KLH Vajgar Jindřichův Hradec BK Havlíčkův Brod 0:7
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:1
KLH Vajgar Jindřichův Hradec BK Havlíčkův Brod 0:11
26. kolo
12.1.2017
BK Havlíčkův Brod KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0

Mladší dorostenci bojovali, ale góly stříleli jen hosté. I přes dobrý výkon domácího brankáře  Havlíčkův Brod vyhrál 0 : 7.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Plecer-Zedníková,Kocar,Kupka,Drbal,Bašta-Martinů,Winkler,Baxa,Michal,Mihulka-Mička,Kohout,Petrásek

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Vít(od 29:48 Juřicová)Dvořák,D.Vacík,Kerber,Trupl,HoráčekKulhánek,Dudek,Rybáček,Fiala,P.Vacík,Klofáč,Pártl,Košťál,Brdičko

Komentář k zápasu

Zápas začal tříminutovým tlakem soupeře a dobrou prací domácího gólmana. První zavezení puku do třetiny soupeře ukončil náš centr špatnou rozehrávkou a Kulhánek se z brejku nemýlil 0:1. V čase 5:01 Drbal fauloval a Havl.Brod hrál první přesilovku zápasu, domácí ji bránili výborně,soupeř se ke střele nedostal, naopak Baxa mezi beky soupeře rozehrávku zachytil, bohužel pro domácí jeho únik gólman lapačkou výborně chytil .Poté se hrálo především ve střední třetině,až do 12.minuty,kdy domácí gólman výborně zasáhl proti dvojí dorážce soupeře.Dvořák střílel přesně do růžku,lapačka domácího gólmana byla opět na místě. Pak se ještě hostující P.Vacík dostal sám před gólmana a David Plecer se vytáhl výborným semaforem. Mihulka s Baxou jeli dva na dva, bek soupeře výborně vypíchl nahrávku hokejkou.V dalším střídání Michal byl vyloučen za sekání a tuto přesilovku hosté využili. Kerber mezi kruhy přesně vystřelil,gólman měl zakrytý výhled a bylo to 0:2. Na druhé straně se Michal pokoušel dvakrát dorážet,bohužel jen do brankáře hostů.V poslední vteřině 1.třetiny byl za krosček vyloučen Winkler.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů a jejich obrovským tlakem,naštěstí pro domácí tato přesilovka gólem neskočila.Ale v páté minutě po pádu vajgarského obránce v rohu přišla přesná nahrávka od Dudka na modrou a Trupl zvýšil na 0:3.Pak prověřil domácího gólmana mezi kruhy osamocený P.Vacík, David Plecer ale betony skalpl včas a puk zůstal pod ním.Fiala v obranné třetině Vajgaru vyjel z rohu obkroužil polovinu třetiny,vystřelil, jeho střelu brankář vyrazil,ale do odkryté brány zametl puk P.Vacík 0:4. A pátý gól opět po dorážce,tentoktát mezi betony Rybáček 0:5.Po špatném střídání Vajgaru ujížděli dva na gólmana, ale Baxa stihl hokejku vložit do střely a srazit ji do sítě za brankou. Jakub Kupka jel jeden na jednoho,obránce hostů ho pěkně zablokoval a ke střele nepustil. Průnik Baxy zastavil D.Vacík za cenu nedovoleného bránění.

Po buly a šanci Vajgaru se před gólmanem hostů pošťuchoval Mihulka a Trupla rozhodčí poslal oba vychladnout na trestnou lavici. Další chybná rozehrávka vajgarského centra střela Klofáče a Pártl dorážel pohodlně nad ležícího gólmana 0:6. A opět mezi kruhy volný Dudek trefil do protipohybu brankáře 0:7. Baxa zavezl puk do útočné třetiny,počkal na výborně si najíždějícího Mihulku,toho bohužel při střele bek stihl zablokovat.Na druhé straně jeli  P.Vacík a Dudek dva na jednoho ale Zuzka Martinů výborně ubránila.Další akce dva na jednoho,Ondra Winkler střelu zblokoval do ochranné sítě.

Třetí třetinu začali domácí velkou šancí,ale ani Baxa ani Mihulka nedokázali skákavý puk pořádně trefit a tak skončil pod lapačkou brakáře hostů.Zuzka Martinů vystřelila,Baxa nahrál Mihulkovi,ten mířil pěkně mezi nohy gólmana domácích,ale za brankovou čáru puk neprošel. Dudek jel sám na gólmana,ten vykopl betonem. Střela Mičky z úhlu také skončila na betonu gólmana. Martina Zedníková výbornou nahrávkou poslal do brejku Michala ale  brankář  hostí betonem chyil. Mihulka sám před gólmanem do lapačky.Pártl s Klofáčem dva na jednoho,Klofáč naštěstí místo nahrávky střílel,domácí brankář si s jeho střelou snadno poradil. O chvilku později Dudek řešil situaci dva na jednoho střelou do výstroje gólmana. Drbal přihrál soupeři a Fiala s P.Vacíkem jeli dva na jednoho, Zedníková situaci vyřešila výborně. Po sekání na buly na Mihulku byl vyloučen D.Vacík, šance domácích byla zakončena krosčekem na Baxu a pukem pod betonem brankáře hostů. Třináct vteřin přesilovky už na gól domácím nestačilo.

Jana Baxová

AUTOR: Zdeněk Brus | 30.9.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.