HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:6
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 4:0
HC David Servis České Budějovice KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3
7. kolo
6.9.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC David Servis České Budějovice 3:12

Tento přípravný zápas se zřejmě zapíše černým písmem do dějin Vajgaru. Domácí v předposlední přípravě prohrával s "nováčkem" z Budějovic o jednu branku. Ve druhé polovině prostřední třetiny přišel ze strany domácích výpadek jako Brno a DAVID SERVIS dokázal během jedenácti minut nastřílet domácích deset branek. Vajgar vyhrál třetí třetinu 3:1, což je ale hodně malá náplast na úterní drsnou prohru. Za domácí se dvakrát trefil OTA LAZORIŠÁK a jednu trefu přidal DOMINIK KUNDRÁT.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Hauser - Kohút, Bureš, Růžek, Pípal, Budín, Straka, Jon - Bastl, Vantuch, Faško, Lazorišák, Bílek, Janeček, Přibyl, Škola, Baxa, Kundrát.

Soupiska HC David Servis České Budějovice

Kůdela, od 32. min. Spáčil - Žáček, Škopek, Chaloupka, Kozák, Zich, Babčuk - Šesták, Točík, Bílek, Ferebauer, Pixa, Vylíčil, Fleischmann, Hanzal, Šulčík.

Komentář k zápasu

Vajgar zahájil utkání přesilovkou, která se však vůbec nepovedla a Hynek Kůdela v brance David Servisu nemusel prakticky zasahovat. Naopak v páté minutě hosté ukázali svůj důraz a tah na branku, ale Martin Hauser puk do branky nepustil. Obrana Vajgaru pracovala v této fázi utkání dobře, aktivní hosty nepouštěla do vyložených šancí a co nepokryla obrana, to dokázal eliminovat výtečně chytající Martin Hauser. V polovině první třetiny si zahráli přeilovku i hosté. Budějovická přesilovka byla o dost nebezpečnější, ale skóre se zatím nezměnilo. První varování příšlo v 16. minutě, kdy se zase zle oháněla Vylíčilova formace, ale o minutu později už mohli hosté z krajské metropole slavit. Domácí obrana přispěla svou troškou do mlýna, namazala puk na hůl ROMANA ŠULČÍKA, který lehkou střelou po ledě k tyči otevřel účet utkání – 0:1. Skóre se již v první třetině nezměnilo i přes přesilovou hru Vajgaru.

První šancí druhé třetiny byl průnik Oty Lazorišáka, ale tuto vyloženou šanci neproměnil, když skákavý bekend o kousek minul branku. Poté hrál Vajgar prakticky 4 minuty přesilovou hru, nejprve sevřel puk Šulčík, aby při jeho návratu na led Kozák fauloval za dvě minuty – podražení. Kromě střely Antonína Bastla, který jako jeden z mála snesl s hosty srovnání, co se týče kilogramů a centimetrů, se v této početní  výhodě nic neudálo a svěřenci trenérů Fedura a Suchánka se v poklidu ubránili. A pak to přišlo. Růžek fauloval, Bastl se dral do šance při vlastním oslabení, to však eliminoval Kůdela. David Servis už byl v pěti, ale puk na holi u hostů zůstal a JIŘÍ FEREBAUER zametl odražený puk do branky Vajgaru – 0:2. O patnáct vteřin později využil hradecké nepozornosti JIŘÍ HANZAL – 0:3, a to nebylo zdaleka vše. Nejprve za domácí nepřehodil Kůdelův beton Bastl, aby se na druhé straně kluziště strhla kanonáda nebývalého rozměru. Kundrátovo vyloučení potrestal JIŘÍ HANZAL, aby další trefu přidal DOMINIK TOČÍK ranou z mezikruží. V úvodu 34. minuty se přesně trefil JAN PIXA, kterého v přesilovce pět na tři následoval obránce LUKÁŠ CHALOUPKA. Dělovka PETRA ŠKOPKA o minutu později přinesla další změnu skóre a do konce třetiny se prosadili ještě JIŘÍ FEREBAUER a JIŘÍ HANZAL. Definitivní podobu třetině hrůzy dal ADAM VYLÍČIL, který završil účet třetiny č. 2 na deset gólů – 0:11.

Kdo čekal další kanonádu směrem do branky Vajgaru, tak se ve třetí třetině nekonala. Hosté ubrali z nasazeného tempa a ke slovu se dostali i hráči Vajgaru. Ve46. minutě pálil slušně Adolf Straka, jenže domácí snažení přerušil Pípalův faul. Vajgar se dokázal ubránit a hned v 50. minutě se domácí těšili na přesilovku, jenže zákrok na Antonína Bastla zůstal ze strany hlavního arbitra Hamra bez odezvy. Hrstka otrlých hradeckých fanoušků se dočkala v 53. minutě, kdy se DOMINIK KUNDRÁT v dobré pozici nemýlil – 1:11. O minutu později se znovu prosadili hosté gólem DOMINIKA TOČÍKA, ale třetí třetina patřila výsledkově domácím. Jeden ze světlých okamžiků ze strany Vajgaru byl úvod 58. minuty. OTA LAZORIŠÁK se zbavil hráče u mantinelu, nabruslil si před Spáčila a svůj důraz přetavil v druhou branku Vajgaru. Pár vteřin před třetí sirénou dal konečnou podobu výsledku právě OTA LAZORIŠÁK – 3:12.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Soupeř byl dnes lepší, zase jsme měli v sestavě 7 juniorů, včetně juniorského brankáře, ale tomu nemůžeme dát ani píď viny, Martin Hauser odchytal maximum, z jeho strany velmi slušně. Kvality soupeře jsme nedosahovali. Z naší strany tam byl obrovský výpadek a myslím si, že soupeř nehrál celou dobu naplno. Přidali plyn, dali deset gólů a tím bylo po zápase. V poslední třetině jsme se chtěli soustředit na vlastní výkon, nedělám si iluze, soupeř nehrál celý zápas na plný výkon. Pokud se nám kadr nepodaří doplnit, aby na šesti klíčových postech hráli konkurence schopní hráči, tak v této soutěži nemáme co hledat."

AUTOR: Jan Wirkner | 6.9.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.