KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 1:2
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 2:7
36. kolo
22.2.2017
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:2

Vajgar proti favoritovi vyrukoval vedoucí brankou DAVIDA JAŠI, na který však hosté z Kolína odpověděli v samotném závěru prvního dějství. Ve druhé třetíně šli Kozlové do dvoubrankového vedení a nutno říci, že zaslouženě. Sudí udělali z třetí třetiny malinkou bramboračku a sporná rozhodnutí na sebe nenechala dlouho čekat. Vajgar prohrál vysoko 2:7.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs, od 46. min. Formánek - Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Kohút T., Růžek - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Červený, Hrouda, Bílek - Svatuška, Jindra, Beran - od 34. min. Hotař.

Soupiska SC Kolín

Sejpal - Kadlec, Březina, Voženílek, Havelka, Skokan, Labuta, Malý, Semirád, Kusý, Kozák, Pipek, Zumr, Kadlec ml., Černý, Jelínek.

Komentář k zápasu

Vajgar začal s lídrem aktivně a v úvodních minutách i držet krok. V první třetině oba týmy ubránily svá oslabení. V osmé minutě pálil nebezpečně domácí Šalamoun. Domácí byli na koni v jedenácté minutě, kdy první hradecká formace zahrozila a kapitán Lazorišák spolu s Dominikem Šalamounem zpotili záda Martina Sejpala v brance Kozlů. Přišla 14. minuta, Dominik Šalamoun v přesilové hře našel zpoza branky rozjetého DAVIDA JAŠU, který z první se štěstím prostřelil Martina Sejpala v brance Kolína – 1:0. Kolín dokázal chvílemi Hradecké uzamknout, ale prosadili se až ve 20. minutě. Pírs dokázal jednu ránu vytěsnit, ale na dorážku MARTINA ČERNÉHO už nedosáhl – 1:1.

Druhá třetina byla objektivně pro Kolín. I když první velkou šanci měl domácí Patrik Červený, ale v brejku nezkrotil skákavý puk. Stejně oplácel na druhé straně Kusý, ale chvilku před Pírsem nevyužil. V polovině zápasu Vajgar ubránil oslabení, ale následný tlak zužitkoval TOMÁŠ PIPEK, který pohotovou dorážkou poslal hosty do vedení, které navýšil minutu před koncem prostřední třetiny kapitán hostů JOSEF MALÝ – 1:3.

A co říci ke třetině třetí? Sudí posuzovali vše kapánek jinak, JOSEF MALÝ přidal parádní branku po brejku dvou na jednoho – 1:4. TOMÁŠ PIPEK přidal pátou branku obratem, když sudí neviděli sekeru v obličeji Tomáše Kohúta – 1:5. DAVID JAŠA dokázal po důrazném průniku snížit na 2:5, ale bramboračka v podání objektivních sudích pokračovala. Kolín přidal dvě branky, vyhrál zaslouženě, ale objektivní divák zápasu musel vidět, že pan sudí Skopal objektivní nebyl.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Výsledek neodpovídá tomu, jaký byl obraz hry. Hráli jsme aktivně, dohrávali jsme soupeře, bruslili jsme a soupeř byl malinko lepší. V přesilových hrách jsme dostali tři góly. Přísně posouzené střety byly posouzeny v náš neprospěch a byly z toho přesilové hry, v poslední třetině jsme hráli deset minut v oslabení a dostali jsme prakticky tři góly, bohužel výsledek vypadá jako debakl. Jsem spokojený s bojovností, s tím, že jsme se v zápase postavili hře do těla, iniciovali jsme tvrdou hru, ale myslím si, že férovou, která byla potrestána neprávem."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 14.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.