KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 1:13
HC Moravské Budějovice 2005 KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 0:4
2. Liga - přípravné zápasy
5. kolo
29.8.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 3:8

Moravské Budějovice byly lepším týmem a proto není zcela pochopitelné, proč hlavní sudí Vokřál hostům tolik tlačil. Vajgar vstřelil první branku z brejku po akci ANTONÍNA BASTLA. Hosté hned srovnali a hradecký střelec putoval po zcela vymyšleném faulu pod sprchy. Moravske Budějovice sázely branku za brankou a zvítězily vysoko 1:13.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs, od 15. min. Formánek - Tržil, Pípal, Straka, Bureš, Kohút T., Růžek - Bastl, Beran, Vantuch - Lazorišák, Pichler, Bílek - Kundrát, Jindra, Homolka - Přibyl.

Soupiska HC Moravské Budějovice 2005

Dudáček od 41. Dusík - Peroutka, Kliment, Šťáva, Kovář, Sobotka, Pelikán, Polívka - Rytnauer, Krutiš, Matějka, Havel, Mikeš, Nováček, Lupač, Horký, Hačecký.

Komentář k zápasu

Vajgar začal parádně, Tržil vyslal do brejku ANTONÍNA BASTLA, který pokořil brankáře hostů Milana Dudáčka. Jenže v téže minutě hosté srovnali z hole Romana Mikeše. Poté začal úřadovat hlavní sudí Patrik Vokřál, když po souboji rameno na rameno putoval hradecký forvard Antonín Bastl předčasně pod sprchy. A to zápas víceméně rozhodlo. Hosté z Moravských Budějovic dokázali pětiminutový hradecký „faul“ třikrát potrestat a o osudu utkání bylo de facto rozhodunuto.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu, hosté dokázali vstřelit 4 góly i přes snahu obou hradeckých brankářů. Kvalita hostů z Moravských Budějovic byla jasná a po 40 minutách to bylo 1:9.

Stejně dopadla i třetina třetí, Žihadla pod dohledem neobjektivních fanoušků hostů vstřelila další 4 branky a Vajgar padl vysoko 1:13

Nutno podotknout, že hlavní arbitr Vokřál hostům hodně pomohl nepochopitelným vyloučením, kdy souboj rameno na rameno budějovický Filip Matějka nečekal.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Bastlův faul jsem neviděl, takže ho nemohu komentovat. To zlomilo zápas jako dalších patnáct inkasovaných, nebo kolik jich vlastně bylo. Zápas podle mě zlomilo to, že patnáct vteřin poté, kdy dáme gól, tak inkasujeme. My musíme hrát bez góla. Takhle to máme vždycky. Začináme hrát když minimálně 0:3 prohráváme. Soupeř byl lepší, ve všech parametrech. Podle našich statistik to bylo na sttřely vyrovnané, ale kvalita našich střel je prachbídná, že gólmana soupeře neohrozíme. Kdežto soupeř z těch svých 35 střel dokázal 13 branek vstřelit. Spoustu gólů jsme dostali z dorážek, po chybách brankářů, po školáckých chybách, které řeším v žákách. Bastlovo vyloučení nerozhodlo, rozhodly naše chyby."

Fotogalerie:

autor: Miroslav Bachorík

AUTOR: Jan Wirkner | 12.11.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.