HC Lední Medvědi Pelhřimov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:4
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:5
HC Lední Medvědi Pelhřimov KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1
4. kolo
25.8.2016
KLH Vajgar Jindřichův Hradec HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:3

Jindřichohradecký Vajgar předvedl zatím nejlepší výkon v rámci přípravy, ale i ten nestačil na sehraný tým Ledních Medvědů z Pelhřimova. Ti otevřeli účet již v osmé minutě a do konce první dvacetiminutovky přidali ještě druhou trefu. Pelhřimov vedl v polovině utkání již o tři branky a na konečných 1:3 z pohledu domácích korigoval ANTONÍN BASTL. V dobrém světle se předvedli oba domácí brankáři, kteří si čas v brankovišti rozdělili rovným dílem.

Soupiska KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Pacl, od 32. min. Kubeš - Košař, Kohút, Tržil, Popelka, Pípal, Růžek, Jon - Faško, Vantúch, Hotař, Přibyl, Košťál, Bílek, Pichler, Gurka, Nikodým, Budín, Bastl, Voves.

Soupiska HC Lední Medvědi Pelhřimov

Černý - Kubát, Port, Kasalý D., Srdínko, Kalenda, Hájek, Jelínek - Hadrava Marek, Hadrava Martin, Kasalý F., Bezděk, Plachý, Vysloužil, Siřiště, Šulák, Kulík, Dopljakou.

Komentář k zápasu

Premiéru v dresu Vajgaru si ve čtvrtek odbyl znojemský Jindřich Pacl a hned od prvních okamžiků se rozhodně nenudil. Hned při prvním střídání ho prověřil pelhřimovský Martin Hadrava. O pár okamžiků později musel eliminovat dělovku Dominika Kasalého. Za domácí se osmělil ve druhé minutě Antonín Bastl, Martin Černý v brance Ledních Medvědů měl štěstí, když puk vyškrábl špičkou hole mimo nebezpečí. Na sklonku 5. minuty měli více ze hry domácí a po Pichlerově šanci putoval za katr hostující kapitán Kubát. Jenže hradecká přesilovka toho moc nepřinesla a aktivita se vrátila na pelhřimovské hole. Skóre se poprvé změnilo v 8. minutě, kdy Tomáš Plachý našel před hradeckou brankou zcela nepokrytého DOMINIKA KASALÉHO a Jindřich Pacl neměl moc šancí dobře zasáhnout – 0:1. Hostům narostla křídla a Vajgar byl odsouzen do defenzivy. V 11. minutě putoval za katr Košťál, kterého o pár okamžiků později následoval kvůli hře v šesti Růžek. Pelhřimov dvojnásobnou přesilovku dokázal využít, když byl na konci sehrané kombinace MARTIN HADRAVA – 0:2. Vajgar se dostával do šancí sporadicky, ve 14. minutě pálil Pichler, o dvě minuty později Přibyl. Právě Michal Přibyl byl autorem největší hradecké šance v první dvacetiminutovce. Hradecký junior byl na moment sám před Černým, ale puk pouze poskakoval po brankové konstrukci.

První minuta prostřední třetiny patřila pelhřimovským, když oba Hadravové zaměstnali Jindřicha Pacla. Ve 23. minutě ujel při vlastním oslabení Antonín Bastl, jehož nepřesná střela minula branku Ledních Medvědů. Vajgar hrál i v prostředním dějství ve třech, ale tentokrát situaci ustál i díky parádním zákrokům Jindřicha Pacla. Nevyužitá pelhřimovská přesilovka nakopla hosty, kteří bušili do hradecké obrany. Po šancích Plachého či Bezděka se na druhé straně osmělil aktivně hrající Přibyl, ale Martin Černý v brance Pelhřimova si dobře ohlídal svou tyčku uhájil. Přesně v půlce utkání měl gól na hokejce Mario Pichler, ale místo přesného zakončení předvedl přihrávku nikam. Poté, podle plánu střídali domácí brankáře, když Pacla nahradil Tomáš Kubeš. Střídání bylo možná trochu špatně načasováno, protože Kubeš nastoupil v okamžiku, kdy šel Vajgar do čtyř. Pelhřimov sehrál rychlou a hlavně efektivní kombinaci a TOMÁŠ PLACHÝ zakončil do odkryté části Kubešovy branky – 0:3. Vajgar se dokázal dostat do slibných šancí, ale mnohé akce končily zbytečnou přihrávkou místo střely na branku.

Po dvou minutách se do zakončeni dral domácí Bílek, kterého hákoval pelhřimovský Kubát. Toho však tento faul nemusel mrzet, protože početní výhoda Vajgaru mnoho akce nepřinesla. Vajgar se snažil hrát ve třetí třetině jednodušeji a Černý měl mnohem více práce než v třetině druhé. Vajgar ve finále svého soupeře v třetí třetině i přestřílel. I Pelhřimov dnes zažil, jaké je to hráti v šesti. Vajgar však v následné přesilovce nic moc nepředvedl a Pelhřimov měl oslabení téměř celou dobu pod kontrolou. Lehce se na ledě zajiskřilo na konci 51. minuty. Bílek se Siřištěm se do sebe lehce pustili a hlavní arbitr Martin Hamr udělil hostujícímu hráči čtyřminutový trest, což proti dvěma minutám na straně Vajgaru znamenalo hradeckou přesilovku. V oslabení musel Tomáš Kubeš řešit zapeklitou situaci po dělovce Dominika Kasalého. V 55. minutě se do kostrbatého brejku vydal Marek Hadrava a jeho nepřesnou střelu chytil Kubeš snad mezi masku a rameno. Domácí se dočkali v samotném závěru, když ANTONÍN BASTL zkazil pohotovou střelou čisté konto Černému. Dobrou práci při hradeckém gólu odvedl Mario Pichler. Domácí dostali v samotném závěru ještě jednu přesilovku, ale čas na zdramatizování zápasu byl již velice krátký.

Vajgar nesehrál špatný zápas, ale nesehranost nově se tvořícího celku nestačila na tým Pelhřimova, který je již několik sezón pohromadě.

Ohlasy

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Dnes jsme udělali malinký krůček dopředu. Byli jsme minimálně trošku kompletnější, takže jsme mohli využít variant v sestavě a nemuseli dnes hrát ti nejmladší junioři. Brankáři nám slušně dnes zachytali, ale je před námi dlouhá cesta. Měli jsme v zápase ještě několik příležitostí, kdy jsme mohli gól přidat, ale můj pohled na věc je ta, že je ve hře pořád hodně nepřesností, což se dá přičíst začátku sezóny. My jsme se generelně málo dostávali před branku a když už jsme se tam dostali, tak jsme to neřešili střelbou, ale kolikrát zbytečnou přihrávkou. Já chci naši hru hodně zjednodušit, abychom se pak mohli k nějaké kombinaci vrátit. Jednoduchá hra by měla odstranit chyby a měla by přinést přímočarost směrem k soupeřově brance."

AUTOR: Jan Wirkner | 25.8.2016zpět

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.