KLH Vajgar Jindřichův Hradec IHC Písek 6:5
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:7
23.8.2016
IHC Písek KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
8. kolo
9.9.2016

Generálka na druholigovou sezónu Vajgaru nevyšla a stejně jako loni prohrál všechny přípravné zápasy. V pátek měl Vajgar velkou šanci, když hostující Písek přicestoval bez hlavních opor. I tak hosté z Písku díky navrátilci do sestavy Josefu Urbancovi získali dvoubrankové vedení. Vajgar se prosadil až po třetí písecké brance, když se trefil TOMÁŠ BÍLEK. Vajgar nakonec padl 1:4.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Formánek - Kohút, Bureš, Straka, Bureš - Bastl, Vantuch, Faško, Bílek, Přibyl, Kundrát, Lazorišák, Švihálek, Janeček, Škola, Baxa, Porkorný.

Soupiska IHC Písek

Pipek, od 30. min. Kadlec - Hanus, Hřebíček, Suda, Červinský, Koutenský, Pavlíček - Urbanec, Šuhaj, Drda, Pašek, Koupal, Vlk, Duchoň, Rod, Volf.

Komentář k zápasu

Do branky Vajgaru se poprvé postavil Michael Formánek a svou premiéru zvládl ve finále na výbornou. Ve druhé minutě prověřil Pipka Bastl, na druhé straně o dvě minuty později pálil Jakub Šuhaj. V páté minutě putoval na trestnou lavici hostující Koupal, ale hradecká přesilovka nepřinesla jedinou gólovou střelu. Vajgar si vypracoval šanci v 10. minutě. Lazorišákova přihrávka nikoho nenašla, na druhé straně Formánka prověřil Urbanec. I další přesilovka domácích po faulu Volfa domácím nic nepřinesla, i přes dvě pumelice Růžka od modré. Tři minuty před první sirénou se blýskl Formánek v brance Vajgaru, když lapil pumelici Koutenského.

I v úvodu druhé třetiny měl písecký Pipek v brance co dělat, ale pokusy Pokorného nebo Straky v brance neskončily. O minutu později putoval na trestnou lavici domácí Přibyl, Písek se k ničemu nedostal a hned po jeho návratu do hry se na trestnou lavici posadil Tomáš Bílek. I tuto přesilovku Vajgar dokázal ustát, hned po návratu provinilce do hry, ve 29. minutě prověřil jistého Formánka hostující Vlk. Ve 32. minutě se poprvé změnilo skóre. Ex-hradecký LUKÁŠ DRDA se dostal do zakončení před Formánkem a puk zapadl pod horní tyčku – 0:1.Hosty branka nakopla a Formánek měl co chytat.

Písek rozhodl v úvodu třetí třetiny. V první minutě třetího dějství využil Kohútova zaváhání JOSEF URBANEC  a hosté vedli o dva góly. O dvě minuty později vypálil od modré KOUTENSKÝ a rup. Vajgar dokázal snížit, Lazorišák našel TOMÁŠE BÍLKA a Kadlec se musel poroučet.  Lépe mohlo být v 55. minutě, kdy Bastl trefil tyč. Konečnou podobu výsledku udal JOSEF URBANEC trefou mezi betony Michaela Formánka.

Ohlasy

Karel Slabý, trenér Písku "Tak mohli jsme dát víc gólů, nehrály nám opory. V sezóně se cítíme na play off, na víc nejsou peníze. Prostě co to půjde. Hlavně chceme bavit diváky."

Petr Kovaříček, asistent trenéra Vajgaru: "První třetina byla takticky z naší strany zvládnutá, hráči hráli zodpovědně, bylo tam i nasazení. Ve druhé třetině stoupl tlak hostů a tam jsme to nezachytávali. Chtěli jsme se soupeřem rovnat v hokeji, což jsme nezvládli. U nás je vidět, pokrok, tým začíná fungovat."

Petr Kovaříček, asistent trenéra Vajgaru: ""

AUTOR: Jan Wirkner | 9.9.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.