HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:6
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 4:0
HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3
7. kolo
6.9.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 3:12

Vajgar vyrukoval do utkání s třemi novými útočníky, ale ani ti nedokázali zabránit jasnému průběhu v první třetině. Vajgar však do druhé třetiny vstoupil agresivněji a svého soka z Českých Budějovic dokázal zatlačit a srovnat z 0:3 na 3:3. Škoda pro domácí dalších vyložených šancí, protože hokejisté z jihočeské metropole si dokázali vzít náskok zpět a Vajgar po zbytek utkání pouze dotahoval. Hattrickem se blýskl ANTONÍN BASTL, po brance přidali MAREK VANTUCH a mladý slovenský forvard DAVID JAŠA. Vajgar padl 5:8.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Tržil, Pípal, Kohút T., Straka, Růžek - Beran, Vantuch, Bastl - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Červený, Jindra, Bílek - Kundrát, Svatuška.

Soupiska HC David Servis České Budějovice

Kůdela, od. 25. Spáčil - Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Břečka - Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml.

Komentář k zápasu

Vajgar vyrukoval na svého jihočeského soupeře s třemi novými tvářemi v útoku. Tím prvním byl slávistický odchovanec, jedenadvacetiletý Patrik Červený, o dva roky starší Dominik Šalamoun, který patří k tahounům Černošic a v neposlední řadě slovenský mladík David Jaša. Osmnáctiletý hokejista vyrůstal ve slovenské Skalici a v sezóně 2015/2016 získal se slovenským výběrem do 18 let stříbrné medaile.

První větší šancí utkání byla pohotová teč domácího Jana Jindry, ale brankář Budějovic Hynek Kůdela jeho pokus vytěsnil mimo tyče. Na konci 3. minuty hráli hosté v šesti lidech, jenže Vajgar kloudnou přesilovku nesehrál, navíc si ji faulem Pípala zkrátil. V úvodu 8. minuty si střeleckou pozici perfektně připravil Marek Vantuch, ale zakončení z jeho hole skončilo v připravené náruči Hynka Kůdely. Hosté poté vystrčili růžky. Akce Zaymla nebo Davida Bílka brankou neskončila, narozdíl od akce po chybě hradecké obrany na útočné modré, po které upaloval na Formánka Jiří Hanzal a nemýlil se – 0:1. Vajgar mohl kontrovat na sklonku 14. minuty, David Jaša ujel po křídle, nadvakrát chtěl puk doklepnout do brány, což se mu nepovedlo stejně, jako i pokus dalšího novice Dominika Šalamouna. Nedáš – dostaneš. Hosté vyhráli v útočné třetině buly a Škopkova pumelice s přispěním teče zapadla za Michaela Formánka – 0:2. V polovině 17. minuty putoval za katr, trochu přísně Jiří Svatuška a toto vyloučení svěřenci Rudolfa Suchánka využili. Hradecká obrana ještě trochu kroutila nad přísným faulem a počínala si lehce naivně a na konci rychlé budějovické akce zakončil Patrik Zayml. V poslední minutě ještě dělovkou prověřil zatím bezchybného Kůdelu Pípal.

Z prostřední třetiny uběhla minutka, když ANTONÍN BASTL ujel po pravém křídle a golfem na protilehlou tyč nedal Kůdelovi šanci – 1:3. V téže minutě putoval za katr hostující Bárta a ANTONÍN BASTL obratem nabídnutou šanci využil – 2:3. Vajgaru se vlila krev do žil a hostující hráči museli řešit několik ošemetných situací. Neskončila ještě ani první pětiminutovka prostředního dějství, když MAREK VANTUCH golfem probodl Hynka Kůdelu a vyhnal jej z branky – 3:3. Vajgar si vypracoval další šance, chtěl jít do vedení, Šalamounův pokus hosté přizvedli, Antonín Bastl trefil dokonce tyčku Spáčilovy branky. Jenže zkušení hosté dokázali využít ve 30. minutě skulinku v hradecké obraně a PATRIK ZAYML bekendem pod víko z bezprostřední blízkosti vrátil hostům vedení – 3:4. To narostlo ve 34. minutě opět na dvoubrankové. David Servis kombinoval, zatlačil v přesilovce hradeckou čtyřku před Formánka a přihrávka z hole Ladislava Marka zapadla od nohy jednoho z hradeckých obránců do brány – 3:5. Vajgar zareagoval ve 38. minutě. Rychlá akce Vajgaru, Tržilova rána, do které vložil hůl DAVID JAŠA a Spáčil lovil puk ze své sítě – 4:5. A mohlo být ještě veseleji, v poslední minutě druhé třetiny se zkušený kapitán Lazorišák zbavil jednoho z hostujících beků a vyslal střelu švihem na Spáčila. Hostující brankář puk pouze zbrzdil v brankovišti, ale Dominik Šalamoun byl krůček od zakončení.

Jak rychle vstoupil Vajgar do třetiny druhé, nastoupil David Servis do třetiny třetí. Růžek neodstavil Marka od puku, který naservíroval zpoza branky puk JOSEFU MATOUŠKOVI, který si mohl vybrat směr a způsob zakončení – 4:6. O dvě minutky později si situaci malinko zkomplikoval Lazorišák, který měl místo finální přihrávky zvolit raději střelu. V polovině třetí třetiny koupil prudkou střelu do masky domácí Michael Formánek, sudí hru nepřerušili, což nenechalo hradeckého brankáře v klidu a za poklepání holí o brankovou konstrukci vyfasoval od sudích 10 minut osobního trestu. Tomu moc domácí střídačka neporozuměla a proto jim hlavní arbitr Pokorný přidal ještě dvouminutový osobní trest. Vajgar sehrál oslabení nejlépe jak mohl. Ve třech vyrazili domácí kupředu, ANTONÍN BASTL se efektně zbavil dvou soupeří, doslova si je vychutnal a přesnou střelou snížil na rozdíl jediné branky – 5:6. Jenže to bylo brankově ze strany Vajgaru vše. Hosté z Budějovice dokázali dvěma slepenými brankami Bárty a Sumerauera získat náskok 8:5, který již nepustili. V předposlední minutě nastřelil ještě Marek Formánkovo břevno.

V neposlední řadě je potřeba poděkovat všem divákům, kterých se na hradeckém stadionu sešly necelé tři stovky, což na aktuální situaci je výborné číslo.

Ohlasy

Petr Kovaříček, asistent trenéra Vajgaru: „Soupeř nám v úvodu zápasu moc neumožnil hrát to, co jsme chtěli. Hosté při jejich kvalitách a kombinacích nás přehrávali a najednou z toho bylo pro hosty vedení 3:0. Ve druhé třetině jsme začali hrát to, co jsme si řekli, agresivní forčeking, nedávali jsme soupeři prostor, šli jsme po nich a srovnali jsme na 3:3. Další šance jsme neproměnili, možná nám došly síly, že jsme tenhle hokej nedokázali hrát až do konce. Další góly, které jsme bohužel dostali, vznikly z nedotažených situací. Věřím tomu, že pokud manšaft pochopí tuto myšlenku tohoto stylu, tak na to prostě má. Musíme to ale vydržet 60 minut. Naše nové tváře v útoku se předvedly v dobrém světle, přispěly ke kvalitnější hře. Byl to jejich první zápas za nás, po jediném tréninku, sehranost ještě není, ale každopádně to pro nás je přínos. Chci poděkovat našim fanouškům a divákům, kteří nám fandili i na nepříznivého stavu a po celý zápas a za to jim patří velký dík!“

AUTOR: Jan Wirkner | 26.11.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.