NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 3:5
NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3
30. kolo
28.1.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 2:6

První třetina přinesla vyrovnaný hokej a na úvodní branku Nymburka dokázal obratem odpovědět PATRIK ČERVENÝ. Na přelomu první a druhé třetiny měl Vajgar nespočet šancí hrát v početní výhodě, i poté měli domácí více ze hry, ale Nymburk domácímu tlaku odolal a naopak lehce získal pohodlný náskok, který nakonec přetavil v jasnou výhru 6:2. Druhou branku Vajgaru zaznamenal ve třetí třetině kapitán OTA LAZORIŠÁK (na snímku).

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs, od 40. min. Formánek - Pípal, Tržil, Růžek, Bureš, Kohút T. - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Červený, Tejral, Svatuška - Beran, Košťál, Jindra.

Soupiska NED Hockey Nymburk

Matoušek - Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Hes - Pýcha, Šimek, Eis, Kuzďas, Barbora, Smejkal, Ječný, Kuncek.

Komentář k zápasu

Vajgaru patřily první minuty zápasu, Roman Matoušek se v brance hostů rozhodně nenudil, hlavně Jašův pokus hned v první minutě byl cítit brankou. V sedmé minutě měl Matoušek štěstí při pokusu Petra Tejrala. Ve 12. minutě měl velkou šanci domácí Svatuška, neprosadil se a na druhé straně slavil z ničeho ONDŘEJ KŘÍŽ – 0:1. Nymburku vedení dlouho nevydrželo, protože hned ve 14. minutě PATRIK ČERVENÝ zametl puk do branky kolem betonů Matouška – 1:1. V závěru první třetiny sudí pustili několik ostrých faulů ze strany hostů, až krosček Barbory skončil vyloučením. Jan Jindra upaloval sám na Matouška, ale jeho bekend skončil vysoko nad horní tyčkou nymburské branky. Eis poté fauloval, Lazorišák dokázal dostat puk do branky, ale očividně po první siréně.

Vajgar dostal ve druhé třetině další šance přesilových her, fauloval Šimek, poté Bureš s Jašou měli na holi branku, ale puk vyskočil mimo brankoviště. Patrik Červený upaloval sám na branku ve 24. minutě, ale laxně zamířil mezi neprostupné betony Romana Matouška. O dvě minuty musel faulovat Lazorišáka Knesl, ale ani tahle přesilovka domácímu Vajgaru nevyšla. Ve 28. minutě se v tutovce zjevil Beran, ale prudký pas nedokázal doklepnout do Matouškovy branky. Nymburk ukázal jak je lední hokej jednoduchý. JAN SMEJKAL využil přesilovku, když se puk prosmýkl mezi Pírsovými betony a došoural se do branky – 1:2. Ve 37. minutě hostům vyšel brejk a JAN SMEJKAL zamířil přesně pod břevno Pírsovy branky a svůj hattrick zkompletoval ve 39. minutě.

Do třetí třetiny nastoupil místo Davida Pírse Michael Formánek. Sudí Mertl si o přestávce zkontroloval poměr vyloučených, který začal hned od začátku třetí třetiny rovnat. Šalamoun vyfasoval dvě minuty za podražení, Šimek dostal puk do hradecké branky, ale sudí Mertl tuto branku neuznal a navíc nymburskému kapitánovi naložil do sprchy 45 trestných minut. Mertl poté vyloučil domácího Svatušku, pak Tejrala. Ve 48. minutě se prosadil bekendem OTA LAZORIŠÁK – 2:5. Hned v 50. minutě pálil od modré JAROSLAV RITTIG, jehož ránu chtěl Formánek vyrazit maskou, což se mu kvůli teči nepovedlo – 2:6.

Ohlasy

Pavel Bičiště, trenér Nymburka: „My jsme šli do vedení, pak přišlo srovnání, Jindřicháč byl živější, my jsme nechtěli bruslit. Nastala pak naše nemoc, jako v utkání s Pelhřimovem, zbytečné vylučování a z toho jsem měl velké obavy. Šli jsme dvakrát do tří, pak bylo další naše vyloučení, což bylo z naší strany katastrofa. To kdyby soupeř potrestal, tak je po nás. Z toho bychom se nezvedli. Dali jsme druhý, třetí uklidňovací gól. My jsme se trochu zvedli, napadalo nám to, druhá třetina skončila 4:0. Ve třetí třetině nám vyloučili kapitána Martina Šimka, kdy nekompromisní rozhodčí vyloučí kapitána, který s ním diskutuje. Tenhle rozhodčí je pro mě nejhorší, jaký může být. Zápas jsme dohrávali na 12 lidí, stálo nás to hodně sil. Jednoduchý to dnes pro nás tady rozhodně nebylo.“

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Dokud nám stačily síly, tak jsme měli navrch, měli jsme tam příležitosti jít v zápase do vedení. Ve druhé třetině jsme měli navíc přesilovky, to jsme ale nevyužili. Nejsme sehraní, a pak v té vlně útočení zapomeneme malinko bránit. Ve druhé třetině jsme dostali 4 góly a to rozhodlo zápas. Ve třetí třetině jsme zvedli úsilí, ale vzápětí jsme se zbrzdili oslabeními. Deset minut z poslední třetiny jsme hráli v početní nevýhodě. Druhá třetina byla prostě špatná. Naši brankáři jistě ví, že některé branky mohli chytit.“

AUTOR: Jan Wirkner | 28.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.