KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 1:13
HC Moravské Budějovice 2005 KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:0
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 0:4
2. Liga - přípravné zápasy
5. kolo
29.8.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Moravské Budějovice 2005 3:8

První třetina pondělního utkání Vajgaru vyšla. Domácí dokázali vstřelit tři góly a soupeři z Moravských Budějovic dovolil skórovat jen dvakrát. Jenže v dalším průběhu zápasu branky dávali už jen hosté, kteří zvítězili přesvědčivě 8:3. Dva góly vstřelily slávistické posily FILIP ZDERADIČKA a DENIS HELDÁK. Třetí branku Vajgaru přidal MAREK VANTUCH. Za hosty se dvakrát prosadili Rytnauer s Lupačem.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Hauser - Kohút T., Zderadička, Tržil, Růžek, Popelka, Košař - Košťál, Kohút D., Heldák - Bastl, Vantuch, Bílek - Hotař, Lazorišák, Pípal.

Soupiska HC Moravské Budějovice 2005

Dusík - Šťáva, Kovář, Sobotka, Mandát, Švanda, Pelikán - Nováček, Mikeš, Pěška, Rytnauer, Kuřítko, Horký, Lupač, Matějka, Krutiš, Hačecký, Beran.

Komentář k zápasu

Sestavu Vajgaru doplnili mladíci z pražské Slavie, obránce Filip Zderadička a forvardi David Kohút a Denis Heldák.

V polovině 3. minuty si Pípal řekl o faul Filipa Matějky a tahle početní výhoda byla využita. Dusík v brance Budějovic lapil několik pokusů, ale na nahození FILIPA ZDERADIČKY nestačil – 1:0. Vajgar pokračoval v aktivní hře, Lazorišáka v dobré příležitosti zastavil ofsajd. V osmé minutě vystřelil od modré ONDŘEJ ŠŤÁVA, Hauser přes klubko hráčů před sebou neviděl kotouč, který zapadl nad lapačku hradeckého brankáře – 1:1. To hosty nakoplo, ale jen na chvilku, protože na začátku 9. minuty si do šance nabruslil DENIS HELDÁK a ranou švihem poslal domácí podruhé do vedení – 2:1. V téže minutě fauloval domácí Vantúch a přesilovka Budějovic byla velmi aktivní, což korunoval vyrovnávací brankou MAREK LUPAČ. Efektně si zpracoval puk bruslí, což domácí zadák nečekal – 2:2. Ve 14. minutě vyrobila obrana Vajgaru první velkou hrubku, kterou faulem uhasil brankář Martin Hauser. V 16. minutě měli domácí kliku, když MAREK VANTUCH se štěstím propasíroval puk za Dusíkova záda – 3:2.

Hned v první minutě hostující Nováček protáhl pravý Hauserův beton.  O minutku později si Bastl stáhl puk kolem hostujícího beka, ale následná střela o kousek minula branku. V téže minutě na druhé straně kluziště Pěška byl na chvilku sám před Hauserem, ale obránce Vajgaru Josef Růžek forvarda hostí vytlačil ze střelecké pozice. Ve 29. minutě vyrobil hrubku domácí Tomáš Kohút, Pěška získal kotouč a přes MARKA LUPAČE skončil v brance – 3:3. O pár vteřin později bylo pro domácí ještě hůř. Další zaváhání hradecké obrany využil získáním puku Roman Mikeš a LUKÁŠ NOVÁČEK poslal hosty do vedení střelou do protipohybu Martina Hausera – 3:4. Ve 37. minutě se prosadil ex-hradecký FILIP MATĚJKA, když využil prostoru před Hauserem – 3:5. V závěru druhé třetiny měl ještě velkou šanci matador Rytnauer, ale Hauser se tentokrát blýskl pohotovým zákrokem.

V podobném duchu se odehrála i třetí třetina. V první minutě sice zahrozil Vantuch při vlastním oslabení, ale Dusík si mezírku mezi betony pohlídal. O tři minuty později prověřil Dusíka David Kohút, ale branka padla na druhé straně ledové plochy. TOMÁŠ HAČECKÝ využil své rychlosti, zbavil se hradeckého beka a tváří v tvář Hauserovi svůj tým nezklamal – 3:6. Vajgar v dalších minutách nevyužil přesilovou hru, nevyšla ani akce Lazorišáka s Hotařem. O minutu později se musel Dusík otáčet při pokusu Heldáka s Košťálem, ale budějovický brankář změnu skóre nepřipustil. V samotném závěru zápasu ukázal svůj um LADISLAV RYTNAUER, když v 56. minutě využil odraženého puku – 3:7 a v poslední minutě ve dvojnásobné přesilovce udal výsledku konečnou podobu zakončením do odkryté části branky – 3:8.

Vajgar sehrál povedenou první třetinu, jenže poté domácím došly síly a Budějovice získaly potřebný náskok. Další zápas sehrají svěřenci Milana Mazance ve středu v jihočeské metropoli proti nováčku druholigové společnosti HC David Servis.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Soupeř byl dovednější, bylo vidět, že je organizovanější, tým, který spolu delší dobu hraje a trénuje. A mají lepší kondici. Všemi parametry byli papírově lepší. My jsme je zaskočili, jeden z našich gólů byl určitě náhodný, ale v první třetině jsme hráli, musím říci, disciplinovaně. Líbilo se mi, že oproti minulým zápasům tam byl posun v herní disciplíně, na stranu zmenšení rizika. To se nám povedlo. Jenže od půlky zápasu, kdy nám došly síly, tak jsme neuměli tu hranici vyhodnotit. V tu chvíli bylo třeba začít hrát ještě jednodušeji, a my jsme v ten moment nabídli soupeři tři góly riskantními přihrávkami a riskantním počínáním. V ten moment se zápas zlomil a už to otočit nešlo. Junioři ze Slávie, co dnes přijeli se uvedli velmi slušně, vnesli do hry právě bruslení. Je potřeba pracovat dál."

Fotogalerie:

autor: David Regásek

AUTOR: Jan Wirkner | 29.8.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.