HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:6
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 4:0
HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3
7. kolo
6.9.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 3:12

Vajgar zavítal podruhé za sebou ven, tentokrát na led českobudějovického David Servisu. Domácí ve druhé třetině vedli už 5:1 díky dírám v obraně hostů, ovšem Jindřichův Hradec se zvedl a dokázal snížit na rozdíl jediné branky. I přes veškerou snahu se nakonec vrací bez bodu, když branku na 6:4 inkasoval až v powerplay. Branky hostů vstřelili Bast s Lazorišákem a bratři Kohútové.

Soupiska HC David Servis České Budějovice

Spáčil (Jágr) – Kozák, Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Žáček – Fleischmann, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek. Šesták, Summerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Benda, Babchuk, Zayml.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek (16. Pírs) – Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Farka, Zderadička, od 21. Růžek - Bastl, Vantuch, Beran - Kundrát, Lazorišák, Bílek - Heldák, Kohút D., Kohút T.

Komentář k zápasu

Oba týmy si byly vědomi svého postavení v tabulce. Domácí David Servis se hned v úvodu tlačil dopředu a ve třetí minutě SUMERAUER využil nepokrytého puku po střele od modré a zametl puk do branky. Vajgar se ze zakřiknutí probral až v sedmé minutě, kdy v přesilové hře pálil z kruhů Lazorišák. Šance měli další hráči Vajgaru, jenže pokusy Tomáše Kohúta, který nastoupil v útoku, Heldáka nebo Kundráta s Bílkem Spáčila nepřekonaly. Naopak ve 13. minutě přidali domácí druhou branku. Střelu od modré před Formánkem tečoval BÁRTA a brankou jak přes kopírák vedli Servismani již 2:0. Michaelu Formánkovi došla v brance Vajgaru trpělivost v 16. minutě, kdy Vajgar nedokázal vyhodit puk ze třetiny a několik dorážek muselo skončit v brance, autorem gólu označen ex-táborský PATRIK ZAYML - 3:0. Naštěstí Vajgar dokázal obratem vyrovnat, když Spáčil nestačil na švih ANTONÍNA BASTLA - 3:1.

Hosté vstoupili do druhé třetiny půlminutovou přesilovkou, ze které však nic nebylo. V průběhu prvních minut druhého dějství ukázal své kvality David Pírs, který vychytal domácího kapitána Suchánka a o minutu později Marka. Jenže nepoučitelná obrana Vajgaru vyrobila dvě dokola se opakující chyby a hosté lacině inkasovali z hole HANZALA a MATOUŠKA - 5:1. Čtyři z pěti inkasovaných branek bylo jak přes kopírák - nepokrytý hráč a dorážka spolu s cloněním před brankou. V ten moment to vypadalo s Vajgarem opravdu všelijak. O slovo si řekli bratři Kohútové. Nejprve DAVID KOHÚT využil Lazorišákova pasu v přesilovce, aby o půl minuty později pálil z jízdy TOMÁŠ KOHÚT - 5:3.

V úvodu třetí třetiny měli více ze hry domácí, Ferebauer se natlačil před výborně chytajícího Pírse, který puk do brány s vypětím sil nepustil. Ve 44. minutě upaloval na Spáčila Tomáš Kohút, ale skóre se bohužel pro hosty nezměnilo. K tomu došlo až o dvě minuty později, OTA LAZORIŠÁK - 5:4. Na hokejky domácích se v ten moment vkradla nervozita a ta se přenesla i na domácího trenéra Rudolfa Suchánka staršího. Ve 48. minutě byl přísně vyloučen hostující Pípal. David Servis tlačil jako hrom, ale Pírs byl neprůstřelný. O pět minut později hráli domácí v šesti, Vajgar měl unikátní šanci srovnat, ale přesilovka hostům vůbec nevyšla. Trenér Mazanec si vzal v 59. minutě time a zkusil hru bez brankáře. Hosté od Vajgaru si nedokázali usadit v útočné třetině a RUDOLF SUCHÁNEK rozhodl střelou do prázdné branky - 6:4.

Vajgar neodehrál špatný zápas, pokud by se vyvaroval hrubých chyb v první třetině, tak zisk tří bodů by nebyl nereálný.

AUTOR: Tomáš Šmíd | 15.10.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.