KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 7:8
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 1:7
31. kolo
1.2.2017
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2

Vajgar zavítal na žďárské Bouchalky opět posílen o šikovné juniory z pražské Slavie, kteří společně s celým týmem podali velmi dobrý výkon a tuto porážku mohou všichni přijmout se vztyčenou hlavou. Vajgar díky trefě Šalamouna rychle vedl, Pleva však záhy srovnal. Na konci první třetiny se Žďár dostal do vedení, to však Plamenům sebral Šmerha. Poté ale skórovali už jen domácí, kteří poslední tým ligové tabulky porazili 4:2.

Soupiska SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma – Pleva, Beneš, Kolda, Smejkal, Staněk, Rašner – Červenka, Kunstmüller, Vítek D., Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Střecha T., Krupka, Pazourek, Jícha

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs – Pípal, Zderadička, Bureš, Tržil, Růžek, Straka – Vantuch, Červený, Jaša, Bílek, Šalamoun, Kohút, Svatuška, Šmerha, Lazorišák, Beran, Furch

Komentář k zápasu

Vajgar začal jako v několika dalších utkáních velmi svižně a využil možné nekoncentrovanosti soupeře, jelikož uplynulo 47 vteřin a žďárské Bouchalky poprvé ztichly, když se prosadil Dominik Šalamoun - 0:1. Odpověď na sebe nenechala, jak tomu v zápasech Jindřichova Hradce bývá, dlouho čekat, když se v čase 03:07 prosadil nejproduktivnější obránce domácího týmu Martin Pleva - 1:1. V 9. minutě utkání přišlo první vyloučení, za katr mířil domácí Krupka za faul kolenem, hosté však Slámu příliš neohrozili a málem inkasovali, jelikož Krupka ujel z trestné lavice přímo do samostatného úniku, naštěstí pro Vajgar se však jeden z obránců stihl vrátit a zamezit zakončení. V 17. minutě se Plameny dostaly poprvé do vedení, když Luboš Kunstmüller našel mezi kruhy volného Martina Červenku a ten překonal Pírse - 2:1. Domácí však nevedli ani minutu, svižnou střelou z levého kruhu vyrovnal Tomáš Šmerha - 2:2. Osmnáctiletý útočník prožívá skvělou sezónu, naskočil již do patnácti zápasů za slávistické áčko ve WSM lize a je mezi náhradníky v nominaci reprezentační devatenáctky.

První šanci druhé třetiny měl Vajgar, když ujeli v přečíslení dva proti jednomu, avšak kvůli technické nedokonalosti tato šance přišla vniveč. O pět minut později udeřili domácí, když se podruhé v utkání trefil Martin Červenka, jelikož byl v hradeckém brankovišti tím nejdůraznějším - 3:2. Plameny byly dále aktivnější, na konci druhé třetiny měl ale Vajgar dobrou šanci srovnat, dostal totiž k dispozici přesilovou hru. Sami hosté si jí však zkazili, když na dvě minuty postupně putovali Kohút a Zderadička. Žďár tlačil, ale dobře bránící hosté udrželi těsnou jednogólovou ztrátu.

Do třetí třetiny vstoupili domácí, stejně jako do druhé, aktivněji a Pírs měl více práce, ovšem s přibývajícím časem se Vajgar tlačil za vyrovnáním a žďárský brankář Sláma měl práci s pokusy Šmerhy nebo Pípala. Jindřichovu Hradci se skórovat nepodařilo, utkání tak čtvrtou brankou rozhodl opět Martin Červenka, který se trefil z mezikruží a umocnil svůj hattrick - 4:2. Tři minuty před poslední sirénou se ještě nechal vyloučit obránce Plamenu Pleva, ale Vajgar z této šance nic nevytěžil. Ze Žďáru se tak svěřenci Milana Mazance vrací s prázdnou, ale jistě s dobrým pocitem z odmakaného duelu.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 1.2.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.