KLH Vajgar Jindřichův Hradec KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2
Po třetinách: 1:1, 3:0, 4:1
Statistika zápasu
Branky a nahrávky:
12. Kulhánek (Přidal, Semrád), 27. Michálek (Přidal), 31. Přidal (Třetina, Michálek), 35. Chlubna (Kuchta, Křížek), 43. Voříšek (Křížek), 54. Vala (Voříšek), 55. Křížek (Třetina), 60. Semrád (Voříšek) – 2. Tejral, 59. Vantuch (Šmerha, Beran)
Rozhodčí:Král – Linhart, Kleprlík
Diváci:619
Vyloučení:3:10, navíc Navrátil (HBR) 10 min.
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:3

Smolné utkání sehrál Vajgar na půdě Havlíčkova Brodu. Na konci první třetiny, za stavu 1:1, byl po zásahu domáci holí odvezen záchranou službou do nemocnice jindřichohradecký brankář Michael Formánek, což značně rozhodilo tým trenéra Mazance, do branky navíc musel starši dorostenec Matej Korěn. Ačkoliv v premiéře inkasoval sedm branek, předvedl kvalitní výkon. Bohužel ani rozhodčí dnes nebyli ve své formě a Vajgar na to doplácel. Skóre otevřel brankou v oslabení Petr Tejral a druhou ranku do Pancovy svatyně přidal Marek Vantuch.

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Panec (Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Kulhánek – Kuchta, Voříšek, Chlubna – Navrátil, Kozlík, Beneš – Ludvík, Křížek

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek (18. Koreň) – Farka, T. Kohút, Pípal, Straka, Bureš, Růžek, Zderadička – Lazorišák "C", Beran, Vantuch "A" - Bílek "A", Pichler, Kundrát - Furch, Šmerha, Tejral - Hotař

Komentář k zápasu

Sudí Král měl zřejmě jasné instrukce a těch se držel od samého začátku. Burešův faul domácí borci nevyužili naopak na druhé straně ujel PETR TEJRAL a blafákem překonal nedobře chytajícího Pance - 0:1. Domácí srovnali v polovině první třetiny, kdy Kulhánek propálil Michaela Formánka 1:1. Sudí Král poslal na trestnou lavici dalšího z hostů, dokonce domácím daroval přesilovku pět na tři, ale tu Vajgar ubránil, hlavně díky parádním zákrokům Michaela Formánka. Jen co Vajgar toto oslabení ustál, přišel další trest od hlavního arbitra, pana Krále. Ve 14. minutě měl tutovku na holi Tomáš Šmerha, ale sudí přerušili hru. Domácí se radovali, puk v brance jasně byl, ale před tím dostal do krku hokejkou hradecký brankář Michael Formánek, kterého musela odvézt sanitka rychlé zchranné pomoci.

Jeho místo v brance zaujal starší dorostenec Matěj Koreň a hned od začátku toho hodně pochytal. Domácí tlačili hosty před branku a to se jim povedlo ve 27. minutě, kdy šli do vedení trefou Davida Michálka. Domácí Brod dokázal ve druhé třetině svůj náskok navýšit, v signalizované výhodě se prosadi Přidal - 3:1. Vajgar se tlačil dopředu, ale pokusy Berana, Lazorišáka nebo Šmerhy skončili vy výstroji průměrného Pance. Brodský tým přidal další zásah, na 4:1 z pohledu domácích upravil Chlubna - 4:1.

Domácí situaci kapitálně využili, ve 43. minutě přidali pátou brankum přičemž další přesilovka byla Vajgaru, který ji však nevyužil. Domácí Brod zaměstnal hostujícího brankáře Matěje Koreně několika střelami, starší dorostenec Vajgaru dával domácím zabrat, ale prohře nezabránil. Dvě minuty před třetí sirénou se ranou od modré prosadil Marek Vantuch, ale sudí Král měl zřejmě jiné pokyny a v poslední minutě nařídil trestné střílení, které ale Matěj Koreň bravurně vychytal. Konečnou podobu výsledku dal domácí Semrád a Vajgar padl 2:8.

(Honza Wirkner - autor reportáže)

Ohlasy

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): V první třetině jsme měli hodně přesilovek, ale díky tomu, že Lukáš Endál dnes hrál za Slavii, tak se nám to trošku rozpadlo a hráli jsme hodně špatně. Myslím si, že zápas ovlivnilo zranění soupeřova gólmana, protože víme, že byl základem dvou dobrých výsledků Vajgaru v minulých dvou kolech. Myslím si, že to s psychikou soupeře trochu zamávalo. My jsme si začali věřit a pohotovými střelami jsme dali tři góly. Vedli jsme 4:1 a soupeř, který hrál v obranném pásmu výborně a má ve svém kádru spoustu mladých hráčů, se začal velmi dobře pohybovat. Nejhorší pasáž hry jsme měli ve druhé polovině druhé třetiny, soupeř nás dobře napadal a my jsme si nedávali včas kotouče. Hradec měl tou dobou spoustu šancí. Ve třetí třetině jsme nechali hrát jen jedenáct útočníků a měli jsme z toho trochu strach, ale paradoxně to byla od nás nejlepší třetina. Dávali jsme si rychle kotouče a soupeř s narůstajícím skóre už neměl takovou morálku, i když tam má pár šikovných hráčů. Je to pro nás takové povinné vítězství, ale myslím si, že když takhle bude Jindřichův Hradec dál pracovat, tak se bude dál zlepšovat. Po průběhu první třetiny bylo vidět, že soupeř proti Kolínu a Táboru nezahrál dobře náhodně.

Milan Mazanec (KLH Vajgar Jindřichův Hradec): Řekl bych, že porážka 2:8 je pro nás hodně krutá na to, jak zápas probíhal. Rozhodlo několik věcí, jednou z nich bylo i zranění našeho gólmana. Za stavu 1:1 jsme se začali trochu bát hrát a stáhli jsme se. Myslím si, že do té doby jsme určitě hráli rovnocennou partii. I když soupeř byl lepší, my jsme to nahrazovali obětavostí a herní disciplínou. Tím, co nám potom ze hry vyprchalo. Jak ukazuje výsledek, nakonec to bylo jednoznačné. Soupeř si vítězství zasloužil, ale jak už jsem řekl, je to pro nás až příliš kruté.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 29.10.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.