NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 3:5
NED Hockey Nymburk KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3
30. kolo
28.1.2017
KLH Vajgar Jindřichův Hradec NED Hockey Nymburk 2:6

Nově poskládaný tým Vajgaru nedokázal na ledě lídra získat body. Nymburk v první třetině třikrát skórovat a nasměroval tři body do domácího lůna. MARIO PICHLER se prosadil ve druhé třetině a druhý gól Vajgaru vstřelil další nováček SIMON BERAN. Vajgar padl 2:8.

Soupiska NED Hockey Nymburk

Brázdil (Matoušek) - Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Pýcha - Bičiště, Šimek, Eis, Arnošt, Stehlík, Josefus, Ječný, Smejkal, Kuzďas, Barbora

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pírs (Fogl) - Tržil, Růžek, Straka, Bureš, Pípal, Zděradička - Šmerha, Kohút D., Heldák, Bílek, Faško, Lazorišák, Kundrát, Pichler, Homolka, Beran, Vantuch

Komentář k zápasu

Vajgar vstoupil novým kádrem do nové sezóny až ve třetím kole, kdy zajížděl na led lídra skupiny, středočeského Nymburku. V brance Jindřichova Hradce nastoupil dvacetiletý David Pírs a již od úvodních minut měl několik zákroků. Poprvé kapituloval v osmé minutě utkání, když ho překonal Jan Smejkal - 1:0. O několik vteřin později udeřili domácí znovu, tentokrát z hole obránce Petra Pýchy - 2:0. Poté přišly také možnosti hostů, ale tři minuty před koncem první dvacetiminutovky udeřili opět domácí, když svůj druhý gól vstřelil Jan Smejkal - 3:0.

Druhá třetina byla co se výsledku týče pro Vajgar nejlepší, ačkoliv poprvé se prosadili domácí a podruhé v utkání to byl Petr Pýcha - 4:0. Jindřichův Hradec ovšem nesložil zbraně a o čtyři minuty později snížil zásluhou rakouského útočníka Maria Pichlera - 4:1. Do konce třetiny již branka nepadla a Vajgar tak tuto část utkání držel krok s domácími.

Start do poslední třetiny zápasu ale Vajgaru hrubě nevyšel a domácí během úvodních tří minut vstřelili dvě branky, obě z hole Daniela Arnošta - 6:1. Posledním dvougólovým střelcem večera se stal Petr Josefus, který skóroval ve 47. a 50. minutě zápasu - 8:1. Kosmetickou úpravu přidal v závěru zápasu jindřichohradecký útočník Šimon Beran - 8:2.

Nymburk tedy v dnešním zápase využil nesehranosti a chyb Vajgaru, z jehož dresu lze vypíchnout výkon brankáře Davida Pírse, který sice osmkrát inkasoval, ovšem předvedl několik dalších důležitých zákroků.

Ohlasy

Pavel Bičiště, trenér Nymburka: "My jsme samozřejmě věděli, že soupež má problémy, že nakonec přivezl mladé mužstvo, ale my jsme se na to připravili. Prvních pár minut se soupeři oťukávali, pak jsme dali dva góly, do kabiny třetí. Měl jsem strach, že se přizpůsobime tempu soupeře. Druhá třetina skončila 1:1, měli jsme tam dvě vyloučení, Hradec mohl dát, nedal, takže pro nás dobře. Druhá třetina se mi vůbec nelíbila. Pak jsme v jednom střídání dali dva góly na 6:1 a nastal klid. Přidali jsme další dva góly a vyhráli. vVýsledek 8:2 je pro nás dobrý, jisté pasáže se mi líbily, jiné zase vůbec."
Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Výsledek odpovídá stavu týmu. Prostě to odpovídá našemu stavu. Zaostáváme kondičně, dovednostně, tři neděle jsme nehráli zápas, takže nemáme ani zápasové tempo. Dostali jsme ve dvou minutách tři góly. Když už jsme se tlačili, tak dostaneme další branku. Je tu hromada práce."

AUTOR: Jan Wirkner | 24.9.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.