HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:6
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 4:0
HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3
7. kolo
6.9.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 3:12

Vajgar v utkání na ledě českobudějovického David Servisu zabral a po dlouhé době si připisuje do tabulky tři body. Důležitá byla druhá třetina, kterou Jindřichův Hradec vyhrál 3:0. Konec zápasu byl ve znamení velkého dramatu, které nakonec Vajgar dotáhl do úspěšného konce. V utkání se blýskli Dominik Šalamoun a David Jaša, oba si připsali dvě branky a asistenci.

Soupiska HC David Servis České Budějovice

Spáčil – Škopek, Břečka, Chaloupka, Babchuk, Žáček, Pessr - Ferebauer, Suchánek, Cikán, Bárta, Marek, Volf, Vylíčil, Sumerauer, Fleischmann, Čanda-

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs – Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Kohút T., Růžek - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Bílek, Svatuška, Hrouda - Červený, Jindra, Beran - Vantuch, Kundrát.

Komentář k zápasu

Vajgar do utkání proti David Servisu nastoupil v brance s Davidem Pírsem a opět potvrdil, že starty do utkání zvládá, jelikož hned po sedmašedesáti vteřinách se prosadil Dominik Šalamoun a předezřel večer, který patřil jeho formaci - 0:1. Hned v zápětí však bylo srovnáno, když se trefil domácí útočník Lukáš Sumerauer - 1:1. Další minuty první dvacetiminutovky byly vyrovnané, neprosadil se ani hostující kapitán Lazorišák, ani střela obránce Chaloupky na druhé straně neměla úspěch. V závěru první třetiny se do šance dostal jindřichohradecký Tomáš Bílek, avšak svou dorážkou Spáčilovu klec netrefil.

Také vstup do druhé třetiny vyšel hostům, ve 23. minutě se prosadil novic v jindřichohradeckém dresu Zdeněk Hrouda, který těžil z dobré práce svého kolegy Patrika Červeného - 1:2. Vajgar působil i nadále dravěji, do šance se dostal Kundrát, který ale své zakončení poslal pouze do betonů Petra Spáčila. O dvě minuty později se Jindřichův Hradec usadil v pásmu a poslal na branku několik střel, domácím pomohla také tyčka. Možnost vyrovnat měl David Servis v dvojnásobné přesilové hře, kterou však neproměnil, a tak se osvědčilo nepsané pravidlo, že tým, který nepromění dvojnásobnou přesilovou hru, nemůže pomýšlet na výhru. Smrtící byla pro českobudějovický tým pasáž po polovině utkání, když se díky důrazu na brankovišti prosadil slovenský talent David Jaša - 1:3. Hned na to putoval za katr jindřichohradecký Svatuška, ale byl to opět Vajgar, který slavil branku. V oslabení ujel na Spáčila Dominik Šalamoun, párkrát zamíchal s pukem a následně vymetl růžek svatyně domácího brankáře - 1:4. Do konce druhé periody byl nadále aktivnější poslední tým tabulky a do kabiny si tak odnesl zasloužené třígólové vedení.

Do poslední třetiny vstoupili lépe domácí, kteří zřejmě po důraznější domluvě v kabině byli odhodláni s výsledkem ještě něco udělat. A začátek třetiny opravdu patřil jim, šanci Ladislava Marka Pírs ještě chytil, ovšem při dalším přečíslení našel Bárta krásně najíždějícího opět Marka, který snížil - 2:4. Další šanci měl agilní Bárta, Vajgar však odpověděl více než rázně. Ve 47. minutě dostal Tomáš Bílek dobrý pas od Kundráta a rychlou střelou zápěstím vrátil Vajgaru třígólové vedení - 2:5. O dvě minuty později měl Jindřichův Hradec další útočný výpad, který zužitkoval druhou brankou v zápase Slovák David Jaša - 2:6. Kdo si myslel, že už je po zápase se mýlil, zvláště když neví, že závěry utkání nejsou zrovna silnou stránkou hostů. Vajgar sice přečkal oslabení po faulu Bureše, ale domácí byli aktivnější a více se tlačili za dalšími brankami. V 54. minutě se však nechal vyloučit Tomáš Kohút a to nastartovalo stíhací jízdu David Servisu. V téže minutě se prosadil Adam Vylíčil, který početní výhodu využil velmi rychle - 3:6. Za dvě minuty slavili českobudějovičtí opět, Žáček vyslal do úniku Jiřího Bártu, a ten i s přispěním horní tyčky snížil na rozdíl dvou branek - 4:6. Následně měl šanci útočník Vajgar Jiří Svatuška, ale Spáčil předvedl ukázkový semafor. David Servis už neměl co ztratit, odvolal brankáře a vytěžil z toho další branku. Šikovný obránce Žáček vystřelil od modré čáry a s dorážkou už si věděl rady Adam Vylíčil - 5:6. V tu chvíli byl domácí celek na koni a prahl po vyrovnání. To skutečně v čase 59:44 přišlo, hlavní rozhodčí Jechoutek však radost Servismanů zkazil, kvůli postavení jednoho z domácích v brankovišti Davida Pírse gól neplatil. Vajgar utkání nakonec dotáhl do vítězného konce a slaví vydřené a zasloužené tři body!

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 7.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.