KLH Vajgar Jindřichův Hradec BK Havlíčkův Brod 0:7
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:1
KLH Vajgar Jindřichův Hradec BK Havlíčkův Brod 0:11
26. kolo
12.1.2017
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0

V souboji prvního s posledním dlouho držel akcie hostí brankář Matěj Pachman. I přes pět obdržených gólů si zaslouží plné absolutorium.

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Vít (30. Král) – Zych, Horáček, D. Vacík "C", Brdičko, Trupl – Dáňa, P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dudek, Rybáček, Rauš, Košťál, Pártl

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pachman – Zedníková, Kocar, Drbal "A", Mička, Kohout – Michal "A", Kalaj, Novák "C", Baxa, Jakub Kupka, Petrásek, Bašta

Komentář k zápasu

reportáž převzata z webu BK Havlíčkům Brod :

Mladí Bruslaři měli v úvodní dvacetiminutovce na své straně výraznou převahu. Po většinu času diktovali tempo hry a soupeř se musel soustředit hlavně na hlídání svých zadních vrátek. Domácí nakonec dokázali zvednout gólová stavidla a v 9. minutě se ujali vedení. Ránu Filipa Klofáče sice ještě brankář Pachman vyrazil, ale následné dorážce Josefa Dáni, jež zaplula do odkrytého koutu brány, už nedokázal zamezit v cestě do sítě ani tygřím skokem. Útočník 8. třídy se tak prosadil za mladší dorost hned při své premiéře.

Havlíčkův Brod měl i nadále více ze hry a hned na začátku prostřední části se dočkal další vstřelené branky. Dominik Vacík narýsoval špičkový pas na útočnou modrou čáru, kde číhal osamocený Pavel Dudek. Obávaný kanonýr ujel do samostatného úniku a prudkou ranou našel skulinku mezi Pachmanovými betony. Zvýšit havlíčkobrodské vedení mohl Filip Klofáč, ale před odkrytou bránou byl dobře zablokovaný protihráči. Obranu Vajgaru potom pořádně provětralo trio Patrik Vacík - Marek Kopic - Filip Pártl, ale gólman Pachman předvedl několik skvělých zákroků. Při vlastním oslabení pak zahrozil Pavel Dudek, ale zblízka neprocedil puk do sítě. Ve 35. minutě pomohlo domácím i štěstí. Filip Klofáč netrefil bránu a kotouč se od zadního hrazení odrazil zpět před brankoviště. Tam už číhal osmák Josef Dáňa a parádní dělovkou z mírného úhlu zavěsil pod břevno dezorientovaného gólmana Pachmana. V poslední minutě druhé třetiny si vzal pod patronát hrací předmět Pavel Dudek a bravurní dělovkou z pravého kruhu vymetl protější šibenici.

Obrázek hry se neměnil ani ve třetí periodě. Havlíčkův Brod tahal za delší konec pomyslného provazu a dál nepříjemně dotíral na brankáře Pachmana, jenž měl spoustu práce a nemohl si ani na chvilku odpočinout. Ve 46. minutě už byl ale krátký, když na něj vyzrál pohotovou střelou Marek Kopic, který završil potupného "bůra". Poslední tým tabulky se sice ještě snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale defenziva mladých Bruslařů v čele s gólmanem Králem, jenž v půlce utkání vystřídal kolegu Lukáše Víta, obstála na jedničku a neinkasovala.

AUTOR: Zdeněk Brus | 16.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.