KLH Vajgar Jindřichův Hradec IHC Písek 6:5
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:7
23.8.2016
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
8. kolo
9.9.2016

První třetina přinesla jedinou branku, Písek vedl trefou matadora Urbance. Vajgar dokázal v závěru druhé třetiny srovnat trefou ANTONÍNA BASTLA, jenže nesoustředěná obrana Vajgaru v zápěti inkasovala a ve třetí třetině Písek ještě dvakrát udeřil. Šance Vajgaru skončily na výstroji brankáře Kadlece, zkušenější tým Písku své šance využil.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs - Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Kohút, Růžek - Bastl, Vantuch, Beran - Kundrát, Lazorišák, Bílek - Faško, Pichler, Homolka.

Soupiska IHC Písek

Kadlec - Procházka, Hanus, Koutenský, Červinský, Suda - Urbanec, Suchan, Vlček, Slavík, Koupal, Sýbek, Drda, Pašek, Šuhaj, Rod, Duchoň.

Komentář k zápasu

Hosté z Písku se od začátku utkání prezentovali kombinačním hokejem. Hned v první třetině musel čelit dvěma vyloučením, které domácí hokejisté dokázali uhájit. Pípalovo vyloučení mohl potrestat Pašek, ale nedal. Stejně dopadlo i vyloučení Marka Vantucha, Písek tlačil, ale puk do branky nedostal. V úvodu 10. minuty se Písek díky chybě hradecké obrany dostal do přečíslení a JOSEF URBANEC zasunul puk ve vyložené šanci – 0:1. Vajgar dokázal hned odpovědět, ale Bastlův pokus tentokrát nevyšel. Ve 14. minutě kontroval Simon Beran, ale obrana hostů dokázala hradeckého forvarda ze střelecké pozice vytlačit.

Písek v úvodu druhé třetiny chtěl přidat druhou branku, hradecká obrana se měla co ohánět. Za Vajgar kontroval ve 26. minutě Antonín Bastl. O dvě minuty později se Vajgar topil v obranném pásmu, dlouho domácí nedokázali vyhodit puk ze třetiny. A když se to povedlo, tak Marek Vantuch v brejku Kadlece v brance Písku nepropálil. V půlce zápasu putoval na trestnou lavici jediný písecký provinilec. V početní výhodě pálil dobře od modré Tomáš Tržil, další pokus vyslal Bastl. Ve 38. minutě se do brejku vydali domácí, ANTONÍN BASTL dokázal bekendem Kadlece překonat – 1:1. Hradecká radost dlouho netrvala a Písek si vzal před druhou sirénou vedení zpět – Ex-vajgarský Jan Sýbek zasunul puk do odkryté branky po pěkné kombinaci – 1:2.

Co se nepovedlo Lazorišákovi v závěru druhé třetiny, tak vyšlo hostům z Písku v třetině třetí.  Vajgar se snažil mírnou ztrátu dohnat, ale šance domácích nebyly gólové. V 53. minutě Vajgar sahal po srovnání, ale Kadlec v brance Písku domácí ataky eliminoval a na druhé straně písecký KOUPAL přidal šťastnou branku, která ve finále rozhodla – 1:3. O dvě minuty později využil Písek přesilovou hru, když FILIP VLČEK využil hodně přísné vyloučení domácího obránce – 1:4.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Abychom na Písek měli, museli bychom pokračovat celý zápas v tom, co jsme si řekli. Dlouho se nám dařilo držet soupeře v dostatečné vzdálenosti od brány. Nepustit soupeře do šancí, aby si vytvářel šance. O tom svědčí i statistika střel. Ale bohužel mužstvo soupeře má tu kvalitu a zkušenost v těch několika personách, které to rozhodly. Rozhodující momenty dokázali vyařešit a my v těch několika tutových šancích, které jsme si vypracovali, jsme to nedokázali. V tom je ten rozdíl. Druhý inkasovaný gól jsme si hned v kabině na videu rozebrali, využili naší chybu, to co my jsme nedokázali na druhé straně."

AUTOR: Jan Wirkner | 8.10.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.