Poslední zápas sezóny je tady, k Vajgaru přijede brněnská Technika!

Poslední zápas sezóny je tady, k Vajgaru přijede brněnská Technika!
17.3.2017

Poslední zápas sezóně odehrají v sobotu hokejisté Vajgaru a Techniky Brno, kteří už mohou hrát v klidu, protože o sestupujícím je rozhodnuto. Uvidíme, v jakém stylu k tomu oba týmy přistoupí, každopádně domácí hokejisté se budou chtít jistě vítězně rozloučit se sezónou a hlavně potěšit místní fanoušky, kteří takové radosti v sezóně příliš neměli. Utkání začíná v sobotu od 18 hodin na ZS Jana Marka.

HC technika brno

Brněnská Technika nastupovala v základní části ve skupině Východ, která se obecně považuje na nejkvalitnější ze všech druholigových skupin. V devítičlenné skupině, které kraloval s pouhými třemi porážkami Vsetín, se Technika umístila na posledním místě se ziskem dvaadvaceti bodů. Na postup do play-off, tedy na osmé místo, které hájila Kopřivnice, ztrácely Sovy propastných dvacet bodů. Lepší výkony podával náš barážový soupeř před vlastními fanoušky, jelikož doma nasbíral čtrnáct bodů a z venku jich přivezl pouze osm. Vajgaru se v sezóně příliš nevedlo a celkový dojem napravoval až v závěru, ale tým z druhého největšího českého města to měl opačně. V začátku a průběhu sezóny body dokázal sbírat, například už v listopadu měl na kontě patnáct bodů, ale v závěru soutěže týmu zřejmě došel dech a z posledních dvaceti duelů vyhrál jediný, a to 5:3 nad Valašským Meziříčím. Jindřichův Hradec se s Technikou Brno utkával naposledy v sezóně 2012/2013 a v této sezóně všechny vzájemné duely ovládly právě Sovy, po výsledcích 3:2, 8:2, 3:0 a 6:3. Vajgar se s Technikou utkal hned na úvod baráže a z moravské metropole si dokázal odvést velmi cenné tři body. Po gólech Dávida Kohúta, Denise Heldáka, Adolfa Straky a Dominika Šalamouna zde Jindřichův Hradec vyhrál 4:2. Technika se v posledních dvou utkáních dvakrát utkala se Sokolovem a dokázala ho v obou případech porazit, nejprve na jeho půdě 4:3 v prodloužení a před vlastními fanoušky 4:1, čímž zajistila záchranu jak sobě, tak Vajgaru.
Jedničkou Brna v baráži je Josef Novák. Sice vstoupil do základní části jako jednička, ale po většinu ligového ročníku se střídal se Zdeňkem Slavíčkem. Jeho průměr tak činil 4,07 branek na zápas. Dobré výkony vynesly brankáři s číslem 33 na zádech nominaci na ZSU v Almaty, kde odchytal dva duely a inkasoval šest branek. V baráži má průměr inkasovaných branek 2,9.
O produktivních obráncích se v týmu Techniky moc mluvit nedá, jelikož body zaznamenali čtyři obránci a každý z nich za jednu asistenci. Jsou jimi David Vlček, Jan Habrovec, Patrik Štancl a Stanislav Sedláček. Nejproduktivnější obránci ze základní části, kterými byli Adam Šidák a Vlastimil Odehnal, se v baráži neprosadili, ale své defenzivní úkoly si splnili na jedničku a ukázali svou důležitou pozici v týmu.
Nejvíce kanadských bodů ve třech zápasech zaznamenal zkušený slovenský útočník Peter Bustin. Nastřílel tři branky, na další tři přihrál, což dělá průměrně jednu branku a jednu asistenci na zápas. Jeho hokejové dvojče a zároveň kapitán týmu Ondřej Stehlík vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Mezi důležité hráče patří také bývalý extraligový hráč, Ondřej Švaňhal, který si v baráži připsal tři asistence. Tři body má také mladý a velmi talentovaný Vojtěch Augustin, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál. Jedna z jeho dvou branek však byla nesmírně důležitá, jelikož díky ní Technika vyrovnala na 3:3 proti Sokolovu.

Sestava Techniky z posledního zápasu se Sokolovem: Novák – Šidák, Habrovec, Sedláček S., Vlček, Sedláček D., Štancl – Biolek, Florek, Stehlík "C", Augustin, Bustin, Medek, Brzobohatý, Látal, Benýšek "A", Boček, Odehnal "A", Švaňhal.

z kabiny vajgaru

Frnatišek Dvořák, technický ředitel Vajgaru: "Přestože se ve středu rozhodlo o sestupu Sokolova, bude sobotní utkání mezi Vajgarem a Technikou Brno sehráno. Klub považuje sehrání zápasu jako povinnost vůči svým věrným příznivcům, kteří si na ukončení sezóny zaslouží vidět kvalitní utkání. Zároveň je fanouškům dána možnost po utkání poděkovat hráčům, zejména za výsledky v závěru soutěže, díky čemuž jsme si uchovali druholigovou příslušnost. Věříme, že přijdete v co největším počtu, protože hráči si to za nasazení v baráži jistě zaslouží."

5. KOLO SKUPINY O UDRŽENÍ

Nominace rozhodčích: Hodač - Štětina, Žídek

Online přenos ZDE
AUTOR: Tomáš Šmíd | 17.3.2017zpět

Krátké zprávy

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.

Tabulka

Skupina o udržení

1. HC Technika Brno 4 16:13 3 8
2. KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4 18:16 2 6
3. HC Baník Sokolov 4 12:17 -5 4

Odehrané zápasy

Skupina o udržení
18.03.2017 | 18:00Skóre
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec5:6
HC Technika BrnoHC Technika Brno
08.03.2017 | 18:00Skóre
HC Baník SokolovHC Baník Sokolov5:4
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec

Nejbližší zápasy

Skupina o udržení
Další zápasy v této soutěži nejsou naplánovány.
TOPlist