KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 1:2
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SC Kolín 2:7
36. kolo
22.2.2017
SC Kolín KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:2

Vajgar nastoupil v kompletní sestavě kromě Lazorišáka a Bastla, kteří si plní své pracovní povinnosti. Zodpovědný výkon v obraně spolu s výkonem brankáře MICHAELA FORMÁNKA dovolil hostům z Kolína skórovat až v polovině utkání. Vajgar dokázal vyrovnat v přesilové hře, když ALEŠ FURCH propálil dobře chytajícího Sejpala. Rozuzlení přinesly až nájezdy, které rozhodl MARTIN KRAJŇÁK. Vajgar získal první bod!

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Bureš, Straka, Mandát, Zderadička, Tržil, Pípal, Kohút T. - Tejral, Vantuch, Beran - Šmerha, Kohút D., Heldák - Pichler, Furch, Bílek.

Soupiska SC Kolín

Sejpal - Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Havlík, Horyna - Březina, Malý, Semrád, Kadlec, Morkes, Zumr, Jankovský, Pipek, Krajňák, Jelínek.

Komentář k zápasu

Vajgar představil v sobotním utkání tři nové tváře. Řízného beka Michala Mandáta a forvardy pražské Slavie Petra Tejrala a Aleše Furcha. První minuty utkání patřily hostům z Kolína, Vajgar se osmělil až ve třetí minutě, kdy kapítán Simon Beran v brejku dvou na jednoho pálil zbytečně vysoko. O minutu později se blýskl Michael Formánek v brance Vajgaru, když nepustil puk po několika dorážkách do branky. V sedmé minutě putoval na trestnou domácí Bílek za malinko podivné vyloučení, ale Kolín se do tutové akce nedostal. Stejnou výhodu měli i domácí, ale Pipkovo vyloučeni nepotrestali. Vajgar měl v první třetině ještě jednu šanci zahrát si přesilovou hru, ale i tentokrát z tohoto duelu vyšel kolínský brankář Martin Sejpal. Kolín v závěru první třetiny orazítkoval tyčku při Furchově vyloučení, ale skóre se v první dvacetiminutovce nepohlo.

Kolín pokračoval v aktivní hře, kterou se snažila eliminovat hradecká obrana. I sudí se někdy splete a ve 24. minutě musel Formánek lapit pokus hostujícího Horyny po odpískání. Tlak Kolína vyvrcholil ve 30. minutě, když po chybě ve středním pásmu se štěstím prostřelil MAREK BŘEZINA – 0:1. Domácím zatrnulo o pět minut později, kdy Michael Formánek chtěl rozehrát hodně efektně a málem puk při forčekingu Kolína skončil v brance. Kolín si poté vzal oddechový čas. Hradecký brankář se blýskl ve 38. minutě, kdy ramenem a parádně vytáhl pokus matadora Kadlece. Na opačné straně kluziště pálil hned po buly Tomáš Šmerha, od modré poté střílel Michal Mandát, ale ani jeden pokus Vajgaru nedokázal stav utkání srovnat.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu šancí na obou stranách. Morkes pálil za Kozly, za domící Vajgar opětoval snahu Tomáš Kohút. Ve 43. minutě nahodil puk na branku Michal Mandát, Heldák bohužel pro domácí tečoval mimo tři tyče. Fauloval kapitán hostů Josef Malý a toho dokázali svěřenci Milana Mazance využít. Mandát rozehrál parádní kombinaci, která přes Petra Tejrala doputovala na hůl ALEŠE FURCHA. který měl dostatek času puk uklidit za překonaného Sejpala – 1:1. Vajgar měl slušný vítr do plachet, proti kterému však zasáhli páni v pruhovaném a faul na Bureše, při hradeckém tlaku, neviděli.  Zápas tak dospěl do prodloužení.

Prodloužení tři na tři začalo hodně zostra, čemuž ve 3. minutě nastaveného času pomohl sudí Battěk, který poslal na trestnou lavici Tomáše Šmerhu a zapomněl vyloučit ochotně padajícího Kozla. Vajgar tuto výhodu Kolína ustál a zápas tak doputoval až k samostatným nájezdům.

Sejpala nepropálil Furch, aby na druhé straně skóroval Martin Krajňák. Na to dokázal odpovědět David Kohút, který ranou mezi nohy prostřelil výborně chytajícího Martina  Sejpala. A právě MARTIN KRAJŇÁK dokázal pokořit výborně chytajícího Michaela Formánka v další sérii a Kolin u Vajgaru vydoloval bonusový bod.

Vajgar jednak získal první bod, ale svým fanouškům předvedl, že body bude sbírat i nadále a nebude otlounkánkem ve skupině Střed. Pevně doufáme, že se na další domácí zápas utvoří minimálně stejně tak dobrá atmosféra, jako tomu bylo při duelu s Kolínem.

Ohlasy

Petr Kovaříček, asistent trenéra Vajgaru: „Dnes bylo vidět naše zlepšení, vyjma první třetiny, už to bylo znatelné. Jasně je vidět, že se naše hra zvedá. Výkon v dnešním zápase byl maximálně zodpovědný, to co jsme si řekli v kabině jsme plnili. Další důležitou věcí bylo, že nás dnes bylo hodně, takže i na střídačce byla konkurence. Všichni hráči si uvědomovali míru rizika na svém postu. A to byl stavební kámen dnešního výkonu. Předchozí zápasy jsme prohráli hned v první třetině, dneska jsme tu první třetinu zvládli 0:0. A to byl dnes základ k úspěchu. Zápas jsme odmakali a odměnou je první bod, který je cenný. Šance jsme dnes měli, kolínský brankář předvedl parádní výkon. Hlavní je, že naši kluci měli chuť, chtěli hrát, dostávali se do šancí, bohužel se nám to nepodařilo proměnit. Kluci z dnešního západu mají dobrý pocit a chtějí svůj výkon posunout do vyšších sfér. Měli jsme přesilovky, bohužel pro nás se kluci potkali až před zápasem a nemáme to zatím secvičené, ale makáme na tom. Z týmu bych chtěl vyzdvihnout brankáře Michaela Formánka, který nás opravdu podržel, chytil hromadu šancí Kolína.“

AUTOR: Jan Wirkner | 22.10.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.