HC Lední Medvědi Pelhřimov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:4
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:5
HC Lední Medvědi Pelhřimov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
4. kolo
25.8.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:3

Vajgar jel do Pelhřimova s touhou načít nový kalendářní rok výhrou, ovšem po slibném začátku se Jindřichovu Hradci hra sesypala a nakonec je z toho vítězství domácího celku. Utkání vyšlo z hostujícího pohledu především dvougólovému Dominiku Šalamounovi. Nejlepším hráčem Vajgaru byl vyhlášen kapitán Ota Lazorišák.

Soupiska HC Lední Medvědi Pelhřimov

Černý – Kubát, Port, Kasalý D., Wasserbauer, Kalenda, Jelínek, Adam, Hájek - Hadrava Marek, Kasalý F., Hadrava Martin, Vysloužil, Votápek, Plachý, Doležal, Bezděk, Benýšek, Kopič, Siřiště, Kulík

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek (26. Pírs) – Tržil, Pípal, Bureš, Straka, Kohút T., Zderadička - Furch, Kohút D., Heldák - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Hrouda, Svatuška, Beran (od 41. min. Hrouda) - Vantuch.

Komentář k zápasu

Vajgar vstoupil do zápasu velmi aktivně a hned v prvních minutách si připsal šance, což korunoval ve 4. minutě Dominik Šalamoun, který si najel před Černého a úspěšně zavěsil - 0:1. Následovala přesilovka pro hostující tým, která ještě umocnila tlak posledního týmu tabulky. Domácí své oslabení ubránili a také se vydali prozkoumat prostor ve své útočné třetině a z této snahy vygenerovali vyrovnávací branku, o kterou se postaral nejproduktivnější muž Pelhřimova Miroslav Kopic - 1:1. Za další tři minuty bylo s Vajgarem ještě hůře, když se prosadili Libor Bezděk a Lukáš Siřiště - 3:1. Na konci první periody se nechal vyloučit jindřichohradecký útočník Dávid Kohút a jeho nedisciplinovanost potrestal Marek Hadrava - 4:1.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří se po druhé trefě Kopice dostali do čtyřbrankového vedení - 5:1. Po následném Hedlákově faulu se nekompromisně prosadil Martin Hadrava a vyhnal brankáře Pírse z branky - 6:1. Do konce třetiny se vyjma zajímavých přesilovek Jindřichova Hradce nic závažného nestalo.

Vajgar však nesložil zbraně a hned po začátku třetí třetiny snížil, když se prosadil Denis Heldák, který propálil brankáře Černého střelou mezi betony - 6:2. Domácí opět chtěli aktivitu Vajgaru zmírnit, což se povedlo Liboru Bezděkovi, který se prosadil v závaru před brankářem Formánkem - 7:2. Hosté ale dále bojovali a využili poskytnutou přesilovou hru, když se před domácí brankou nejlépe zorientoval Jakub Pípal - 7:3. Vajgar měl o chvíli později k dispozici další přesilovou hru, ve které zle zatápěl domácím, ovšem branku z toho vytěžil a při hře pět na pět, podruhé v utkání se totiž trefil Dominik Šalamoun - 7:4. Poslední branku zápasu nakonec dal Pelhřimov, střelou pod víko se blýskl domácí útočník Martin Hadrava - 8:4. Konec utkání ještě zpestřila šarvátka, ve které se utvořily dvojice Adam x Furch a Hájek x Heldák. Úspěšnějšími byli domácí borci.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 4.1.2017zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.