NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 3:5
NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3
30. kolo
28.1.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 2:6

Lídr z Nymburka získal rychle tříbrankový náskok, který ve finále rozhodl. Vajgar se vrátil dvěma využitými přesilovkami v podání DENISE HELDÁKA do hry, ale Nymburk stihl v samotném závěru první dvacetiminutovky přidat čtvrtý zásah. Ve druhé třetině veterán Kříž přidal pojistku na 5:2. Třetí třetina byla z pohledu Vajgaru nejlepší, ale přinesla pouze jedinou branku z hole TOMÁŠE ŠMERHY. Vajgar přestřílel svého soka v poslední třetině 11:3, ale víc než jedna branka nepadla. Nymburk vyhrál zaslouženě, ale pokud by Vajgar odehrál utkání ve stylu třetí třetiny, mohlo se zrodit překvapení.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Straka, Bureš, Kohút T., Růžek, Farka, Zderadička - Bastl, Svatuška, Beran - Kundrát, Lazorišák, Bílek - Vantuch, Šmerha, Pichler - Hotař, Heldák, Furch.

Soupiska NED Hockey Nymburk

Brázdil - Kříž, Loučka, Knesl, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig - Šimek, Ječný, Stehlí, Bičiště, Arnošt, Eis, Smejkal, Barbora, Dyrynk, Čtvrtečka.

Komentář k zápasu

V úvodu zápasu hosté předvedli svou psychickou i herní převahu a hned ve třetí minutě šel Nymburk do vedení, když Novák vybojoval puk u mantinelu a DANIEL ARNOŠT  uklidil z mezikruží puk za záda Michaela Formánka – 0:1. Za Vajgar odpověděl v 5. minutě, Antonín Bastl však našel pouze Brázdilovu lapačku. Potom vyslal na trestnou lavici domácího Bureše a Nymburk se radoval podruhé. ALEŠ KNESL využil přesilovku a lídr tabulky vedl u Vajgaru 2:0. První, pořádnou šancí Vajgaru byl průnik Aleše Furcha, jeho střela nevyšla, mladý forvard předal na modou na Josefa Bureše, který pumelicí našel jen a pouze Brázdila v brance Nymburka. Michael Formánek v brance čaroval, v 16. minutě však kapituloval, DOMINIK BARBORA po vyhrané buly získal pro lídra tabulky třetí gól – 0:3. Vajgar nesložil zbraně, v téže minutě fauloval vysokou holí Aleš Knesl a toto vyloučení Jihočeši využili. Neujala se teč Adolfa Straky, ale přihrávka kapitána Lazorišáka našla z rohu přesně hůl DENISE HELDÁKA a Jaroslav Brázdil máchl lapačkou naprázdno – 1:3. Vajgar využil i další přesilovou hru, střelec DENIS HELDÁK parádně tečoval Kohútovu střelu – 2:3. Kontakt, těsný kontakt Vajgaru vydržel opravdu chviličku, když JAN SMEJKAL prostřelil obranu posledního celku tabulky – 2:4.

Druhá třetina nevypadala jako souboj prvního z posledním. Ve 22. minutě sice zahrozil Ječný, za Vajgar kontroval Tomáš Šmerha. Ve 24. minutě se proháčkoval hradeckou obranou hostující kapitán Martin Šimek, zbavil se tří postav v hradecké obraně, ale jeho bekend skončil v náručí hradecké opory. Ve 26. minutě hradecká obrana kapitulovala. Hra se přelévala ze strany na stranu, aby jednoduché vyhození hradecká obrana podcenila a ONDŘEJ KŘÍŽ golfem pokořil Michaela Formánka – 2:5. Vajgar nesložil zbraně, snažil se, bojoval, ale ve druhé třetině již neuspěl. Ve 33. minutě viděl celý hradecký stadion ofsajd hostů, sudí vyrobili faul Vajgaru. Ve 37. minutě mohl Vajgar zkorigovat skóre, jenže Šmerhovo přiklepnutí Denis Heldák nezužitkoval. 7

Vajgar na konci druhé třetiny získal výhodu přesilové hry a tři stovky fanoušků dlouho nevidělo nějakou přesilovkovou akci. Domácí si svůj úder nechali na samotný konec početní výhody. TOMÁŠ ŠMERHA napřáhl od modré a hop – je to zase od dvě branky 3:5. Vajgar dokázal ve třetí třetině lídra tabulky přestřílet, tyčku orazítkovat, ale hosté zkušeně svůj náskok udrželi. Šance Heldáka neklapla, i když byla brankou více než cítit. V samotném závěru zápasu to Vajgar zkusil bez brankáře, ale domácí Vajgar se nedokázal usadit v útočné třetině, aby na druhé straně jeden nymburský forvard z pár metrů minul prázdnou hradeckou branku.

Ohlasy

Pavel Bičiště, trenér Nymburka: „My jsme věděli, že se soupeř zvedne, že nebudou chtít skončit poslední. Vyšel nám vstup do zápasu, pak ale přišly dvě přesilovky, které domácím vyšly. soupeř to sehrál parádně, měli jsme dva beky za brankou a domácí útočník byl sám před brankou, to domácí sehráli výborně. To byly situace, které soupeř dokázal využít. Věřili jsme si, byli jsme v pohybu, ve druhé třetině jsme dali jednoho góla. Soupeř zvýšil obrátky, hrál dobře do těla, nevycházely nám secvičené věci, jako v jiných zápasech, dvakrát jsme jeli sami na bránu, ale laxním zakončením jsme branku nepřidali. Třetí třetinu jsme prohráli v přesilovce, kdy to tam asi náš hráč srazil rukavicí. Jsme rádi za tři body, škoda, že u nás není žádná euforie, že vedeme tabulku.“

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Soupeř byl výborný, ukázali že měli první dvě třetiny zápas v rukách. My jsme jim dokázali kontrovat ve dvou přesilovkách. Přesilovky se nám povedly, i když nemáme moc prostoru to cvičit. Kreativně jsme to vyřešili, ale jinak byl soupeř lepší kondičně, bruslením. Poslední třetinu jsme jim vzdorovali víc a nám se podařilo hru srovnat a v závěru zahrozit. Škoda, že jsme neměli víc štěstí, dovednosti, na to, abychom naše šance proměnili. To kdyby se nám povedlo, tak jsme mohli získat bod."

AUTOR: Jan Wirkner | 5.11.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.