Mountfield  Piráty  porazil

Mountfield Piráty porazil
2.4.2017

Ze stavu 0 : 3 Piráti zkorigovali stav na 2 :3. I přes velký tlak a hru bez brankáře však již vyrovnat nestačili. Nejlepšími hráči vyhlášeni za Piráty Dominik Vaněk, za Hradec Králové Daniel Šedivý.

V úvodu se hra přelévala od branky k brance. Mountfield měl první možnost přesilovky, ale ta trvala jen půl minuty, potom přišel útočný faul a síly na ledě se vyrovnaly. Při hře 4 na 4 obě mužstva ohrozila branku, ale skore se neměnilo. Hradec Králové začal více tlačit a výsledkem byl první gól v 7. minutě zápasu. Střílel Filip Roštík, asistence Daniel Šedivý. Na 0:2 zvýšil ve 12. minutě Šedivý po přihrávkách Komma a Perička. V závěru třetiny se Piráti usadili ve svém útočném pásmu, ale jejich střely si cestu do branky nenašly.

V úvodu druhé třetiny šli Piráti tři na jednoho, ale opět se potvrdilo nedáš, dostaneš. Po rychlém protiútoku se prosadil Martin Janda po přihrávce Jaroslava Kašpara. Další přesilovku Mountfieldu Piráti ubránili. Hra plynula bez zbytečných přerušování , více střel si vypracovali hráči Hradce Králové. Závěr třetiny opět patřil Pirátům, ale nastřelili jen tyčku. Z tlaku vyplynula i přesilovka, ale ta se Pirátům příliš nepovedla. Po dvou třetinách byl tedy stav 0:3.

Piráti se snažili se skore něco udělat, ale výsledkem byl jen závar u branky Hradce.  Snížení se nakonec dočkali, Michal Gut projel celé hřiště a překonal i brankáře.  Stav 1:3 dlouho nevydržel. Po pěkné akci snížil na 2 : 3 Josef Koláček, asistence Michal Gut. Piráti se tlačili za vyrovnáním.  Drtivý závěr třetiny a hra Pirátů bez brankáře. Minutu před koncem si Piráti vzali oddechový čas. Hráči Mountfieldu mohli rozhodnout, ale netrefili prázdnou branku. Oddechový čas Mountfieldu 33 vteřin před koncem. Tlak Pirátů již změnu skóre nepřinesl.

AUTOR: Zdeněk Brus | 2.4.2017zpět

Martina na mistrovství světa

(20.03.2017) | Na mistrovství světa žen do amerického Plymouthu odletí ve středu 22. března s českou výpravou také brankářka Kristýna Bláhová (HC Tábor) a obránkyně Martina Zedníková (Vajgar J. Hradec). Členkou reprezentačního týmu, který má věkový průměr 21.5 roku, bude rovněž exstrakonická Tereza Vanišová (University of Maine).