KLH Vajgar Jindřichův Hradec IHC Písek 6:5
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:7
23.8.2016
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
8. kolo
9.9.2016

Jindřichohradecký Vajgar dokázal přetlačit dalšího jihočeského soupeře. Vajgar vedl nad Pískem 2:0, jenže hosté od Otavy zabrali a i s podporou pánů v pruhovaném získali tříbrankový náskok. Vajgaru vyšla třetí třetina, domácí srovnali na 5:5 a v samostatných nájezdech získali žlutomodří bod navíc. DOMINIK ŠALAMOUN jednu branku vstřelil a v nájezdech rozhodl. DAVID KOHÚT dvěma brankami zase pomohl vyrovnat.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek, od 41. min. Pírs - Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Kohút T., Růžek - Červený, Kohút D., Heldák - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Svatuška, Hrouda, Bílek - od. 41. min. Beran, Vantuch.

Soupiska IHC Písek

Hauser - Hřebíček, Procházka, Kozák, Hanus, Červinský, Koutecký - Urbanec, Vlček, Sýbek, Pašek, Koupal, Rod, Drda, Suchan, Šuhaj, Strnad.

Komentář k zápasu

Oba týmy se v úvodních minutách oťukávaly a první branka padla v 8. minutě z hole TOMÁŠE BÍLKA v osmé minutě, když využil Svatuškův pas - 1:0. V polovině 17. minuty přidal po písecké chybě druhou branku Jindřichova Hradce DOMINIK ŠALAMOUN, který uklidil vyražený puk zpátky do branky IHC - 2:0. Netrvalo však dlouho a FILIP VLČEK střelou z kruhu snížil na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina domácím vůbec nevyšla. Vajgar přestal hrát a ve 27. minutě se prosadil LUKÁŠ DRDA a pár minut později FILIP VLČEK - 2:3. Aby toho pro Vajgar nebylo málo, JAKUB ŠUHAJ využil hradeckého námazu a v polovině utkání vedli již 4:2. Vajgar sice se pokoušel ve druhé třetině skóre korigovat, ale to se domácím nedařilo, naopak Vokřálem vymyšlenou přesilovku využil JOSEF URBANEC - 2:5.

Vajgar vstoupil do třetí třetiny s Davidem Pírsem v brance. Pár minut se žádný z týmu neprosadil, ve 49. minutě forvardi Vajgaru honili puk po brankovišti, ale Martin Hauser v brance Písku zvládl i tuto situaci. Mocný finiš však byl v reřii Vajgaru. V 54. minutě DAVID JAŠA byl tísněn a faulován a i přesto dokázal snížit - 3:5 a to nebylo vše. Dvě a půl minuty před třetí sirénou kouč Mazanec odvolal brankáře Pírse a i díky faulu Kouteckého dokázal Vajgar zblízka z hole DAVIDA KOHÚTA skórovat a slávistický forvard dokázal deset vteřin před koncem v powerplay skórovat ještě jednou - 5:5.

Prodloužení bylo v jasné převaze hostů z Písku, ale David Pírs eliminoval všechny písecké pokusy.

Hned v úvodu samostatných nájezdů se prosadil bekendem DOMINIK ŠALAMOUN, další střelci Urbanec, Heldák, Suchan, Lazorišák a Vlček si zuby vylámali a tak Vajgar získal bonusový bod a srovnal tak loňské bodové skóre a již je nejvyšší čas bodový zisk minimálně navýšit.

Ohlasy

Karel Slabý, trenér Písku: "Za stavu 5:2 jsme přestali hrát. Od začátku jsme hráče upozorňovali na to, podcenění. Byli jsme si vědomi, že máme lepší manšaft a měli bysme tu vyhrát. Ale jak jsme to začali podceňovat, tak to tak také vypadalo. Ve druhé třetině jsme se zvedli, vypadalo to dobře, otočili jsme to, ale ve třetí třetině to začali flákat a musel jsem i některé hráče sedět, i ty klíčové. Nechtěli bránit, hráli jen dopředu a hrozilo pořád, že inkasujeme. Pak se to zvrtlo, domácím vyšla powerplay a v prodloužení podržel domácí gólman a bod je pro nás jasným zklamáním. Obzvlášť po druhé třetině jsme si mysleli na tři body. Zkušení hráči bohužel netahali,"

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "My jsme hráli v duchu, co jsme odehráli minulý zápas. Hráli jsme zodpovědně, napadali jsme, ale už tím gólem na 2:1, začala naše nezodpovědnost. Ztráceli jsme puk metr před vlastní modrou čárou, ztracené puky ve vlastním pásmu, nenastrčili jsme si puk do obranného pásma soupeře a už jsme chtěli tvořit. Naše nasazení bylo poloviční, dva hráči chodili na jednoho, toho soupeř využil, protože nějakou kvalitu má. Hlavně v podobě Vlčka, Urbance nebo Sýbka. Za stavu 2:5 jsme si řekli v kabině, udělali jsme zásah do sestavy a vyměnili jsme brankáře. S novou chutí a novým elánem jsme šli do třetí třetiny a v podstatě jsme ten druhý dnešní zápas vyhráli. Začali jsme do nich chodit jedním hráčem, hra do těla, víc střelby tam bylo a výborný bylo, že jsme v závěru v powerplay vstřelili dva góly. Štěstí taky stálo na naší straně jednou. V jednoduchosti je současný hokej."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 11.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.