BK Havlíčkův Brod BK Havlíčkův Brod 6
Po třetinách: 2:2, 0:2, 0:0
Statistika zápasu
Branky a nahrávky:
1. Šalamoun (Jaša, Lazorišák), 11. Bureš (Lazorišák, Jaša), 54. Tržil (Jaša, Lazorišák), 57. Pípal (Svatuška, Tržil), 60. Lazorišák (Straka, Tržil) – 2. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 6. Ludvík (Kulhánek), 30. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Beneš (Voříšek, Duben), 47. Voříšek (Beneš, Duben), 59. Třetina (Duben).
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:3

Hned po 20 vteřinách Vajgar vedl nad Havlíčkovým Brodem. Lídr tabulky rychle srovnal a šel do vedení až o tři branky. Vajgar dokázal stáhnout na rozdíl jedné branky, na 4:5 ale hosté přidali gól do prázdné branky. Vajgar snížil tři vteřiny před třetí sirénou na konečných 5:6. Možná, kdyby se hrálo o dvě minuty déle, mohlo být srovnáno. Kapitán Vajgaru OTA LAZORIŠÁK (na snímku) jednu branku vstřelil a na další tři přihrál.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs - Straka, Bureš, Tržil, Pípal, Kohút T., Růžek - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Pichler, Svatuška, Bastl - Vantuch, Beran, Homolka, od 21. min. Přibyl, od 41. min. Kundrát.

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Panec - Semrád T., Semrád M., Duben, Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek - Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek.

Komentář k zápasu

Z utkání uběhlo 20 vteřin, Lazorišák nabil DOMINIKU ŠALAMOUNOVI a jeho rána skončila za zaskočeným Michaelem Pancem – 1:0. Domácím vydrželo vedení necelou minutu, DAVID KOZLÍK se natlačil před Pírse a srovnal na 1:1. V polovině páté minuty těsně minul branku hostů David Jaša, aby o minutu později poslal Brod do vedení TOMÁŠ LUDVÍK, který dopravil puk do branky o záda Davida Pírse – 1:2. Hosté z Vysočiny Vajgar přestříleli, ale šance Vajgaru dokázaly být nebezpečné. Stejně jako v polovině 10. minuty, kdy Jašu musel faulovat Michael Semrád. Přesilovku domácí využili, Lazorišák našel před brankou JOSEFA BUREŠE a ten z první srovnal – 2:2. V závěru první třetiny měl lídr tabulky převahu, ale hradecká obrana nekapitulovala.

Druhá třetina přinesla dvě branky, obě skončily za zády Davida Pírse. Hradecký brankář nejprve vychytal Přidala nebo Michálka, poradil si i s pumelicí Michaela Semráda. V polovině zápasu hlavní sudí Hodač signalizoval faul domácích, i přes tři kontakty domácích s pukem nechal hru plynout a DAVID KOZLÍK poslal hosty do vedení 2:3. Havlíčkův Brod přidal čtvrtou, trochu šťastnou branku ve 36. minutě, FILIP BENEŠ využil Voříškovy pobídky a teč skončila v brance Vajgaru – 2:4. V závěru třetiny odstoupil ze hry Josef Růžek po ataku jednoho z hostů.

Pátou branku hostů přidal ve 47. minutě LUBOŠ VOŘÍŠEK po akci jeden na jednoho. O dvě minuty měl Brod další tutovku, ale celou akci hrubě překombinoval.  Kapitán Vajgaru Ota Lazorišák měl šanci v polovině 52. minuty, ale zaváhal. O dvě minuty už bylo veseleji, když TOMÁŠ TRŽIL propálil golfem ne zcela jistého Pance – 3:5 a to nebylo vše. V 57. minutě využil Vajgar svou druhou sobotní přesilovku a důrazem se blýsknul JAKUB PÍPAL – 4:5. Minutu před koncem to Vajgar zkusil bez brankáře a rychle inkasoval z hole MIROSLAVA TŘETINY – 4:6. Půl minuty před koncem třetí třetiny se domácí tlačili do branky, puk zůstal zalehnut kdesi v brodském brankovišti, ale do branky se zřejmě nedostal. Tři vteřiny před třetí sirénou upravil na konečných 5:6 hradecký kapitán OTA LAZORIŠÁK – 5:6. Na vyrovnání Vajgar už neměl čas.

Ohlasy

Aleš Totter, trenér Havlíčkova Brodu: „Měli jsme ze zápasu strach, ta česká mentalita svádí k podcenění. Domácí tým je mladý, agresivní a dokázal nás v některých situacích překvapit a dostat pod tlak. I domácí trenér dobře pracuje a pokud domácí vydrží, tak se to v dalších letech zhodnotí. My jsme měli strašidelný začátek, dvacátá sekunda a gól. Celá první třetina byla nahoru, dolů, ale ve druhé třetině jsme se do toho dostali a hře jsme dominovali a za stavu 5:2 jsme měli zápas dohrát. Místo toho jsme přehrávali akce a dovolili jsme domácím jít do kontaktu. Naštěstí domácí špatně odvolali brankáře a dali jsme na 6:4. Místo abychom se uklidnili, tak jsme schopni dostat ještě gól a další dvě tři šance soupeři připravit. Kdyby se hrálo o minutu déle, tak jsme tu nějaké body ztratili. Prohrajeme čtyři buly v poslední minutě a nejsme schopni soupeře zablokovat. Za stavu 5:2 jsme to měli dohrát lépe, pro nás dneska tři body a další věci si řekneme v pondělí.“

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: „Soupeř byl lepší, kvalitní, má vysoké hráče, kteří jsou dobře připraveni. Dali jsme rychle góla, ale hned jsme ho zase dostali. Bojovali jsme, odvedli jsme dobrý výkon bez velkých hrubých chyb. Zápas byl zajímavý až do samého konce, možná se můžeme cítit ukřivdění nějakými rozhodnutími arbitrů. Ale to nám nepřísluší hodnotit. Druhou půlku zápasu jsme dohrávali na pět beků po zranění Pepy Růžka. Netuším, kdo v samotném závěru zalehl puk v brodském brankovišti, pokud zůstal pod hráčem hostů, tak je to technická branka.“

AUTOR: Jan Wirkner | 10.12.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.