V nájezdech přehrál Mountfield Bruslaře

2.4.2017

V úvodu zápasu byli lepší  Bruslaři z Havlíčkova Brodu. Hráči Mountfieldu hru srovnali, ale gólové manko  se jim podařilo srovnat až ve třetí třetině. V nájezdech zvítězili díky trefě Lukáše Pajera v páté sérii nájezdů hráči Mountfieldu. Nejlepšímí hráči vyhlášeni z Bruslařů Matěj Trupl a z Mountfieldu Martin Janda.

Úvod zápasu se lépe vydařil Bruslařům. Již v první minutě po rozebrání obrany Mountfieldu skóroval Jiří Hromádko po přihrávkách Křehlíka a Kopice. Bruslaři byli i nadále aktivnější. Přesto hráči Mountfieldu vyrovnali zásluhou Filipa Boštíka. Asistence Komma. Po vyrovnání skóre se vyrovnala i aktivita hráčů. Do vedení šli však znovu Bruslaři. Ve dvanácté minutě se trefil Tomáš Kulhánek po přihrávce Dudka. Ve 14. minutě Bruslaři odskočili o dvě branky. Patrik Vacík se trefil přesně, asistence Kulhánek a Trupl. A Bruslaři pokračovali v tlaku na 4 : 1 zvýšil v 15.minutě Marek Kopic po přihrávce Hromádka.

V úvodu druhé třetiny hráli Bruslaři přesilovku ale skóre se neměnilo. Naopak to byli hráči Hradce, kteří již při hře v plném počtu hráčů snížili na 4 : 2 zásluhou Lukáše Pajera za asistence Daniela Šedivého. Bruslaři rychle odpověděli zásluhou Pavla Dudka a Michala Kerbra. Možnost snížení při přesilovce měli hráči Mountfieldu. Bruslaři však změnu stavu nepřipustili. 9. vteřin před koncem třetiny se střelou od modré prosadil Martin Janda. Přihrávka Šimon Táborský. Po dvou třetinách byl stav 5 : 3.

Úvod třetí třetiny a využitá přesilovka Mountfieldu. Stav 5:4. Po přihrávce Tomáše Perička se od modré trefil Martin Janda. Možnost srovnání stavu při další přesilovce se Mountfieldu povedla. Ve 40. minutě bylo srovnáno na 5:5. Střílel Martin Janda, asistence Tomáš Perička. Další přesilovku měli možnost sehrát Bruslaři, ale stav zůstal nezměněn.  Špatné střídání Mountfieldu znamenalo šanci Bruslařů na opětovné získání vedení. Tři vteřiny před koncem oslabení faulovali opět hráči Mountfieldu. Bruslaři tuto možnost nevyužili a tak o výsledku rozhodovali nájezdy. V nájezdech zvítězili díky trefě Lukáše Pajera v páté sérii nájezdů hráči Mountfieldu.

AUTOR: Zdeněk Brus | 2.4.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).