KLH Vajgar Jindřichův Hradec IHC Písek 6:5
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:7
23.8.2016
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
8. kolo
9.9.2016

Vajgar na státní svátek zamířil vstříc dalšímu jihočeskému derby, tentokrát na ledě Písku. Ačkoliv se hosté dvě třetiny drželi, za což je nutno poděkovat brankáři Davidu Pírsovi, tak stejně jako v domácím vzájemném duelu nezvládli poslední třetinu, kterou dnes prohráli 4:0 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Výsledek utkání je tedy pro tým Milana Mazance až příliš krutý.

Soupiska IHC Písek

Kadlec (Kříž) – Procházka, Hřebíček, Koutenský, Pavlíček, Červinský, Suda, Hanus – Urbanec, Vlček, Suchan, Slavík, Šuhaj, Sýbek, Kepka, Koupal, Pašek, Drda, Rod.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs (Formánek) – Kohút, Tržil, Pípal, Růžek, Straka, Bureš – Beran, Vantuch, Bastl - Pichler, Lazorišák, Bílek - Tejral, Homolka, Jindra - Kundrát.

Komentář k zápasu

Do dnešního utkání dostal důvěru v jindřichohradecké brance David Pírs, který mohl hned na začátku sledovat opět skvělý start Vajgaru. V minulém utkání s Moravskými Budějovice Vajgar udeřil po devatenácti vteřinách, dnes to zvládl o něco později, a to po dvaasedmdesáti sekundách, když se trefil Tomáš Bílek a zmrazil ještě zaplňující se ochozy píseckého stadionu - 0:1. Domácí měli v šesté minutě k dispozici přesilovou hru, ovšem žádné vážnější ohrožení Pírsovi brány z toho nebylo. Písek se do pořádné šance nemohl prodrat, až ve 12. minutě měl zajímavou možnost obránce Pavlíček, ovšem na jindřichohradeckého brankáře si nepřišel. O dvě minuty později přišlo vyloučení hostujícího kapitána Lazorišáka a domácí srovnali, konkrétně jejich ofenzivní opora Filip Vlček - 1:1. Před koncem první periody měl Vajgar ještě velmi slibnou šanci, ovšem domácí brankář Kadlec si poradil.

Začátek druhé třetiny měl lepší klub od Otavy, do šancí se totiž dostali Urbanec a poté Sýbek, ovšem na skvělém Pírsovi ztroskotali. Bohužel stupňující tlak Vajgar neustál a po krásné Pavlíčkově přihrávce poslal Písek poprvé v utkání do vedení Jakub Šuhaj - 2:1. Následovala desetiminutovka, ve které bylo větších šancí pramálo. Ve 37. minutě ovšem Vajgar srovnal krok, když agilní Homolka našel zpoza brány krásnou přihrávkou Jana Jindru, který si střelou k tyči připsal premiérovou trefu v dresu Jindřichova Hradce - 2:2.

Stejně jako start do druhé, tak start do třetí dvacetiminutovky podchytili domácí a tentokrát to navíc podtrhli brankami, když se v rozmezí dvou minut trefil Josef Urbanec a podruhé v utkání Filip Vlček - 4:2. Vajgar se snažil s utkáním ještě něco udělat, ale zkušenější domácí tým už žádné drama nepřipustil, naopak po vyloučení Tomáše Kohúta tři minuty před koncem přidal pátou branku, když se podruhé v zápase trefil domácí obránce Pavlíček - 5:2. Dvaapadesát vteřin před koncem utkání ještě skóre kosmeticky upravil domácí Jiří Kepka - 6:2.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 17.11.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.