Začínají boje o udržení, Vajgar jede do Brna!

Začínají boje o udržení, Vajgar jede do Brna!
28.2.2017

Základní část je minulostí, nyní je pro většinu týmu na řadě play-off. Pro mužstva, kterým se však úvodní fáze sezóny nepovedla, je připravena baráž o udržení se ve druhé lize. Letos do ní zasáhnou tři týmy, z každé skupiny jeden. Ve skupiny Střed je to Vajgar, ze skupiny Západ Sokolov a ze skupiny Východ Technika Brno. Jindřichův Hradec začíná venku, kdy jede do Brna. Utkání začíná ve středu 1. března od 18 hodin na Zimním stadionu dětí a mládeže v Brně.

hc technika brno

Brněnská Technika nastupovala v základní části ve skupině Východ, která se obecně považuje na nejkvalitnější ze všech druholigových skupin. V devítičlenné skupině, které kraloval s pouhými třemi porážkami Vsetín, se Technika umístila na posledním místě se ziskem dvaadvaceti bodů. Na postup do play-off, tedy na osmé místo, které hájila Kopřivnice, ztrácely Sovy propastných dvacet bodů. Lepší výkony podával náš barážový soupeř před vlastními fanoušky, jelikož doma nasbíral čtrnáct bodů a z venku jich přivezl pouze osm. Vajgaru se v sezóně příliš nevedlo a celkový dojem napravoval až v závěru, ale tým z druhého největšího českého města to měl opačně. V začátku a průběhu sezóny body dokázal sbírat, například už v listopadu měl na kontě patnáct bodů, ale v závěru soutěže týmu zřejmě došel dech a z posledních dvaceti duelů vyhrál jediný, a to 5:3 nad Valašským Meziříčím. Jindřichův Hradec se s Technikou Brno utkával naposledy v sezóně 2012/2013 a v této sezóně všechny vzájemné duely ovládly právě Sovy, po výsledcích 3:2, 8:2, 3:0 a 6:3.
Jasnou jedničku brněnský tým nemá, shodně do třiadvaceti duelů zasáhli Josef Novák a Zdeněk Slavíček. Prvně jmenovaný sice vstoupil do sezóny jako jednička, ale po většinu ligového ročníku se střídal právě se Zdeňkem Slavíčkem. Jeho průměr tak činí 4,07 branek na zápas. Dobré výkony vynesly brankáři s číslem 33 na zádech nominaci na ZSU v Almaty, kde odchytal dva duely a inkasoval šest branek. Zmíněný Slavíček je odchovancem Komety Brno a jeho gólový průměr je 5,09 branek na zápas. Po jednom odchytaném utkání si připsali David Holub a Dominik Svoboda.
Nejproduktivnějším obráncem po základní části zůstal i po svém odchodu do Poruby Marek Kaluža, ten si připsal sedmnáct bodů za pět branek a dvanáct asistencí. Na sdíleném druhém místě se tak umístila dvojice Adam Šidák - Vlastimil Odehnal, oba si shodně připsali jednu branku a pět asistencí.  Šidák je odchovancem brněnské Komety a v Technice působí druhým rokem, naopak o šest let starší Odehnal nastupuje v dresu se Sovou na hrudi již od roku 2008. Obranu Techniky decimuje řada zranění, na marodce se kromě Jakuba Vágnera aktuálně nachází i Jan Sedlák, Adam Šidák, Patrik Štancl a Jan Švejda. Zda budou připravení do bojů o udržení druholigové příslušnosti není zatím jasné.
Nejproduktivnějším forvardem Techniky se stal kapitán Ondřej Stehlík, který je zároveň i nejlepším střelcem. Do sítě soupeřů zamířil jednadvacetkrát, navíc nahrál na 14 branek svým spoluhráčům, celkem tedy nasbíral pětatřicet kanadských bodů. V patách mu zůstal jeho věčný parťák a spoluhráč z formace, slovenský štírek Peter Bustin, jenž nastřílel jedenáct branek, ale připsal si celkem patnáct asistencí, což z něj dělá nejlepšího nahrávače celku trenéra Luďka Stehlíka. V týmu Techniky nastupuje také známé jméno, a to útočník Ondřej Švaňhal, který mimo jiné nastoupil do dvanácti zápasů v české nejvyšší soutěži. Letos si ve čtyřiadvaceti zápasech za brněnský tým připsal čtyři vstřelené branky a šest asistencí. V několika utkáních nastoupil také na pozici obránce. V závěru celé dlouhodobé části se v dresu Sov ukázal i mladý a talentovaný útočník Vojtěch Augustin, kterého na střídavý start pustil do Techniky prvoligový Prostějov.

Sestava Techniky Brno z posledního zápasu s Valašským Meziříčím: Slavíček – Šimák, Švaňhal, Sedláček, Vlček, Odehnal, Látal – Benýšek, Biolek, Florek, Stehlík (C), Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý

1. KOLO skupiny o udržení

Nominace rozhodčích: Obadal – Goňa, Wesley

Online přenos ZDE
AUTOR: Tomáš Šmíd | 28.2.2017zpět

Krátké zprávy

Pojď hrát hokej - v sobotu 27. ledna

(21.01.2018) | KLH Vajgar J. Hradec se jako již tradičně účastní akce POJĎ HRÁT HOKEJ. Akce startuje již tuto sobotu 27. ledna 2018 v 7:30. Všichni zájemci, co si chtějí vyzkoušet lední hokej jsou srdečně zváni.

Tabulka

Skupina o udržení

1. HC Technika Brno 4 16:13 3 8
2. KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4 18:16 2 6
3. HC Baník Sokolov 4 12:17 -5 4

Odehrané zápasy

Skupina o udržení
18.03.2017 | 18:00Skóre
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec5:6
HC Technika BrnoHC Technika Brno
08.03.2017 | 18:00Skóre
HC Baník SokolovHC Baník Sokolov5:4
KLH Vajgar Jindřichův HradecKLH Vajgar Jindřichův Hradec

Nejbližší zápasy

Skupina o udržení
Další zápasy v této soutěži nejsou naplánovány.
TOPlist