, na druhé straně musel zasahovat Spáči při akci Davida Košťála, Aleše Furcha, ale na akci první hradecké formace z 55. minuty už byl krátký. První formace rozebrala hosty jako kostky z Lega a na konci této demontážní akce měl DAVID JAŠA lehkou úlohu – 4:0. Vajgar měl další šance dát svěřencům trenéra Suchánka bůra, ale to se nepovedlo. I tak Vajgar pokračuje v bodové sérii, kdy ze tří zápasů uzmul plný počet devíti bodů.

Ohlasy

Jozef Kohút, zaskakující trenér Vajgaru: "Dnes to byl slušný zápas, kluci bojovali a bruslili, brankář udržel čisté konto, což bylo poprvé v této sezóně. Nevyšla nám druhá třetina, upozorňoval jsem hráče, že druhé třetiny máme slabší, možná jsme si mysleli, že jsme už vyhráli. Musel jsem vzít time out a hru uklidnit. Pak se to zlepšilo a ve třetí třetině jsme hráli zase to, co jsme si představovali. Do Kolína pojedeme v podobné sestavě a i tam chceme být domácím rovnocenným soupeřem."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 18.2.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.