Hockey Club Tábor KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0
Hockey Club Tábor KLH Vajgar Jindřichův Hradec 1:4
Hockey Club Tábor KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:1
28. kolo
21.1.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec Hockey Club Tábor 2:6

Hokejová kvalita byla na straně Tábora, který dokázal domácího brankáře pokořit hned šestkrát. Kohouti se dostali do sedla v závěru první třetiny, kdy využili zcela vymyšlenou přesilovou hru. Vajgar dokázal za stavu 0:2 snížit brankou SIMONA BERANA. Tábor rozhodl ve třetí třetině, kterou jasně vyhrál. Druhou branku Vajgaru vstřelil DAVID JAŠA. Škoda, že hokejovou kvalitu Tábora ruku v ruce následuje namyšlenost a arogance.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Kohút T., Růžek - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Červený, Hrouda, Bílek - Svatuška, Jindra, Košťál - Beran, Vantuch, Kundrát, Pichler.

Soupiska Hockey Club Tábor

Novák - Havran, Tesař, Liška, Černý, Heršálek, Hlaveš - Vaniš, Mrkvička, Točík, Severa, Matušík, Seidl, Březina, Krátoška, Kýhos, Blažek, Pechánek, Krätzer.

Komentář k zápasu

Domácí Vajgar byl od začátku utkání pod tlakem, domácí brankář Formánek měl hned od začátku napilno. Domácí Vajgar se osmělil až ve třetí minutě, když Novák vyrazil pěknou ránu Simona Berana. V dalších minutách hry se to opticky srovnalo, Vajgar také dokázal hosty zatlačit, ale na střely na branku Kohouti vedli. Oba rivalové nevyužili přesilovou hru a už to vypadalo, že první dvacetiminutovka skončí bez branek, když jeden z hostů krásně nafilmoval pád a Lazorišák putoval na trestnou lavici. Vajgar inkasoval dvě vteřiny před první sirénou z hole DOMINIKA TOČÍKA – 0:1.

Jak Tábor zakončil třetinu první, tak pojal u vstup do dějství druhého. Hned v první minutě se Kohouti od Jordánu rozjeli do brejku tři na dva a VOJTĚCH MRKVIČKA mířil přesně nad Formánkovu lapačku – 0:2. Tábor pokračoval v náporu, ale akce Krätzera brankou neskončila. Ve 28. minutě fauloval Liška a o minutu později Černý v zakončení fauloval Šalamouna. Sudí Král nařídil trestné střílení, které hradeckému forvardu vychytal Novák. Vajgar se dočkal ve 34. minutě. Domácí podnikli ostrý výpad, Vantuch přihrál SIMONU BERANOVI, který uklidil puk k pravé tyči Davida Nováka – 1:2. Jenže Vanišovu pumelici ztečoval do branky DOMINIK TOČÍK a Tábor si vzal zpět dvoubrankové vedení.

Ve 42. minutě se Heršálek opřel do Svatušky, sudí situaci posoudili jako čistou. O dvě minuty později pálil Mrkvička, v téže minutě se přes Bureše nedostal Severa. Ve 45. minutě tečoval ránu od modré LADISLAV HLAVEŠ – 1:4. Poté putovali na trestnou lavici hned dva Kohouti, ale krátkou dvojnásobnou přesilovou hru Vajgar využít nedokázal. Naopak v rozmezí jedné minuty, v 54. minutě přidali hosté dva góly, když se prosadil ALEŠ KRÁTOŠKA  a po něm JAKUB KRÄTZER – 1:6. Konečnou podobu výsledku dal mladý DAVID JAŠA, který si vychutnal již slavícího Davida Nováka – 2:6. V závěru zápasu se zástupci obou týmů pustili do pěstních soubojů, ve kterých zástupci Vajgaru obstáli.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Nedali jsme jim vůbec nic zadarmo. Pořád jsme byli v kontaktu, pořád jsme hrozili a šance si soupeř opravdu musel vybojovat a nebo využil našich individuálních chyb. Velké úsilí to dnes soupeře stálo. Ve finále naše chyby formovaly výsledek. Soupeř byl kvalitnější, ale pokud budeme takhle bojovat, tak bychom mohli body sbírat. Třeba někoho překvapíme a když se k tomu přidá využití našich šancí, tak to může fungovat a takhle bych si to představoval."

David Jaša, forvard Vajgaru: "Nevím, kde začít, na začátku zápasu jsme měli šance, které jsme však nevyužili. Nevyužili jsme prakticky samostatný nájezd. Prohrávali jsme a to asi dnes rozhodlo. Věděli jsme, že Tábor má velice silné mužstvo, u nich jsme odehráli dobré utkání, sice jsme vysoko prohráli, ale nebylo to tak špatné, věděli jsme, že je to kvalitní tým."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 21.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.