Dvě třetiny se Vajgar držel, nakonec se vrací s porážkou!

KLH Vajgar Jindřichův Hradec KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3
Po třetinách: 0:1, 4:1, 4:1
Statistika zápasu
Branky a nahrávky:
21. Přidal (TS), 27. Třetina (Kuchta, T. Semrád), 38. Duben (Voříšek), 40. Kulhánek (Kuchta, Třetina), 50. Přidal (Třetina, Vala), 52. Třetina, 59. Třetina (Voříšek), 60. Chlubna (Navrátil) – 10. Furch (D. Kohút), 37. D. Kohút (Heldák, Furch), 51. Lazorišák (Šalamoun)
Rozhodčí:Rudolf Volf – Aleš Vavruška, Jakub Oudes
Diváci:406
Vyloučení:2:2, navíc D. Kohút (JHR) 10. min OT, T. Kohút (JHR) 2 min. sekání, nařízeno TS, proměněno.
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:3

První dvě dvacetiminutovky dokázal Vajgar vzdorovat prvnímu Havlíčkovu Brodu a po první třetině si nesl do kabiny jednobrankový náskok, který v přesilové hře zařídil Aleš Furch. Domácí otočili, ovšem David Kohút srovnal a Jindřichův Hradec byl velmi nepříjemným soupeřem. Rebel však ukázal, že první není náhodou a utkání dotáhl do vítězného konce, zvláště díky hattricku kapitána Miroslava Třetiny.

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Novák – Bušek, T. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Kuchta – Voříšek, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Navrátil – Nguyen, Křížek, Beneš

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek – Straka, Pípal "A", T. Kohút, Růžek, Zderadička, Bureš "A" – Furch, D. Kohút, Heldák – Šalamoun, Lazorišák "C", Jaša – Svatuška, Červený, Jambor – Beran, Vantuch

Komentář k zápasu

Domácí tým vstoupil do zápasu aktivně, ostatně jak by vedoucí celek proti poslednímu týmu měl. První pořádné šance přišly v šesté, respektive sedmé minutě. V první příležitost se objevil domácí Bušek, ale Formánek stejně jako v následné šanci Voříška držel čisté konto. O chvíli později přišlo první vyloučení v zápase, za katr si šel sednout havlíčkobrodský Kuchta. První vážnější možnost hostů přišla právě v této početní výhodě, kterou skvěle sehrála partička mladých juniorů ze Slavie, a měl jí Dominik Furch, ovšem brankář Čeněk Novák úspěšně zasáhl. O minutu později se Vajgar a právě Furch už mohl radovat, když dokázal skvělou tečí poslat hosty to překvapivého vedení – 0:1. Jindřichův Hradec se díky brance dostal do pohody a o tři minuty později měl dobrou šanci Slovák David Jaša, domácí brankář však druhou branku zatím nepovolil. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale hostující obrana v čele s Formánkem si vedla dobře. Ve 14. minutě se do samostatného úniku dostal domácí kapitán Miroslav Třetina a zkoušel kličku ála Peter Forsberg, na jindřichohradeckého brankáře si však nepřišel. Tlak Rebelu trval, ale žádnou další větší šanci si už nevypracoval a po první siréně tak Vajgar v Kotlině překvapivě vedl.

Vstup do druhé třetiny však Vajgaru hrubě nevyšel, hned po patnácti vteřinách byl v samostatném úniku faulován Patrik Přidal. Sudí samozřejmě nařídil trestné střílení, které domácí borec proměnil a prolomil střelecké trápení ligového lídra – 1:1. V následujících minutách si oba týmy zaútočili, za domácí to zkoušel Voříšek nebo Michálek, za Vajgar naopak zkoušel štěstí Tomáš Kohút, ovšem Rebel měl evidentně více ze hry. Tlak zúročil 27. minutě, když se domácí nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina krásně uvolnil a propálil Formánka – 2:1. O tři minutky později měl velkou šanci střelec první branky Přidal, ale hostující brankář opět skvěle zasáhl. Dále ho pak v šancích prověřil Chlubna a v přečíslení 3 na 1 netrefil prázdnou branku opět Přidal. Havlíčkův Brod za svou ledabylost v zakončení pykal a postaral se o to David Kohút, který skvěle zužitkoval přihrávku svého kolegy Denise Heldáka – 2:2. Následně měl přečíslení 3 na 1 také Vajgar, stejně jako domácí neproměnil a stejně jako domácí za to byl potrestán, když se poprvé v sezóně trefil zkušený obránce Miroslav Duben – 3:2. Jindřichův Hradec stejně jako v posledních duelech nezvládl závěr třetiny a devatenáct vteřin před druhou třetinou dostal Kotlinu do varu obránce Kryštof Kulhánek – 4:2.

Třetí dvacetiminutovka byla opět pod taktovkou domácího celku, ale největší šanci snížit měli hosté, když Nováka nepropálili ani Lazorišák, ani dorážející Jaša. A Vajgar byl za svůj nedůraz opět potrestán inkasovanou brankou, když Třetina ještě Formánka neprostřelil, ale Patrik Přidal úspěšně dorážel – 5:2. Vajgar ještě ale zbraně nesložil a o minutu později snížil, když Šalamoun zavezl puk do útočného pásma, krásnou přihrávkou uvolnil kapitána Lazorišáka a ten překonal Nováka – 5:3. Hned za dvaadvacet vteřin však domácí opět uklidnila místní legenda Miroslav Třetina – 6:3. Vajgar se nadále bojovně hnal za vyrovnáním, domácí ale využili naskytnutých okének a za záda Michaela Formánka nasypali další dva puky. V 59. minutě dokonal hattrick Miroslav Třetina – 7:3 a o minutku později vstřelil poslední gól zápasu Tomáš Chlubna, který těžil z dobré práce Filipa Navrátila- 8:3.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 25.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.