KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 7:8
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 1:7
31. kolo
1.2.2017
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2

Kvalita na straně soupeře, vypuštěný závěr ze strany domácího Vajgaru. To jsou hlavní příčiny vysoké prohry jindřichohradeckých hokejistů. První třetinu Žďár vyhrál 2:0, Vajgar své šance využít nedokázal. Prostřední třetina přinesla jedinou branku, dvanáct minut před třetí sirénou vykřesal jiskru naděje DAVID JAŠA, ale hosté přidali dvě branky v poslední minutě zápasu a po výhře 7:1 vezou Plameny tři body na Bouchalky.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs - Pípal, Tržil, Růžek, Straka, Bureš J. - Vantuch, Beran, Jaša - Lazorišák, Pichler, Hotař - Kundrát, Červený, Jindra - Svatuška.

Soupiska SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma - Pleva, Beneš, Staněk, Kolda, Smejkal, Půža, Hort, Vítek M., Střecha T., Kovářů, Kuřítko, Gregar, Kunstmüller, Vítek D., Bureš L., Kaňka, Juráň, Paták, Červenka, Pazourek.

Komentář k zápasu

Byl to domácí Vajgar, který měl první šanci, ale David Jaša jen provětral Slámovy betony. Vajgar byl panem sudím Králem poslán do tří, což Vajgar ustál, ale následné oslabené pět na čtyři již hosté ze Žďáru nad Sázavou využili. DAVID VÍTEK dokázal tečovanou ranou překonat výborně chytajícího Davida Pírse – 0:1. Vajgar svého soka v první třetině výrazně přestřílel, ale ani akce ze šesté minuty v podání Lazorišáka s Davidem Jašou brankou neskončila. Na straně domácích nepropálil Slámu Tržil, aby na druhé straně na začátku 11. minuty udeřil ten nejzkušenější. MICHAL KAŇKA si nabruslil mimo dosah hradeckých zadáků a velezkušeně přidal druhou branku Plamenů – 0:2. Gól Vajgaru visel ve vzduchu v 17. minutě. Jaša tečoval Burešovu střílenou přihrávku, bohužel pro domácí jen do výstroje Jiřího Slámy. Podobnou šanci měl v samotném závěru třetiny Kundrát, ale Sláma mu vzal puk přímo z čepele.

Druhá třetina nebyla tak pohledná jako ta první a ani šancí se tolik neurodilo. Vajgar podle zápisu vystřelil jen jednou na branku Jiřího Slámy. Útok Vajgaru se snažil aktivně podporovat nejlepší hráč Vajgaru v poli Josef Bureš, ale kvalita hostů se začala projevovat a hrálo se hlavně před brankou Vajgaru. Převaha hostů se brankově projevila až v samém závěru druhé dvacetiminutovky. Hradecká obrana komplikovaně vyhazovala, Lukáš Bureš toho využil předal puk na druhou stranu brankoviště na hůl MARTINA GREGARA a svěřenci Michala Konečného vedli 3:0.

Vajgar dohrával v úvodu třetí třetiny přesilovku, v šanci byl hodně ostře sražen Lazorišák, což sudí nijak neřešili. Ve 43. minutě ukázali hosté, jak je hokej hezký a jednoduchý. LUBOŠ KUNSTMÜLLER z kruhu vystřelil ruským blafákem a Pírs musel lovit puk ze své sítě – 0:4. Hostující brankář Jiří Sláma kapituloval poprvé (a naposledy) ve 49. minutě. Bureš s Lazorišákem hosty rozhodili a DAVID JAŠA uklidil puk do odkryté části hostující branky – 1:4. V 51. minutě byl k vidění nevídaný brejk čtyř na dva, ale hosté se do brankoviště tlačili víc než bylo zdrávo. Pátou branku hostů přidal po laxním přístupu hradecké obrany MARTIN GREGAR a v samém závěru zápasu hosté udeřili ještě dvakrát. Pírs kapituloval po tečované střele PETRA BENEŠE a poslední tečku přidal MICHAL KAŇKA.

Vajgar prohrál vysoko, s hosty ze Žďáru však dokázal dlouho držet krok, ale kvalita byla na straně hokejistů v černých dresech a nebýt vypuštěného závěru, nemusel být výsledek pro domácí Vajgar tak krutý.

Ohlasy

Michal Konečný, trenér Žďáru nad Sázavou: „My jsme kluky upozorňovali, že domácí odehráli dobrý zápas s Brodem 6:5 a 4:3 v Nymburce. Dnešní výsledek je pro domácí krutý, ale jsem rád, že jsme k tomu takto přistoupili a hráli zodpovědně, i když nás místy podržel brankář Sláma. Domácí mají to nadšení, jsou to mladí kluci, ale my jsme v pohodě a skóre je nakonec pěkný, ale důležité je, že jsme k tomu přistoupili tak, jak jsme si řekli. Tyhle zápasy se hrají těžko, nikdo od nás nečekal nic jiného než výhru. Jsem spokojený.“

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Mrzí mě, že jsme naše nasazení nedokázali udržet až do konce zápasu. Závěr byl z naší strany vypuštěný a to mě strašně mrzí. Netrénovali jsme v poslední době kompletní. Nedokázali jsme celou dobu vzdorovat a ještě jsme vypustili závěr. Náš gólman musel být místy hodně nešťastný, když podal slušný výkon a inkasované góly nebyly kvůli jeho chybám. Naše chyby by mi až tak nevadily, ale vadí mi to nasazení. Dnes jsme byli v naší možná nejslabší sestavě, neměli jsme možnost pendlů a to se také projevilo. Nedokázali jsme soupeře ohrožovat, zkoušeli jsme hýbat sestavou, ale všechno bylo kontraproduktivní. “

AUTOR: Jan Wirkner | 17.12.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.