KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 7:8
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec SKLH Žďár nad Sázavou 1:7
31. kolo
1.2.2017
SKLH Žďár nad Sázavou KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2

Po pěti minutách hry to s Vajgarem vypadalo velice zle. Domácí Vajgar v domácí premiéře dokázal zápas otočit a ve 35. minutě Jihočeši vedli 7:3 a vypadalo to na první tři body. Jenže ve třetí třetině domácí hájili tříbrankový náskok až moc a Žďár dokázal srovnat a sedm vteřin před koncem třetí třetiny rozhodnout o výhře 8:7. Vajgar předvedl bojovný výkon, bohužel body jedou na Vysočinu. Hattrickem se blýskl kapitán Vajgaru OTA LAZORIŠÁK (na snímku).

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs - Tržil, Pípal, Straka, Bureš, Kohút T., Zderadička, od 41. min. Růžek - Faško, Vantuch, Beran - Kundrát, Lazorišák, Bílek - Šmerha, Kohút D., Heldák - Pichler.

Soupiska SKLH Žďár nad Sázavou

Blažíček (25. - 33. min. Sláma) - Kolda, Staněk, Pleva, Beneš, Vítek, Půža - Červenka, Kunstmüller, Kaňka, Plachý, Krupka, Kovářů, Gregar, Bureš, Nováček, Pazourek.

Komentář k zápasu

První domácí zápas Vajgaru v sezóně začal katastrofálně. MARTIN ČERVENKA v první minuty zakončil žďárskou kombinaci střelou do prázdné branky a Plameny se v první pětiminutovce radovaly ještě dvakrát, když se prosadili KAŇKA s KOLDOU, který využil přesilovou hru – 0:3. V ten moment domácí vypadali na ručník. V 9. minutě vykřesal jiskru naděje DOMINIK KUNDRÁT po Lazorišákově pasu – 1:3. V ten moment se hra opticky vyrovnala a oba brankáři měli několik pěkných zákroků.  Hosté se mohli radovat ve 14. minutě, ale Pírs vyškrábl puk z brankové čáry. Na druhé straně Šmerha oplácel stejnou mincí.

Druhá třetina patřila Vajgaru se vším všudy. OTA LAZORIŠÁK ve 23. minutě snížil na rozdíl jediné branky a hradecký kapitán OTA LAZORIŠÁK srovnal – 3:3. A to nebylo vše. Blažíčka vystřídal v brance Sláma a Vajgar pokračoval v povedené druhé třetině. Ve 28. minutě překonal žďárského náhradníka TOMÁŠ ŠMERHA a proměněným trestným střílením poslal OTA LAZORIŠÁK Vajgar do dvoubrankového vedení. Šestou branku Vajgaru přidal ve 33. minutě TOMÁŠ ŠMERHA a o chvilku později přidal sedmý zásek do žďárské branky DAVID KOHÚT – 7:3. Vajgar byl v ten moment na koni, ale do druhé sirény jestě jednou inkasoval a to z hole JIŘÍHO PLACHÉHO – 7:4.

Vajgar se ve třetí třetině uchýlil k obraně a to se mu ve finále stalo osudným. Ve 48. minutě mohl dát gól Lazorišák, ale hrál vysokou holí. O pár vteřin později snížil žďárský MARTIN ČERVENKA a na rozdíl jedné branky snížil v 52. minutě kapitán hostů MARTIN PLEVA. Vajgar se bránil hostujícímu tlaku a vydrželo mu to až do poslední minuty. V té jsme byli svědkem tlaku hostů a nepřesnosti sudích nejprve vyrovnání z hole MARTINA PLEVY a sedm vtřetin před třetí sirénou LUKÁŠ BUREŠ doklepl puk do branky za hradeckou obranu – 7:8.

Vajgar si za předvedený výkon minimálně bod zasloužil, ale žďárské Plameny byly proti. Výkon hradeckého celku byl oproti výkonu v Nymburce o level výš, takže je na čem stavět.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Krásný zápas dnes, padlo hodně branek. Byly tam dnes fáze, kdy jsme plnili to, co jsme si řekli a trénovali. V určitém momentě to narazilo, to že máme nějakou kvalitu a tu jsme ve třetí třetině nedokázali proměnit. Měli jsme tam tři příležitosti, kdy jsme mohli přidat gól. Za stavu 7:6 jsme mohli dát branku, měli jsme tam dva samostatný nájezdy a mohli dát do odkryté brány. Tam jsme mohli, myslím rozhodnout. Soupeř poté svou kvalitu ukázal, převedl to do jednoduchosti a dokázali to zvednout. Dnes nás bohužel nepodržel gólman, dvě nebo tři branky z nulového úhlu je hodně. A to jsme doma dali sedm gólů. Je potřeba dodat, že každý z hráčů ví, že chyby udělali, že se na tom podíleli a každý si to musí v hlavě probrat sám."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 28.9.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.